lGBT+
"Barwy Szczęścia" - odc. 2699.TVP pokaże pocałunek dwóch kobiet
Jarosław Kaczyński osoby transpłciowe

Osoby transpłciowe komentują transfobiczne wypowiedzi Kaczyńskiego: "Twój czas się kończy"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Kacper Potępski, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,28.06.2022 10:30

Jarosław Kaczyński śmiał się z osób transpłciowych we Włocławku. Transpłciowi aktywiści odnieśli się do jego komentarzy, ale nie tylko jemu zarzucają transfobię. Co do tego wszystkiego ma Matczak?

bGxAHNoz

W sobotę prezes Jarosław Kaczyński spotkał się ze swoim lektoratem we Włocławku. Tego dnia w stolicy odbywała się Parada Równości. I tego dnia Kaczyński śmiał się ze swoich transfobicznych żartów.

Do sprawy odniosło się już KPH i transpłciowi aktywiści. Dlaczego to, co powiedział prezes PiS jest tak szkodliwe?

Jarosław Kaczyński i jego homofobiczne żarty

Nie zamierzam tu cytować tego, co powiedział Jarosław Kaczyński. Jak ktoś chce, może sobie znaleźć jego przemówienie, ale uważam, że powielanie jego szkodliwych słów nie przyniesie nam niczego dobrego.

bGxAHNoB

Zdecydowanie lepiej byłoby chyba oddać głos tym, którzy wiedzą, czym jest transpłciowość. Osoby transpłciowe i aktywiści odnieśli się już do słów prezesa PiS, ale nie jemu jednemu zarzucają transfobię.

trwa ładowanie posta...

Kacper Potępski na swoim Instagramie pisze m.in. o wyśmiewaniu osób transpłciowych. Zaznacza też, że ich tożsamość nie jest żadnym "dramatem", wręcz przeciwnie. Osoby transpłciowe "żyją i mają się dobrze", a raczej miałyby się dobrze, gdyby nie te wszystkie transfobiczne słowa.

bGxAHNoD

Aktywista odnosi się też do swojego ostatniego wystąpienia w TVN-ie, dodając, że korekta płci nie jest jedyną drogą dla osób transpłciowych i niebinarnych. Nie każda osoba musi przechodzić tranzycję, ale każda osoba powinna czuć się bezpiecznie w kraju, w którym żyje.

trwa ładowanie posta...

Matczak też nie lepszy

Do sprawy odniosła się też Maja Heban. Aktywistka zwróciła uwagę na to, że Kaczyński nie jest jedyną transfobiczną osobą w Polsce i powołała się na felieton taty Maty i komentarz Matczaka dotyczący Jordana Petersona. Heban pisze o przedmiotowym traktowaniu transfobii i zarzuca mu misgendering i deadnaming.

bGxAHNoJ


Matczak, podobnie jak prawdopodobnie spora część komentariatu, nie widzi problemu w transfobii. Powiem więcej — nie widzi samego problemu transfobii, nie potrafi jej zdefiniować ani zauważyć. Istnieje jedynie Transfobia Mojego Wroga. Kiedy Kaczyński rzuca boomerskimi żarcikami, że Mariola będzie Tomkiem, haha, ale nienormalne.

trwa ładowanie posta...

Transpłciowość to nie zachcianka

Sprawę skomentowała też KPH. Osoby działające w Kampanii Przeciw Homofobii odniosły się do słów prezesa PiS i zaznaczyły, że takie "żarty" nigdy nie powinny paść w demokratycznym, należącym do Unii Europejskiej kraju. Organizacja zaznaczyła również, że osoby transpłciowe zawsze mogą liczyć na wsparcie organizacji LGBTQ+.

bGxAHNoK


W demokratycznym kraju, który należy do Unii Europejskiej, takie słowa z ust cieszącego się społecznym autorytetem polityka nigdy nie powinny paść. A gdy już do tego dojdzie, powinny spotkać się z ostrą reakcją sprzeciwu liderów i liderek opinii publicznej oraz całego społeczeństwa.

trwa ładowanie posta...

Nam, trochę jak Oli Petrus, nie chce się już z Jarosławem Kaczyńskim dyskutować. Jego słowa nie są godne nawet cytowania i powinny po prostu zniknąć. Jeśli jednak chcielibyście zrozumieć, kim są osoby transpłciowe, to po prostu śledźcie je w social mediach. Myślę, że one najlepiej wam o sobie opowiedzą!

bGxAHNoL

Ale w tej chwili nie życzyłabym im w najgorszych nawet intencjach, żeby byli skazani na twoje towarzystwo. Nie zasłużyłeś by na ciebie choćby spojrzeli. A co dopiero z tobą rozmawiali. Twój czas się kończy, a my wszyscy ramię w ramię wjedziemy na twoje miejsce jak buldożery, orając całą tą nienawiść którą zioniesz.
Z każdym zdaniem coraz bardziej się kompromitujesz. I chociaż przynajmniej dostarczasz materiałów na teksty, to chcemy w końcu zmienić temat.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Maja Heban, Kacper Potępski, Ola Petrus

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
jorgen,zgłoś
kalectwo się leczy a nie wybiela !!!
Odpowiedz
0
like
1
dislike
Master 06,zgłoś
Popieram wypowiedzi Kaczyńskiego,ma Rację!!Brawo!!!!
Odpowiedz
4
like
4
dislike
Komentarze (2)
arrow
Niebinarna Emma Corrin apeluje o neutralne płciowo Oscary