Oskar Szafarowicz w Sejmie? To niewykluczone
Z nieoficjalnych ustaleń "Wirtualnej Polski" wynika, że 22-letni Oskar Szafarowicz dostanie miejsce na liście wyborczej PiS. Czy ma szansę na zostanie posłem?
Oskar Szafarowicz ze względu na swój młody wiek i ogromny zapał do wywoływania kontrowersji często gości na łamach naszego portalu. 22-letni działacz PiS znany jest przede wszystkim z tego, jak karkołomne tezy potrafi stawiać, żeby w korzystnym wg. niego świetle stawiać własne ugrupowanie lub atakować jego przeciwników.
Podobne
- Oskar Szafarowicz apeluje: #AniJednejWięcej. Zmienił poglądy?
- Oskar Szafarowicz szerzy dezinformację? Eksperci nie mają wątpliwości
- Oskar Szafarowicz w natarciu. Działacz PiS atakuje "Julki z Twittera"
- Oskar Szafarowicz złamał ciszę wyborczą? Grzywna może wynieść fortunę
- Oskar Szafarowicz znów dumny z siebie. "Ułatwię robotę i się pochwalę"
Informację o tym, że niestrudzona aktywność Szafarowicza zostanie wynagrodzona miejscem na liście wyborczej jako pierwszy podał na X (do niedawna Twitterze) dziennikarz Rafał Miżejewski. Z ustaleń serwisu wiadomości.wp.pl wynika, że jego kandydaturę forsował minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Szafarowicz wystartuje z listy PiS w Sieradzu?
Młody działacz miałby wystartować z ostatniego miejsca na liście PiS w Sieradzu. Ostatnie miejsce na liście bywa biorącym, więc byłaby to dla Szafarowicza realna szansa na dostanie się do parlamentu. Jak podkreślają wiadomości.wp.pl, informacja o jego kandydaturze do Sejmu nie jest oficjalna.
Sam Szafarowicz nie odniósł się jeszcze do doniesień medialnych w tej sprawie. To niecharakterystyczne dla niego zachowanie, zazwyczaj z prędkością światła podłapuje wzmianki o swojej osobie.
Szafarowicz jest studentem prawa na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Ma związek m.in. z faktem, że opublikował na Twitterze informacje pozwalające zidentyfikować syna posłanki Magdaleny Filiks jako ofiarę przemocy seksualnej. Wpis usunął po tym, jak nastolatek odebrał sobie życie.
Rozumiemy oczywiście potrzebę zmiany pokoleniowej, w tym przejście na zasłużoną emeryturę Janusza Korwin-Mikke, który nie jest już w stanie powstrzymać się od drzemki w czasie obrad Sejmu. Mamy jednak poważne wątpliwości, czy osoby pokroju Szafarowicza to właśnie ta kadra, na którą tą starszą warto wymieniać.
W temacie społeczeństwo
- Znaleźli ciała dwóch nastolatek. Uprawiały subway surfing
- Tampony z gąbki morskiej przejmują social media? Ginekolodzy biją na alarm
- Influencerzy wspierają program dla młodych. Pojawili się na gali podsumowującej "Godzinę dla MŁODYCH GŁÓW"
- Influencer zginął na oczach widzów. Tragiczny finał lotu Tang Feijiego
Popularne
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Nikita i Cameraboy rozstali się? Mocny statement krąży w sieci
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- Wejdą nowe smaki Wojanków? Internet huczy od pogłosek
- Antyki, czyli kuchnia babci na TikToku. Wywiad z ikonicznym twórcą
- Louis Tomlinson wystąpi w Polsce. Fani krytykują wybór daty koncertu?
- Taylor Swift wydała POPrawny album. Dlaczego nie wrócę do "The Life of a Showgirl"? [RECENZJA]
- Bagi na liście Forbes 30 under 30. Znalazł się tam szybciej od Friza
- Taylor Swift zdissowała Charli XCX. Nazwała ją warczącą chihuahuą