disney
Więzienie za pokazanie dzieciom animacji Disneya? Tak, to możliwe
Mała Syrenka zwiastun książe Eryk, Urszula

Nowy zwiastun "Małej Syrenki" z Erykiem i Urszulą. "To reklama szamponu"

Źródło zdjęć: © Disney, Mała Syrenka
Anna RusakAnna Rusak,16.02.2023 09:45

W sieci pojawił się nowy zwiastun "Małej Syrenki" w reżyserii Roba Marshala. Możemy na nim zobaczyć nie tylko czarnoskórą Arielkę, ale i księcia Eryka oraz Urszulę. Nie wszystkim jednak podoba się nowe spojrzenie na "Małą Syrenkę" i nie chodzi tylko o kolor skóry bohaterki.

Gdy ukazał się pierwszy zwiastun nowej wersji filmu "Mała Syrenka", w internecie pojawiło się mnóstwo rasistowskich komentarzy. Nie wszystkim podobał się kolor skóry aktorki, która wciela się w postać Arielki, czyli Halle Bailey.

Teraz dostaliśmy drugi zwiastun "Małej Syrenki", za którą odpowiada reżyser Rob Marshal. Po raz pierwszy możemy w nim zobaczyć księcia Eryka i Urszulę. Niestety, tym razem również nie wszyscy są zachwyceni i nie chodzi tylko o kolor skóry bohaterki.

"Mała Syrenka" drugi zwiastun z Erykiem i Urszulą

Zwiastun "Małej Syrenki" to w zasadzie tylko przedsmak tego, co najpewniej zobaczymy wkrótce. W 30-sekundowym klipie widzimy Arielkę graną przez Halle Bailey, ale tym razem poza nią dostajemy również krótkie ujęcie z księciem Erykiem - w tej roli Jonah Hauer-King ("Małe kobietki").

Nie zabrakło też złowieszczego śmiechu Urszuli, największego wroga małej syrenki, którą w filmie zagra Melissa McCarthy ("Druhny"). Co więcej, po raz pierwszy możemy też usłyszeć piosenkę "Naprawdę chcę", czyli utwór, który opowiada o pragnieniach Arielki i poczuciu niezrozumienia przez ojca. Zwiastun "Małej Syrenki" został opublikowany z okazji tego, że do premiery filmu zostało 100 dni.

The Little Mermaid | Wish

Nie wszyscy są nim jednak zachwyceni. Oczywiście nie zabrakło kolejnych, rasistowskich komentarzy dotyczących koloru skóry bohaterki, choć nawet biolożka twierdziła, że gdyby syreny istniały naprawdę, to nie byłyby białe. Według niektórych użytkowników zwiastun "Małej Syrenki" jest dość kiczowaty. Jedna osoba na Twitterze stwierdziła nawet, że przypomina reklamę szamponu.

"To kadr z wielkiego hitu, który kosztował setki milionów dolarów, zrobionego przez największe studio w Hollywood w 2023 roku. Wygląda, jak reklama szamponu z późnych lat 90-tych, którą można znaleźć jedynie na dziwnym kanale dla fetyszystów na YouTube" - napisał użytkownik Twittera.

trwa ładowanie posta...

"Mała Syrenka" film z czarnoskórą Halle Bailey

Na dłuższy zwiastun "Małej Syrenki" pewnie będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać, ale na szczęście premiera filmu coraz bliżej. Nowa Arielka pojawi się w kinach 26 maja 2023 roku, a wszystkie czarnoskóre dziewczynki zachwycone pierwszym zwiastunem na pewno nie mogą doczekać się, aż zobaczą bohaterkę na wielkim ekranie.

Jeśli w nowym zwiastunie spodobał wam się głos Halle Bailey, to z pewnością ucieszy was fakt, że w filmie "Mała Syrenka" pojawi się więcej utworów. Reżyser Rob Marshall chciał w pełni wykorzystać umiejętności wokalne aktorki i dopisał kilka nowych piosenek do historii Arielki. Zdecydowane jest na co czekać! 

trwa ładowanie posta...

Źródło: Variety

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
"Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy" już wkrótce w streamingu. Jest data premiery