Nów Księżyca w czerwcu

Nów Księżyca w czerwcu. Czego lepiej nie robić tego dnia?

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,16.06.2023 14:30

Przed nami nów Księżyca w czerwcu. Tym razem wypada w znaku Bliźniąt i łączy się z retrogradacją Saturna. Co to dla nas oznacza i na co warto uważać w tym czasie?

W maju podczas nowiu Księżyca mogliście zostać milionerami. Potem przyszła pełnia w Strzelcu, która pomogła nam się wyzwolić z tego, co nas ogranicza, a teraz musimy przygotować się na kolejne astrologiczne wyzwanie. Już 18 czerwca będziemy mogli doświadczyć nowiu Księżyca.

Niestety, chwilę przed zjawiskiem rozpocznie się retrogradacja Saturna, która może sprawić, że będzie nam trochę trudniej. Na co warto uważać w trakcie nowiu Księżyca i czego lepiej zdecydowanie nie robić?

Nów Księżyca w czerwcu

Nów Księżyca to moment, w którym ziemski satelita oświetlany jest przez Słońce w taki sposób, że z Ziemi widać wyłączenie jego zacienioną część. Tym razem pełni tego zjawiska astrologicznego będziemy mogli doświadczyć 18 czerwca o godzinie 04:37.

Warto jednak pamiętać, że wpływ nowiu odczuwamy chwilę przed i chwilę po nim. Tym razem nów Księżyca wypada w znaku Bliźniąt i zbiega się z retrogradacją Saturna. Co to dla nas oznacza? Z pomocą w udzieleniu odpowiedzi na to pytanie przychodzą niezastąpione zodiakary.

trwa ładowanie posta...

Nów Księżyca w Bliźniętach w czerwcu - jak się przygotować?

Dzień przed nowiem Księżyca, czyli 17 czerwca, rozpocznie się retrogradacja Saturna, która potrwa aż do 5 listopada. Nie musicie się jej tak bardzo obawiać jak retrogradacji Merkurego, bo z zasady nie jest ona trudna. To zjawisko ma zmusić nas do zrobienia kroku w tył i sprawdzenia, czy jesteśmy w tym miejscu, w którym chcieliśmy się znaleźć.

Będzie miała również wpływ na nów Księżyca w Bliźnięta. Greta Grygorowicz przestrzega, że przez zbieg tych dat może być nam trudno zrozumieć, czego naprawdę potrzebujemy i co chcemy zmienić.

- W przypadku tego nowiu bym uważała, bo będzie on w kwadraturze do Neptuna. To może sprawić, że będziemy troszkę oderwani od rzeczywistości. Może być nam trudno tak realistycznie ocenić, gdzie aktualnie jesteśmy i gdzie chcemy się znaleźć - tłumaczy Greta.

trwa ładowanie posta...

Cosmic_katee mówi w TikToku o tym, że wszechświat daje nam teraz szansę, byśmy stali się autorami naszego własnego życia. W tym czasie mamy szczególnie uważać na chwiejne nastroje i stać duszami towarzystwa. Z kolei Moshi podkreśla w TikToku, że to najlepszy czas na zrobienie manifestacji i w nagraniu pokazuje rytuał, który poleca na nów Księżyca w Bliźniętach.

- Pamiętaj o tym, że Bliźnięta wyciągają też te ciemne strony - nasze lęki i niepewności. Pamiętaj o tym, że Neptun również może wyciągnąć co nieco z nas samych i ludzi dookoła, ale tak czy inaczej jest to idealny czas na zrobienie manifestacji - dodaje Moshi.

Wychodzi więc na to, że podejmowanie decyzji i rozważanie nad naszym życiem w czasie nowiu Księżyca w czerwcu może być dla nas trudniejsze. Warto w tym czasie zachować ostrożność, myśleć optymistycznie i zbytnio nie przejmować się życiem.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0