Nów Księżyca

Nów Księżyca w sierpniu w Lwie. Czas chaosu i uzdrowienia

Źródło zdjęć: © TikTok
Anna RusakAnna Rusak,16.08.2023 10:45

Już 16 sierpnia wypada nów Księżyca w Lwie. Co przyniesie nam to zjawisko i na czym powinniśmy skupić się w trakcie sierpniowego nowiu? Zodiakary mówią o chaosie i uzdrowieniach relacji.

12 lipca zamknęła się tzw. Brama Lwa, czyli duchowy portal, którego kulminacja wypadła 8 sierpnia. To wyjątkowy dzień dla wszystkich zodiakar, bo właśnie wtedy zaciera się granica pomiędzy światem mistycznym i materialnym.

Nie martwicie się, to jednak nie koniec astrologicznych przeżyć w tym miesiącu. Już 16 sierpnia będziemy przeżywali nów Księżyca w sierpniu. Co przyniesie nam to zjawisko i na czym skupić się w jego trakcie?

Nów Księżyca w sierpniu 2023

Nów Księżyca to moment, w którym ziemski satelita jest oświetlany przez słońce w taki sposób, że z Ziemi widać wyłącznie jego zacienioną część. W tym miesiącu nów Księżyca wypada 16 sierpnia.

Pełnię tego zjawiska będziemy obserwowali o godzinie 11:38, ale warto pamiętać o tym, że wpływ ziemskiego satelity odczuwamy chwilę przed i chwilę po tym wydarzeniu. Sierpniowy nów Księżyca wypada w znaku Lwa. Dodatkowo zbiega się on z retrogradacją Wenus. Jak tłumaczą zodiakary, może przez to mieć spore znaczenie w kontekście naszych relacji.

Nów Księżyca w sierpniu w Lwie - na co zwrócić uwagę

Wróżka Akima mówi w TikToku, że to czas kreatywności i pewności siebie. Według niej to najlepszy moment, by zacząć robić to, czego się obawialiśmy. Ostrzega jednak, że ten nów Księżyca łączy się z retrogradacją Wenus, co oznacza, że będziemy rozpamiętywali przeszłe relacje. Tym razem jednak zamiast smutków mamy szansę na uzdrowienie i pogodzenie się z tym, co było.

- 16 sierpnia mamy nów Księżyca w Lwie, który to przyniesie nam miłość, kreatywność i ogromną odwagę własną. Niech twoja kreatywność płynie, pewność siebie szybuje, twoja autentyczność niech lśni jak gwiazda, bo wreszcie możesz być sobą - mówi wróżka Akima.

trwa ładowanie posta...

Z kolei Greta Grygorowicz przypomina, że każdy nów Księżyca jest dobrą okazją, by zacząć coś na nowo. Tym razem możemy spodziewać się odrobiny chaosu, ale jak zaznacza tiktokerka, nów Księżyca w sierpniu w Lwie ma nas również zachęcać do zerwania ze szkodliwymi nawykami i blokującymi detalami.

- Jest to symboliczny, świeży start. Tym razem jest to dodatkowo spotęgowane kwadraturą do Urana w Byku. Jak to zwykle bywa z Uranem, może to oznaczać chaos, wewnętrzny bunt, chęć dominacji nad otoczeniem i dążenie do większej niezależności - tłumaczy Greta.

Ważną częścią sierpniowego nowiu Księżyca ma być zwracanie uwagi na nas i nasze potrzeby oraz próba ich wyrażenia. Jeśli więc coś leży wam na sercu, chcecie, by otoczenie zwróciło na was uwagę, to teraz jest dobry moment, by się za to zabrać.

trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 20
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Maja,zgłoś
Naprawdę wierzę w astrologię. Wszystko co czytam już przeżyłam,lub spełnia się w parę dni. Dziś po dziesięciu latach ja z partnerem osiągneliśmy kolejny etap życia. Mamy ustawiony termin zawarcia związku małżeńskiego. Co było przeszkodą przez tyle lat. Szybujemy szacunkiem, miłością i wzajemnym zrozumieniem. Zamknęliśmy etap Naszego nieporozumienia delikatnie mówiąc z poprzednich lat. Mamy nowe postanowienia i ogromne zaufanie do siebie. Życzę Wszystkim Takiego Szacunku, Szczęścia i Wzajemnej Miłości🫂🌹🥰
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się