Analiza działalności Nitrozyniaka, czyli film rozkładający na czynniki pierwsze przeszłość Nitra

NitroZyniak zgrillowany, czyli "Analiza działalności Nitrozyniaka"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.12.2022 15:00

NitroZyniak, czy też Sergiusz Górski, ma za sobą długą karierę w sieci, gdzie nigdy nie był najjaśniejszą gwiazdą, czy też najprzyjaźniejszym twórcą. Jego poczynania zostały przeanalizowane przez twórcę Nie wiem, ale się dowiem!. I co?

Sergiusz Górski, pseudonim NitroZyniak, to influencer, która nagrywa na YouTube od lat.

Kiedyś jego najpopularniejszym contentem było wyzywanie losowych osób przez telefon w ramach serii pt. "Śmieszne rozmowy telefonicznie". Tam jego główną rolą było wkurzanie i wyklinanie Bogu ducha winnych rozmówców:

Smieszne Rozmowy Telefoniczne Dziwka mnie zdradza + T Mobile

A teraz? Jedni powiedzą, że Sergiusz - szczególnie po nieudanych walkach na Fame MMA - zmienił się. Ostatnio mówił o tym, że wie doskonale, że ma problemy z agresją. Tylko, czy to kompletnie neguje jego wcześniejszą działalność w sieci? Czy możemy usnać, że NItroZyniak jest rozgrzeszony?

"Analiza działalności Nitrozyniaka" od Nie wiem, ale się dowiem!

Twórca, który jest znany z contentu… wyjaśniającego, zabrał się za temat Nitra. Film na ten temat na YouTubie zapowiadał od jakiegoś czasu. Długość materiału to aż 56 minut. I to nie są wydłużone czy zmarnowane minuty. Temat Sergiusza i jego osoby został dogłębnie przedstawiony. Jedyne, o co mogę was poprosić, to zobaczcie go teraz:

Analiza działalności Nitrozyniaka

W pewnych miejscach jest dość jednostronnie, niektóre argumenty mogłyby zostać przedstawione w szerszym kontekście. Do tej pory internetowi twórcy - m.in. Revo i Zebo - nie bali się komentować i krytykować Nitra. Ale nie robili tego tak dosadnie, tak jak na filmie powyżej Nawet przedstawiona w filmie miniaturka z wizerunkiem Nitra zdaje się przedstawiać go w bardzo, bardzo negatywnym świetle. Nie dało się zrobić naturalniejszej? Zauważcie, że to wizerunek Sergiusza-diabła lata po Twitterze.

Problematyczne jest to, że niektóre osoby z tej listy przedstawianej na filmiku nigdy nie nagrywały contentu związanego z twórcami (lub odeszli od niego). Taki Gargamel nie nagrał już nic od półtora roku, chociaż tak naprawdę, to od około trzech lat.

trwa ładowanie posta...

Poza tym, bardzo dobry film.

Z drugiej strony może paść pytanie o to, dlaczego influencerzy wcześniej nie zajęli się piętnowaniem patologicznych zachowań swoich kolegów z branży. Może kiedyś takie działania były bardziej akceptowalne? Może koniec 2022 roku ma stanowić koniec patologii w social media?

Wiemy też, że temat Sergiusza będzie grilowany przez inne media:

trwa ładowanie posta...

Nitro ma się odnieść do materiałów w osobnym filmie

Sergiusz zapowiedział, że odniesie się do filmu "Nie wiem, ale się dowiem!" w osobnym materiale. Ale też nie omieszkał skomentować go "na gorąco" na streamie. Wspomina o tym, że się zmienił, jego twórczość także miała się zmienić na przestrzeni lat. Stwierdza, że jest najpewniej "jedyną osobą, która na przestrzeni lat nie walczyła z tym, aby zmienić ślad, który pozostawił w internecie".

Według niego, inny twórcy, tacy jak np. Gimper czy Boxdel, też byli patologiczny kiedyś, ale zmienili się, pokasowali filmy i oni nie są rugani za to, co było kiedyś. A Sergiusz teraz dostaje godzinny film, bo nie starał się kasować starych treści.

- Ale w 2015 czy 2016 roku, np. Boxdel to był twórca patostreamerów. To on odkrył Rafatusa, on mu wysyłał donate’y, to on robił codziennie live z dzwonienia do Daniela Magicala [...] do momentu, gdy było to cool, nawet na Urzędniczą były wycieczki [mieszkanie Magicala ~dop. red]. Gimper był w "Uwadze" jak Hitlera udawał i hajlował na wizji, no ku*wa. Isamu nie lepszy, ja też nie lepszy - opowiadał.

NITRO O FILMIE "Analiza działalności Nitrozyniaka"

Czyli takie standardowy "whataboutyzm", gdzie mówimy o innych, dając przykłady ich zachowania, a w tym shocie Nitro marginalizował swoje dokonania. Warto wskazać, że Gimper w świetle publiki zmienił swój content, podejście do YouTube, czy nawet widzów.

Zdaje się, że Gimpur wyciągnął wnioski: czy to przez podejście biznesowe (bo bycie stonowanym twórcą, wręcz family-friendly, przynosi korzyści finansowe), czy przez samorefleksje.

Grillowanie Nitra. Internauci się podzielili. BARDZO

Można powiedzieć, że internauci stworzyli trzy obozy: są ci, którzy uważają, że Nitro powinien zostać usunięty z internetu przez swoje ciągłe  toksyczne zachowanie:

"No jak, zmienił się ? Przecież do dziś robi to samo. Wszyscy się zmienili, ale on się nie zmienił i nadal wyzywa ludzi, którzy na to nie zasłużyli. A ten kiep spłyca wszystkie swoje wady i mówi że przecież wszyscy tak robili. Materiał zamówiony XD niesamowite jest to że on idzie w tę narrację. Krytyczne komentarze = wykopek, który kojarzy się negatywnie. Nienawidzi Krzysztofa Stanowskiego = uwziął się, jest nieobiektywny. Boxdelowi zarzuca manipulację a sam czysty jest. Nagrał na niego film = nienawidzi go, kiedyś go uwielbiał, a teraz go ciśnie, bo chce wyświetleń. Spłyca treść filmu i skupia się na osobie, a nie na argumentach. Czyli wszystko, co było w filmie na Nitro się sprawdza" - opowiada osoba na YouTube.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Są i ci, którzy uważają, że film "Nie wiem, ale się dowiem!" jest dobry, aczkolwiek w pewnych miejscach naciągany i nie do końca idealnie stworzony.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Oraz ci, którzy uważają, że Nitro nie zrobił nic złego, a jego twórczość w sieci to swoista rola.

trwa ładowanie posta...

Czwarty - jednoosobowy obóz - możemy pozostawić dla Mai Staśko, która nomen omen wspierała Sergiusza przez jakiś czas:

trwa ładowanie posta...

Swoją drogą, fani zaczęli wyciągać też stare shoty sprzed kilku lat, gdzie twórca kanału "Nie wiem, ale się dowiem!" był także dość toksyczny, wyzywał ludzi czy zachowywał się w podobny sposób, co Sergiusz:

trwa ładowanie posta...

Ale też nie bawmy się w "whataboutyzm", to Nitro nadal jest na świeczniku.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
fasd,zgłoś
dzieci to oglądają, bo żaden dorosły się takimi rzeczami nie zajmuje. nigdy dotąd o nim nie słyszałam
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
fasd,zgłoś
dzieci to oglądają, bo żaden dorosły się takimi rzeczami nie zajmuje. nigdy dotąd o nim nie słyszałam
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się