devious lick challenge - co to jest?

Areszt za udział w nowym wyzwaniu z TikToka? Tak, jeśli wykonasz je poprawnie

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.09.2021 13:32

"Devious Lick Challenge" to nowy, głupi, szkodliwy trend na TikToku. Polega on na tym, że uczniowie okradają swoje szkoły, a w niektórych przypadkach dewastują je. Póki co trend jest popularny za granicą. Czy wkrótce dotrze do Polski?

Trendy na TikToku są jak fale nad Bałtykiem - kiedy jedna się cofa, zaraz nadpływa kolejna. Dopiero co pisaliśmy o "Milk Crate Challenge" - wyzwaniu, które TikTok zbanował ze względu na zagrożenie dla ludzkiego życia - a już pojawia się nowy trend. Zagraniczne media z niepokojem obserwują, jak młodzi internauci wymyślili nową rozrywkę, która z godziny na godzinę staje się coraz popularniejsza.

"Devious Lick Challenge" bywa również określany jako "Got This Devious Lick From School" lub "One Month Into School And Got This Absolute Devious Lick". Wyzwanie polega na tym, że uczeń kradnie losową rzecz ze swojej szkoły np. dozownik mydła lub papier toaletowy. Niektórzy biorą sobie zachętę do kradzieży za bardzo do serca i przywłaszczają kafelki, zlewy, drukarki, komputery. Następnie chwalą się swoim wyczynem na TikToku.

Devious Lick Challenge
Devious Lick Challenge (TikTok , TikTok)
Devious Lick Challenge
Devious Lick Challenge (TikTok , TikTok)
Devious Lick Challenge
Devious Lick Challenge (TikTok)
Devious Lick Challenge
Devious Lick Challenge (TikTok , TikTok)
Devious Lick Challenge
Devious Lick Challenge (TikTok , TikTok)

Łazienki w wielu szkołach średnich w San Antonio w Teksasie zostały zdewastowane, bo uczniowie brali udział w "Devious Lick Challenge". - Dozowiniki mydła i ręczników papierowych zostały wyrwane ze ścian, lustra wybite, a oprawy świetlne zepsute - relacjonuje dyrektor jednej z placówek (zdjęcia zniszczeń zamieszczone są na lokalnym serwisie).

"Devious Lick Challenge" - dlaczego tak się nazywa?

Słowo "lick" w tłumaczeniu na język polski oznacza "lizać". W "Devious Lick Challenge" bynajmniej nie chodzi o lizanie czegokolwiek. W tiktokowym slangu słowo "lick" oznacza "ukraść coś". "Devious Lick Challenge" możemy zatem rozumieć jako "Wyzwanie Przebiegłej Kradzieży".

Zwrot "caught a lick" oznacza "ukraść coś z powodzeniem" - Cardi B nagrała na ten temat piosenkę w 2017 roku:

Cardi B Feat. Offset "Lick" (WSHH Exclusive - Official Music Video)

"Devious Lick Challenge" - kto to zapoczątkował?

Trend narodził się na początku września 2021 roku. Serwis "Know Your Meme" podaje, że osobą odpowiedzialną za spopularyzowanie challenge'u jest użytkownik TikToka @dtx.2cent, który pokazał, jak ze szkolnego plecaka wyciąga dozownik środka dezynfekującego do rąk. Klip zniknął z profilu tiktokera, ale w momencie pisania tego artykułu są tam inne świadectwa kradzieży.

Szkoły ostrzegają uczniów przed udziałem w wyzwaniu

"Devious Lick Challenge" jest póki co popularny w USA i MÓDLMY SIĘ, aby żaden polski influencer się o nim nie dowiedział, bo będzie jak z Ekipą Friza, która promowała "Milk Crate Challenge". Amerykańskie szkoły apelują do uczniów, aby nie brali udziału w tym wyzwaniu, ponieważ zostaną aresztowani w przypadku złapania na kradzieżyzmuszeni do zapłacenia za wyrządzone szkody.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0