Alternatywne prezenty komunijne

Nietypowe prezenty komunijne. Poradnik dla tych, którzy są niewierzący

Źródło zdjęć: © Canva, Media Rodzinna, SEXEDpl, TikTok, brokenfps
Anna RusakAnna Rusak,13.05.2023 17:30

Alternatywny przewodnik po prezentach komunijnych dla wszystkich, którzy idą na komunię, ale nie są osobami wierzącymi. Proponujemy plakaty z tęczową Matką Boską i książki o edukacji seksualnej.

Maj to czas komunii. Jeśli was też czeka obecność na tym wydarzeniu, pewnie zastanawiacie się, co kupić. Biorąc pod uwagę to, że teraz młodzi raczej mają już i zegarki (a raczej smartwatche), i telefony, pula prezentów komunijnych jest dość mała.

Jeśli do tego wszystkiego idziecie na komunię, ale nie jesteście osobą wierzącą i wybieracie się tam tylko z powodu rodzinnego obowiązku, zadanie robi się jeszcze trudniejsze. Przygotowaliśmy zestawienie alternatywnych i nietypowych prezentów na komunię. Część z nich możecie potraktować z przymrużeniem oka, ale część na pewno będzie bardzo sensownym dodatkiem.

Prezent na komunię - książka o różnych religiach świata

Najlepszy prezent na komunię to taki, który młodej osobie otworzy głowę. Dość oryginalnym prezent będzie więc książka, która pokaże młodzieży, że chrześcijaństwo nie jest jedyną religią istniejącą na świecie, prawda? Można sięgnąć np. po książkę "Bóg. To, o czym dorośli Ci nie mówią".

Prezent na komunię - poradnik o dorastaniu

Kolejną dobrą i edukacyjną pozycją są książki dotyczące edukacji seksualnej. W szkołach raczej nie ma co na nią liczyć, więc tutaj na pewno sprawdzi się "#SEXEDPL. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie".

Biorąc pod uwagę to, co młodzi słyszą na lekcjach religii (wiedzieliście np., że używanie tamponów to jak uprawienie seksu z szatanem?), takie książki są na wagę złota. Szczególnie w trakcie komunii.

trwa ładowanie posta...

Prezent na komunię - biblia Szatana i "Harry Potter"

"Biblia Szatana" to raczej ten rodzaj prezentu z przymrożeniem oka, ale lżejszą alternatywą będzie na pewno "Harry Potter". Pewnie dobrze wiecie, że przez niektórych duchownych książka uznawana jest za bardzo niebezpieczną. Jak informuje Wirtualna Polska, w 2019 r. ksiądz w Gdańsku zorganizował akcję palenia groźnych dzieł. Na stosie poza Potterem znalazł się "Zmierzch", więc to też jest jakaś alternatywa...

Plakat z tęczową matą boską

Nie wiem, czy muszę tutaj cokolwiek dodawać. Musicie się oczywiście liczyć z oburzonymi głosami niektórych członków rodziny, ale chyba już wszyscy wiemy, że tęcza nikogo nie obraża, prawda?

Jeśli będziecie szukali podobnych inspiracji, to polecam zerknąć do sklepu herholiness.pl, w którym znalazłam wiele tęczowych Matek Boskich. Są też np. tęczowe, religijne figurki. Mniej drastyczne z pewnością będą dla niektórych Matki Boskie od Pana Lisa - w ofercie znajdziecie Matkę Boską Roślinną, Matkę Boską Chlebową oraz Matkę Boską Rowerową.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Prezent na komunię - kubek ze "świętym"

To taki prezent pt.: "na dwoje babka wróżyła". Jedni mogą docenić ten żart, dla innych może być mocną przesadą. Idea jest prosta - bierzecie idola lub idolkę osoby, na której komunię się wybieracie, projektujecie z nią kubek i dodajecie jej "świętą poświatę". Są przecież kubki z papieżem, to czemu nie mogą być z Frizem czy Harrym Stylesem?

Prezent na komunię - kupon na tatuaż

To też raczej prezent z rodzaju zabawnych i nierealnych, bo kto 9-letniemu dziecku robiłby tatuaż, ale nie mogłam tu tego nie umieścić. W końcu niektórzy księża chętnie krytykują kobiety w "podartych dżinsach i tatuażach". Jeśli więc boicie się reakcji rodziców na taki prezent komunijny, może po prostu kupcie młodzieży podarte dżinsy. Przekaz będzie taki sam.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 17
  • emoji złość - liczba głosów: 17
  • emoji kupka - liczba głosów: 19
Jolka,zgłoś
Nie jesteście w stanie wyrzucić Boga z życia Polaków. Możecie pisać bzdury, ale co to da? Z Panem Bogiem.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)