Ksiądz mówi o ofierze gwałtu

Zaszła w ciążę z gwałtu. Ksiądz mówi, co doradził kobiecie

Źródło zdjęć: © Ksiądz z osiedla / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.06.2024 11:20

Ks. Rafał Główczyński, znany w internecie jako "Ksiądz z osiedla", podzielił się historią, kiedy spotkał zgwałconą kobietę. Duchowny starał się ją odwieść od pomysłu wizyty w klinice aborcyjnej.

Ksiądz z osiedla jest gwiazdą TikToka. Na platformie obserwuje go ponad 100 tys. fanów. Należy do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów. Uczy religii w Elblągu. Duchowny często zabiera głos na tematy społeczne. Tym razem podzielił się wstrząsającą historią o ofierze gwałtu.

- We wtorek zadzwoniła do mnie dziewczyna. Powiedziała, że jest w ciąży, która jest wynikiem gwałtu. Pyta, czy możemy się spotkać i pogadać. Powiedziałem, że jasne. Zaproponowałem czwartek - powiedział ksiądz z TikToka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Ofiara gwałtu zadzwoniła do księdza

- W środę rano, czyli dzisiaj, napisała mi takiego SMS-a, że na dwa dni wyjeżdża za granicę i będzie niedostępna - powiedział duchowny. Ksiądz zadzwonił do kobiety i dopytał o cel podróży. Okazało się, że planowała wyjechać na Słowację, aby "coś załatwić". Kapłan domyślił się, że chodziło o wyjazd do kliniki aborcyjnej.

Okej, to spotkamy się jak wrócisz? Ona mówi: nie wiem. I tak skończyła się nasza rozmowa. Ja wiem, po co się jeździ na Słowację. Czułem totalną bezradność

- powiedział ks. Rafał Główczyński.

Duchowny chciał odwieść rozmówczynię od pomysłu. Wysłał jej świadectwo innej osoby, która zdecydowała się urodzić dziecko poczęte w wyniku gwałtu. Wiadomość dotarła, gdy kobieta była już na Słowacji w drodze do kliniki aborcyjnej.

Ks. Główczyński o ofierze gwałtu

Kobieta podczas podróży zatrzymała się w przydrożnym kościele. Tam - jak twierdzi ks. Główczyński - spotkała innego duchownego. Kapłan pozwolił jej pomodlić się w świątyni, po czym zaprosił na plebanie na herbatę. W rozmowie uczestniczyła dziewczyna, która uciekła z sekty. Wyznała, że najbardziej żałowała tego, iż usunęła ciążę.

Wtedy ta dziewczyna odpowiedziała: "Ja właśnie jechałam zrobić to samo, ale teraz już wiem, że mam tego nie robić"

- stwierdził ks. Główczyński.

Duchowny powiedział, że kobieta jest świadoma, iż jej historię poznają internauci. Ks. Główczyński stwierdził, że gdy rozmówczyni urodzi, oboje spotkają się jeszcze raz, ale przed kamerą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

SPOTKAŁA DZIEWCZYNĘ Z SEKTY

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 28
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 40
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 56
Nie można nikogo namawiać w imię własnych przekonań. Bo tylko ta ofiara gwałtu będzie się z tym borykała do końca życia.
Odpowiedz
14Zgadzam się2Nie zgadzam się
andżej,zgłoś
Ale bajka
Odpowiedz
14Zgadzam się6Nie zgadzam się
Romb,zgłoś
Zmyślona historia dla naiwnych.
Odpowiedz
18Zgadzam się5Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 52