Check out english version
społeczeństwo
Ile osób można obrazić w jednym wpisie? Przemysław Czarnek idzie na rekord
Komunia święta i ukradzione pieniądze w tle

Gdzie są pieniądze z komunii? Skandal w Poznaniu

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
02.06.2023 13:15

Komunia święta w jednej z poznańskich parafii zakończyła się skandalem. Jedna z mam ukradła zebrane przez rodziców na uroczystość pieniądze. Przygarnęła 12 tys. zł i zniknęła.

Przykra sytuacja przydarzyła się rodzicom i dzieciom podczas pierwszej komunii świętej. Do lokalnego serwisu epoznan.pl kilka dni temu napisała jedna z czytelniczek, opisując problemy związane z uroczystością 20 i 21 maja. Poinformowała, że skarbnik zniknęła z 12 tys. zł - tyle udało się zebrać rodzicom. Sprawą zajęła się policja.

Pierwsza komunia święta i afera w tle

Rodzice dzieci przystępujących do pierwszej komunii ustalili wysokość składek na kwotę 250 zł. Zbierali pieniądze na zakup kwiatów, pamiątek dla dzieci, darów ołtarza, upominków i opłacenie fotografa. Kobieta, która zgłosiła się na skarbnika, zebrała 12 tys. zł, po czym zniknęła bez śladu. Początkowo miała tłumaczyć się "problemami z dostawcami".

"19 maja wieczorem, jeden rodzic poszedł błagać kwiaciarkę z ulicy Głównej, aby na ostatnią chwilę ustroiła kościół. Wyłożył na to swoje pieniądze. Skarbniczka udawała, że ją jakaś firma wystawiła i oczywiście w poniedziałek odda za tą kwiaciarnię. Nie oddała do dziś" - powiedział dla epoznan.pl jeden z rodziców.

Zebrała pieniądze na komunię i zniknęła
Zebrała pieniądze na komunię i zniknęła (Canva)

Zniknięcie kobiety i zaangażowanie policji

Skarbniczka zniknęła. Dzień po komunii przestała odbierać telefon oraz zniknęła ze wszystkich mediów społecznościowych. Po kilku dniach rodzice dzieci dowiedzieli się, że zebrane 12 tys. zł zajął komornik. Kobieta miała zarzekać się, że odda całą kwotę do kolejnego poniedziałku - tak się nie stało.

"Wyrachowanie i bezczelność matki, która w biały dzień okrada ludzi w kościele, w instytucji dobra i świętości, mając jeszcze czelność posyłać swoje własne dziecko do komunii, przyjmując wartości kościoła, jest karygodne. Jak się musi czuć jej dziecko codziennie patrzące w oczy kolegów z klasy?" - komentują oburzeni rodzice.

Poznańska policja potwierdziła, że do komendy wpłynęła informacja o kradzieży. Aktualnie bada sprawę.

Źródło: Radio Zet

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
wieśniak,zgłoś
przecież to typowa katoliczka, dajcie jej szansę
Odpowiedz
2like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Aktywiści blokowali Maraton Warszawski. "Żadnego nowego gazu"