społeczeństwo
Konkurencja dla McDonalda. Żabka otwiera punkt Drive Thru
Hejt na dr Malinowską

Naukowczyni oburzyła samców alfa z Twittera. Powód? Tatuaże i kolczyki

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,24.08.2022 16:00

Dr Joanna Karolina Malinowska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zdobyła prestiżowe osiągnięcie. Kanapowi patrioci z Twittera postanowili zabrać głos.

Biuro prasowe UAM ogłosiło w internecie, że dr Joanna Karolina Malinowska została członkinią Komitetu Sterującego (Steering Committee) East European Network for Philosophy of Science (EENPS) na lata 2022-2026. Jest to ogromne wyróżnienie dla polskiej naukowczyni.

EENPS to międzynarodowa sieć zrzeszająca osoby zajmujące się filozofią nauki i związanych z nią obszarów badawczych.

Wyróżnienie dla polskiej naukowczyni z UAM

Komunikat biura prasowego wzbudził sensację na Twitterze. Wielu internautów skomentowało wpis, ale nie dlatego, aby pogratulować dr Malinowskiej sukcesu. Pod zdjęciem kobiety znajdziemy hejterskie komentarze, które kpią z obszaru badawczego jakim jest filozofia nauki oraz wyśmiewają wygląd naukowczyni. Dr Malinowska ma tatuaże i kolczyk w nosie.

trwa ładowanie posta...

Hejterzy atakują dr Joannę Karolinę Malinowską

Sekcja komentarzy pod wpisem na Twitterze o osiągnięciu dr Malinowskiej to po prostu ściek. "Ładna, tylko brudną ma szyję", "Piękna dziewczyna, szkoda, że się tak oszpeciła", "Czemu ona w sierpniu chodzi w golfie?", "Ile zaimków i prób samobójczych?". To tylko niektóre z hejterskich wpisów, których adresatką jest naukowczyni z Poznania. Większość komentarzy nie nadaje się do zacytowania.

Podsumowując, tłum internetowych dzbanów atakuje kobietę tylko dlatego, że wygląda jak chce i realizuje się w dziedzinie, która ją pasjonuje. Brakuje słów, aby to skomentować. Ręce opadają z bezsilności. Jestem dogłębnie zszokowany skalą nienawiści i szydery wobec dr Malinowskiej.

Zastanawia mnie też, czy gdyby dr Malinowska była mężczyzną, internauci też skupialiby się tak na jej wyglądzie.

Uczelnia solidaryzuje się z naukowczynią

Wydział Filozoficzny UAM wydał oświadczenie na Facebooku, w którym odniósł się do obrzydliwych ataków na naukowczynię. "Dla wielu komentujących liczy się jedynie to, że dr Malinowska ma tatuaże i kolczyki. Z tego powodu stała się obiektem wielu bardzo nieprzychylnych i wyszydzających komentarzy" - czytamy we wpisie na uczelnianym fanpejdżu.

Wspieramy naszą koleżankę i przesyłamy Jej wyrazy wsparcia. Cenimy ją za talent, pracowitość i koleżeńską postawę. Cieszymy się z jej dotychczasowych sukcesów i jesteśmy przekonani, że wkrótce dostarczy nam kolejnych powodów do radości i dumy! Joanno, jesteśmy z Tobą!

- Wydział Filozoficzny UAM
trwa ładowanie posta...

Dołączamy się do wyrazów wparcia dla dr Malinowskiej, życząc jej dalszych sukcesów w karierze naukowej!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Zniesmaczony,zgłoś
Naukowczyni... I wszystko jasne.
Odpowiedz
1like0dislike
Artur,zgłoś
Zastanawia mnie jak autor doszedł do tego, że autorami są "patrioci", czy "samce alfa". Czy hejt ze strony kobiet już by mu nie przeszkadzał??? A dla pani Joanny gratulacje.
Odpowiedz
1like0dislike
Jaay,zgłoś
Wsparcie od pseudopismaków z vibez jest dla niej bardziej ujmujące, niż komentarze i niszczenie swojego ciała.
Odpowiedz
2like1dislike
Komentarze (3)
arrow
Zabójczyni matki przedwcześnie opuści areszt. Gypsy Rose trafi na wolność