Prof. Adam Wielomski o dziewicach

Profesor UKSW pisze na Twitterze żarty o nieletnich dziewicach. Zapytaliśmy rektora o jego zdanie

Źródło zdjęć: © Vibez / Facebook, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.08.2022 15:02

Prof. dr hab. Adam Wielomski wykłada na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego wpisy na Twitterze nie przystojną osobie zajmującej tak poważane stanowisko. Szczególnie te, w których pisze o dziewictwie nieletnich dziewczyn. Co na to rektor?

Kiedy dojrzały mężczyzna wypowiada się o dziewictwie nieletnich dziewczyn to zawsze wygląda dziwnie. Szczególnie, jeśli nie jest to ginekolog lub seksuolog, tylko kierownik Katedry Teorii Stosunków Międzynarodowych na UKSW. Chodzi o profesora Adama Wielomskiego, który najprawdopodobniej chciał zażartować na Twitterze, ale wybrał dość niefortunny temat.

Prof. Adam Wielomski, wykładowca uczelni, pisze o dziewicach

Wszystko zaczęło się od wpisu pewnego użytkownika Twittera, który oznajmił: "Kiedy opublikowałem odręcznie spisaną listę wymagań względem kandydatki na żonę, na pierwszym miejscu umieściłem "dziewictwo". Po publikacji otworzyłem skrzynkę i czekałem na wiadomości od oburzonych kobiet. Jestem przekonany, że dziewice zbulwersowane do mnie nie pisały".

Profesor Wielomski postanowił wdać się w dyskusję w internautą.

Internauta o dziewicach
Internauta o dziewicach (Twitter)

Wykładowca UKSW odpowiedział internaucie, że "dziewice po 14. roku życia istnieją tylko w bajkach :)". Niestety profesor Wielomski nie podał źródła, z którego przytoczył te dane statystyczne. Aż strach pomyśleć skąd więc ma takie informacje.

W kolejnym wpisie rozwinął wątek w formie niesmacznego żartu: "W tym roku nie odbył się Międzynarodowy Kongres Dziewic w Otwocku. Jedna delegatka się rozchorowała, a druga rzekła, że "samej to mi się nie chce iść" :) :)".

Profesor Wielomski o dziewicach
Profesor Wielomski o dziewicach (Twitter)
Profesor Wielomski o dziewicach
Profesor Wielomski o dziewicach (Twitter)

Profesor Wielomski "zasłynął" nie tylko wypowiedziami na temat dziewictwa nieletnich dziewczyn. W jego mediach społecznościowych znajdziemy m.in. przemówienie z Marszu Wolności w Warszawie, organizowanego przez telewizję internetową wRealu24. Tak, tę samą, którą YouTube usunął. Stacja powielała antyukraińskie poglądy, negowała pandemię i promowała teorie spiskowe.

Przemówienie na Marszu Wolności 15.08.2022 w Warszawie

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Innym znanym "ekspertem" od dziewic był guru antyszczepionkowców dr Zbigniew Hałat. Moja redakcyjna koleżanka przeanalizowała jego bloga, na którym dowiecie się, jak być dziewicą i nie przegapić życiowej szansy.

Rektor UKSW: "Wypowiedź godna ubolewania"

Skontaktowaliśmy się z władzami uczelni, na której wykłada twórca teorii o 14-letnich dziewczynach, a właściwie ich braku.

"Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego jest uczelnią publiczną utożsamiającą się z chrześcijańskimi, uniwersalnymi wartościami. Szczególnie bliskie jest nam nauczanie naszego Patrona bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który podkreślał godność kobiety.

Nasza Uczelnia jest otwarta na debatę i wymianę poglądów w oparciu o zasady poszanowania społecznego. Wypowiedź prof. Adama Wielomskiego narusza te zasady i jest dla mnie godna ubolewania"pisze w przesłanym nam oświadczeniu ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

"Słowa naszych akademików prezentowane na prywatnych kontach w mediach społecznościowych nie reprezentują stanowiska całej wspólnoty Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jako społeczność akademicka jednoznacznie nie utożsamiamy się ze słowami prof. Wielomskiego" - czytamy w oświadczeniu rektora UKSW.

O ewentualnych konsekwencjach dla wykładowcy na razie nic nie wiadomo.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Jaay,zgłoś
Ale trzeba mieć nudne życie, aby donosić na wpisy w internecie XDDD
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)