Ile może zarabiać influencerka?

Influencerka wkurzyła chłopów z Twittera. Zamiast rodzić dzieci, zarabia pieniądze

Źródło zdjęć: © Twitter.com, Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.01.2022 12:03

Martyna "Pysia" Zbirańska wyjawiła fanom, że jej miesięczne wydatki wahają się między 25-55 tys. złotych. Temat trafił na Twittera, gdzie rozpętała się burza. Pojawiły się komentarze, że influencerka swoją postawą doprowadzi ludzkość do wyginięcia.

Nie od dzisiaj wiadomo, że jedyną powinnością kobiety jest szybko wyjść za mążrodzić dzieci z prędkością wystrzałów z karabinu AK-47. Kto to widział, aby kobieta, zamiast przygarnąć samotnego faceta i wyzwolić go od niewoli mieszkania z rodzicami, zajmowała się, tfu, byciem influencerką. Dodajmy do tego, że influencerką, która - o zgrozo - zarabia więcej niż większość mężczyzn w tym kraju.

Zobacz też: Lekcje z ZUS. Co Polacy wiedzą o ubezpieczeniach społecznych?

Martyna "Pysia" Zbirańska jest jedną z topowych polskich influencerek. Jej działalność na TikToku śledzi ponad 1,7 mln osób, a na Instagramie dobija do 900 tys. obserwujących. Dziewczyna odpowiedziała na pytanie fana, jakie są jej miesięczne wydatki. Przyznała, że potrzebuje od 25 do 55 tys. złotych. Screen z jej wypowiedzią trafił na Twittera i tak rozpoczęło się ekskrementornado.

Ile wydaje influencerka?
Ile wydaje influencerka? (Twitter.com)

Ludzkość wyginie przez influencerkę?

Pysia sama pochwaliła się tym, ile wydaje, więc to było oczywiste, że temat wywoła dyskusję. Głos w sprawie postanowili zabrać incele, którzy poczuli się poszkodowani wyznaniem Martyny. Pewien chłop z Twittera określił influencerkę pasożytem, ponieważ nie posiada mężanie zbudowała rodziny, tylko "marnuje swój sexappeal".

W zdrowej kulturze kobieta o takiej urodzie miałaby już kilkoro dzieci z utalentowanym facetem, które tak jak ona wyrosłyby na atrakcyjnych ludzi. (...) Podstawową powinnością kobiety i mężczyzny jest kontynuacja rodziny, później wspólnoty, później narodu. Wszystko inne prowadzi do dysfunkcji, chorób wenerycznych/psychicznych i wyginięcia.

- Chłop z Twittera

Wiele osób porównuje swoje, kilkutysięczne wydatki do potrzeb finansowych Pysi. Po co jej tyle pieniędzy? - pytają młodzi użytkownicy Twittera. W całej tej dyskusji umyka fakt, że mówimy o influencerce, która musi opłacić sprzęt do nagrywania, montażystów, operatorów, itd. Są to znacznie droższe potrzeby, niż opłacenie biletu miesięcznego i abonamentu za Netflixa.

Ile może zarabiać kobieta?
Ile może zarabiać kobieta? (Twitter.com)
Ile może zarabiać kobieta?
Ile może zarabiać kobieta? (Twitter.com)

Co myślicie o tej sprawie? Ludzie oburzają się tym, ile zarabiają influencerki, tak jakby nie rozumieli, że dana osoba wypracowała sobie taką, a nie inną wartość reklamową. Marki gotowe są zapłacić influencerce fortunę, aby pokazała w swoich social mediach ich produkt, bo to przełoży się na gigantyczne zasięgi - a właśnie to, umiejętność dotarcia do ludzi, jest dla reklamodawców wartością.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 30
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 15
Niemożliwe,zgłoś
W tej chwili influencerzy to grupa najlepiej zarabiających osób w Polsce. Firmom bardziej się opłaca zapłacić influencerowi za post sponsorowany, niż samemu przygotować reklamę w radiu czy w telewizji.
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się