ekologia
Pracownicy SHEIN wołają o pomoc na metkach ubrań? Co na to firma?
Wiadomości z przyszłości

Nasza bezczynność zakończy świat. Mistrz Photoshopa pokazuje widokówki z przyszłości

Źródło zdjęć: © Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.03.2022 13:30

Koloseum w piaskach pustyni. Statua Wolności pod wodą. Trudno nam sobie wyobrazić, że tak mógłby wyglądać nasz świat. Fabien Barrau wizualizuje apokalipsę w swoich grafikach, pokazując, co się stanie, jeśli nie powstrzymamy kryzysu klimatycznego.

bFOnjVYP

Na co dzień większość z nas nie zastanawia się, jak mógłby wyglądać świat, jeśli nie powstrzymamy kryzysu klimatycznego. Wolimy oddać te rozważania naukowcom, sami okłamując siebie, że wszystko będzie dobrze. Fabien Barrau wyrywa nas z tej ułudy. Francuski fotograf i artysta cyfrowy tworzy prace przedstawiające planetę po apokalipsie, która może nastąpić, jeśli nic nie zrobimy ze zmianami klimatu.

Już teraz odczuwamy skutki katastrofy klimatycznej. Raport IPCC z lutego tego roku wskazuje, że skutki zmian klimatycznych odczuwa już 3,5 miliarda osób. Dowodów na istnienie kryzysu klimatycznego nie trzeba szukać daleko. Wystarczy wskazać na coraz częstsze anomalie pogodowetornada, podtopienia, pożary, upały - aby zrozumieć, że Ziemia już teraz nie daje sobie z nami rady. Będzie tylko gorzej.

Fabien Barrau: Wiadomości z przyszłości

Francuski artysta stworzył serię grafik zatytułowanych "Wiadomości z przyszłości" (News From The Future). Fabien wizualizuje najczarniejszy scenariusz i pokazuje, jak może wyglądać Ziemia, jeśli ludzkość przegra w walce ze zmianami klimatu. Francuz wykorzystuje zdjęcia z drona, które przy pomocy Photoshopa przetwarza w pocztówki z czasów po końcu świata.

Prace Fabiena przedstawiają m.in. rzymskie KoloseumWieżę Eiffla pokryte piaskami pustyni oraz Łuk Triumfalny i Statuę Wolności zalane wodą.

bFOnjVYR

"Nie zamierzam udawać, że nic się nie dzieje"

W swoich pracach Fabien wciela się w rolę podróżnika z przyszłości, który porusza się po świecie zniszczonym powodziami i pustynnieniem. - Są to proste obrazy, ale to właśnie one mogą mieć największy wpływ na ludzi, zwłaszcza tych najmłodszych, aby zrozumieli konsekwencje bezczynności - tłumaczy francuski artysta. Inspiracją dla Fabiena był raport IPPC.

Uwielbiam fotografować krajobrazy i architekturę. Miałem okazję podróżować do wielu krajów, z których przywiozłem świetne zdjęcia. Z biegiem czasu coraz zauważyłem niszczycielski wpływ kryzysu klimatycznego na nasz świat - bioróżnorodność, krajobrazy, ludzi. Nie zamierzam udawać, że nic się nie dzieje.

- Fabien Barrau

Źródło: Vice News

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Recykling moczu może rozwiązać wiele naszych problemów. O co w nim chodzi?