Nasza bezczynność zakończy świat. Mistrz Photoshopa pokazuje widokówki z przyszłości
Koloseum w piaskach pustyni. Statua Wolności pod wodą. Trudno nam sobie wyobrazić, że tak mógłby wyglądać nasz świat. Fabien Barrau wizualizuje apokalipsę w swoich grafikach, pokazując, co się stanie, jeśli nie powstrzymamy kryzysu klimatycznego.
Na co dzień większość z nas nie zastanawia się, jak mógłby wyglądać świat, jeśli nie powstrzymamy kryzysu klimatycznego. Wolimy oddać te rozważania naukowcom, sami okłamując siebie, że wszystko będzie dobrze. Fabien Barrau wyrywa nas z tej ułudy. Francuski fotograf i artysta cyfrowy tworzy prace przedstawiające planetę po apokalipsie, która może nastąpić, jeśli nic nie zrobimy ze zmianami klimatu.
Podobne
- Kryzys klimatyczny. Ekstremalne upały męczą świat
- Mapa śmierci z gorąca. Dlaczego najbardziej narażone są starsze kobiety?
- Katastrofa klimatyczna trwa. Tysiące ludzi bez dachu nad głową
- Fala upałów w październiku. Czym grozi dalszy wzrost temperatur?
- Mniej turystów w parkach rozrywki. Powodem kryzys klimatyczny
Już teraz odczuwamy skutki katastrofy klimatycznej. Raport IPCC z lutego tego roku wskazuje, że skutki zmian klimatycznych odczuwa już 3,5 miliarda osób. Dowodów na istnienie kryzysu klimatycznego nie trzeba szukać daleko. Wystarczy wskazać na coraz częstsze anomalie pogodowe - tornada, podtopienia, pożary, upały - aby zrozumieć, że Ziemia już teraz nie daje sobie z nami rady. Będzie tylko gorzej.
Fabien Barrau: Wiadomości z przyszłości
Francuski artysta stworzył serię grafik zatytułowanych "Wiadomości z przyszłości" (News From The Future). Fabien wizualizuje najczarniejszy scenariusz i pokazuje, jak może wyglądać Ziemia, jeśli ludzkość przegra w walce ze zmianami klimatu. Francuz wykorzystuje zdjęcia z drona, które przy pomocy Photoshopa przetwarza w pocztówki z czasów po końcu świata.
Prace Fabiena przedstawiają m.in. rzymskie Koloseum i Wieżę Eiffla pokryte piaskami pustyni oraz Łuk Triumfalny i Statuę Wolności zalane wodą.
"Nie zamierzam udawać, że nic się nie dzieje"
W swoich pracach Fabien wciela się w rolę podróżnika z przyszłości, który porusza się po świecie zniszczonym powodziami i pustynnieniem. - Są to proste obrazy, ale to właśnie one mogą mieć największy wpływ na ludzi, zwłaszcza tych najmłodszych, aby zrozumieli konsekwencje bezczynności - tłumaczy francuski artysta. Inspiracją dla Fabiena był raport IPPC.
Uwielbiam fotografować krajobrazy i architekturę. Miałem okazję podróżować do wielu krajów, z których przywiozłem świetne zdjęcia. Z biegiem czasu coraz zauważyłem niszczycielski wpływ kryzysu klimatycznego na nasz świat - bioróżnorodność, krajobrazy, ludzi. Nie zamierzam udawać, że nic się nie dzieje.
Źródło: Vice News
Popularne
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Marcin Dubiel i ojciec prokurator? Influencer reaguje na komentarze
- Lody Dre$$code oficjalnie ogłoszone. Co wiadomo o nowości?
- Jak pokonać bossa dezinformacji? Poradnik gry "Internet"
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart