społeczeństwo
Utwór o waginie wkurzył TVP. Pokazuje lesbijki z Polski i Ukrainy
Grzegorz Braun ukarany naganą

Nagana dla Grzegorza Brauna za interwencje w szkole. "Niegodne posła"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Facebook, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.12.2022 17:30

30 listopada Komisja Etyki Poselskiej ukarała naganą posła Grzegorza Brauna. Sprawa dotyczyła zachowania polityka na terenie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Braun wtargnął do placówki pod pretekstem rzekomej nagonki ukraińskich uczniów na polską nauczycielkę.

W środę 2 listopada poseł Konfederacji Grzegorz Braun przyjechał z interwencją poselską do Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (woj. podkarpackie). Polityk i towarzyszące mu osoby wtargnęli z kamerą do gabinetu dyrektora szkoły.

Interwencja posła Braina w szkole

Powodem interwencji była rzekoma skarga grupy uczniów dotycząca nauczycielki matematyki. Kobieta uczestniczyła w antyukraińskiej pikiecie "Stop ukrainizacji Polski".

Kiedy dyrekcja szkoły poinformowała nauczycielkę o skardze, w placówce zjawił się Braun. Poseł Konfederacji zarzucił dyrekcji, że pociągnięcie nauczycielki do odpowiedzialności dyscyplinarnej jest "całkowicie bezprawne". Braun dyscyplinował obecnych na miejscu pracowników szkoły, wezwał patrol policji i zakłócił normalny rytm pracy dydaktycznej placówki.

Poseł Grzegorz Braun ukarany naganą

Skandaliczne zachowanie posła nie pozostało bezkarne. Stowarzyszenie na rzecz Praworządności w Szkołach "Stowarzyszenie Umarłych Statutów" złożyło wniosek do Komisji Etyki Poselskiej w sprawie zachowania Brauna w Nisku. Aktywiści stwierdzili we wniosku, że zachowanie Brauna było nieodpowiadające godności posła.

Nagana dla Grzegorza Brauna
Nagana dla Grzegorza Brauna (Stowarzyszenie Umarłych Statutów)

- To jest kolejne zachowanie pana posła Brauna, które jest bardzo nieodpowiednie i należy je napiętnować. Wiem, że jesteśmy już zmęczeni postawą pana posła Brauna, ale wydaje się, że nie powinniśmy być zmęczeni i nie możemy nie reagować, w końcu taka jest nasza rola, a pan poseł dostarcza nam ciągle argumentów na to, że trzeba zajmować się jego postawą i zachowaniem - powiedziała podczas posiedzenia posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka z KO.

- W związku z tym, przychylam się do propozycji kary, która została wskazana przez wnioskodawców, czyli kary nagany. Uważam, że zachowanie pana posła było absolutnie naganne. Utwierdza mnie dodatkowo w tym przekonaniu to, że chodzi o zachowanie w stosunku do młodych ludzi, których postawy należałoby jeszcze kształtować, których należałoby uwrażliwiać, a w tym przypadku było wręcz przeciwnie. Dlatego, jak na wstępie, wnoszę o karę nagany - oznajmiła Mrzygłocka na posiedzeniu Komisji Etyki Poselskiej.

Przewodnicząca komisji posłanka Monika Falej z Lewicy stwierdziła: - Kto jest za ukaraniem pana posła Grzegorza Brauna za jego zachowanie w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku? Głosowało 4 posłów, wszyscy byli za. Dziękuję. Stwierdzam, że poseł Braun został ukarany naganą za naruszenie postanowień art. 6 i 7 Zasad etyki poselskiej, tj. zasady dbałości o dobre imię Sejmu oraz zasady odpowiedzialności.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Barbara,zgłoś
Jestem za działaniami Konfederacji. Pomaganie to jedno,a ukrainizacja to już zupełnie co innego. Jestem przeciwna mieszaniu kultur, tradycji i kaleczenie naszego języka . Ukraińcy przekraczając nasza granicę, powinni podpisywać zobowiązanie że po ustaniu działań wojennych opuszcza nasz kraj.
Odpowiedz
0like1dislike
Komentarze (1)
arrow
Kongres czy Klub Boomerów? Tiktokerzy bronią szefa aplikacji