społeczeństwo
Utwór o waginie wkurzył TVP. Pokazuje lesbijki z Polski i Ukrainy
Młodzież Wszechpolska w Bielsku-Białej

Młodzież Wszechpolska "naprawiła" kwietnik w kolorach Ukrainy. Oto przykład żenadopatriotyzmu

Źródło zdjęć: © Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,16.05.2022 15:00

Pod Zamkiem Sułkowskich w Bielsku-Białej znajduje się kwietnik w barwach flagi Ukrainy. Kolory nie przypadły do gustu miejscowym pseudopatriotom. Młodzi "bohaterowie" zrobili z flagi Polski prześcieradło na bratki.

Ukraina od 24 lutego opiera się rosyjskiej agresji. Za naszą wschodnią granicą bomby spadają na wsie, blokowiska, przedszkola, kościoły, szpitale. Najeźdźcy dokonują rabunków, gwałtów i mordów na ludności cywilnej. Niemal cały demokratyczny świat solidaryzuje się z ofiarami największej wojny w Europie od 1945 roku. Co w tym czasie robi Młodzież Wszechpolska? Zasłania żółto-niebieski kwietnik.

Żeby być precyzyjnym - chodzi o przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej z Bielska-Białej. W czwartek 12 maja zorganizowali żenadopatriotyczną akcję pod Zamkiem Sułkowskich. W okolicy budynku znajduje się kwietnik skomponowany z kwiatów w barwach flagi Ukrainy, który wyraża solidarność z ofiarami rosyjskiej napaści. Wszechpolacy zasłonili kwietnik flagą Polski, tłumacząc to potrzebą przywrócenia kwiatom prawowitych kolorów.

Kwietnik w Bielsku-Białej
Kwietnik w Bielsku-Białej (Facebook)

Bielsko-Biała: Pseudopatrioci "naprawili" żółto-niebieski kwietnik

Młodzież Wszechpolska udokumentowała akcję na nagraniu wideo. Na filmiku widzimy, jak kilka osób niesie flagę Polski i zakrywa nią kwietnik. Zabawne jest to, że obok znajduje się kwietnik skomponowany z kwiatów w kolorach flagi Polski.

trwa ładowanie posta...

- Dla włodarzy miasta jest naprawdę wstyd, bo jeżeli nawet tymi kwiatkami chcieli stworzyć flagi, pokazać, że integrujemy się z Ukrainą, to ludzie już wystarczająco integrują się z Ukrainą. Nie musimy mieć więcej aspiracji, aby komukolwiek cokolwiek udowadniać. Wstyd dla włodarzy miasta, że z tych kwiatków zrobili piękna flagę Ukrainy, a tu obok... to nie jest Polska flaga, to jest biało-zielone, to jest wstyd. To jest celowo zrobione - tłumaczą wszechpolacy na nagraniu.

Młodzież Wszechpolska znieważyła polską flagę?

Jak donosi portal beskidzka24.pl, straż miejska zabezpieczyła nagranie monitoringu z incydentu. Komenda straży miejskiej ma przekazać materiały w sprawie do policji, ponieważ zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa znieważenia polskiej flagi.

Można tylko współczuć naszej ojczyźnie takich pseudopatriotów. Osoby odpowiedzialne za podsycanie nastrojów antyukraińskich odciążają od pracy kremlowskich propagandzistów, którzy - w obliczu porażki rosyjskiej armii na froncie - chcą skłócić zachodnie społeczeństwo, aby osłabić pomoc dla Ukrainy.

Źródła: beskidzka24.pl/Facebook/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Kongres czy Klub Boomerów? Tiktokerzy bronią szefa aplikacji