influencerzy
Afera pedofilska na YouTube. Zgłoszą sprawę do prokuratury
Mini Majk rezygnuje z kontrowersyjnego konkursu

Mini Majk rezygnuje z kontrowersyjnego konkursu. Będzie miał problemy?

Źródło zdjęć: © Mini Majk, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,10.04.2023 10:15

Mini Majk, influencer będący byłym członkiem Ekipy, niedawno ogłosił na swoim profilu kontrowersyjny konkurs. Teraz się z niego wycofuje, ale fani wciąż go krytykują. Jak tłumaczy swoje zachowanie?

Mateusz Krzyżanowski to influencer znany jako Mini Majk. Były członek Ekipy od pewnego czasu działa na własną rękę, a ostatnio było o nim głośno z powodu rozstania z byłą dziewczyną Pauliną Kozłowską.

W zeszłym roku Mini Majk wypuścił własny produkt - Majkelki, czyli prażynki ze swoją podobizną. W kwietniu wystartował z nowym projektem i na swoich social mediach ogłosił kontrowersyjny konkurs. Teraz się z niego wycofał, ale fani wciąż go krytykują.

Kontrowersyjny konkurs Mini Majka - o co chodzi?

Na początku kwietnia Mini Majk ogłosił konkurs. Był on skierowany do osób obserwujących Mateusza oraz firm, które chcą zdobyć followersów. Marka zainteresowana współpracą z influencerem, podpisuje umowę z organizatorem konkursu, za którą płaci. Potem Mini Majk organizuje u siebie na profilu konkurs z nagrodami.

Osoby, które chcą wziąć w nim udział, muszą zaobserwować konkretne profile społecznościowe marek. To trochę jak kupowanie fałszywych followersów. Różnica jest taka, że tym razem obserwującymi nie są zagraniczne lub fejkowe konta, a prawdziwi ludzie, co pozytywnie wpływa na wiarygodność tej bazy obserwujących.

Zgodnie z obietnicami po takim konkursie konto marki, biorącej udział w akcji, ma wzrosnąć o minimum 30 tys. obserwujących. Mini Majk podkreśla, że każda osoba biorąca udział w konkursie na jego profilu, może wygrać samochód.

trwa ładowanie posta...

Mini Majk wycofuje się z kontrowersyjnego konkursu

Mini Majk oczywiście dość szybko został skrytykowany przez obserwujących za zorganizowanie takiego konkursu. Użytkownicy zwracali uwagę na to, że w ten sposób influencer traci swoją wiarygodność, a sama akcja nie jest zbyt etyczna.

trwa ładowanie posta...

W związku z tym, prawie tydzień po ogłoszeniu kontrowersyjnego konkursu, Mini Majk ogłosił, że jednak rezygnuje ze współpracą z marką. Nie podał, czemu konkretnie zdecydował się na taki ruch.

"Kochani, ze względu na pojawiające się wątpliwości co do konkursu, w którym miałem wziąć udział, zdecydowałem się na zrezygnowanie z tej współpracy" - napisał na stories na Instagramie Mini Majk.

trwa ładowanie posta...

Nie wiadomo, czy przez tę decyzję, Mini Majka czekają jakieś konsekwencje i jak wyglądała jego umowa z organizatorem konkursu. Internautom nie od końca podoba się jednak to, że influencer zrezygnował z organizowania konkursu dopiero, gdy pojawiły się wątpliwości dotyczące etyczności takiego przedsięwzięcia. Przypomnijmy, że tak samo niedawno postąpiła influencerka Wersow. Po krytyce ze strony fanów i aktywistki Mai Staśko zrezygnowała ze współpracy z marką Dr Smile. Może influencerzy powinni częściej i dokładniej sprawdzać, w jakie projekty się angażują?

"Ciekawe, że wątpliwości zaczęły się dopiero, gdy kanały commentary nagłośniły ten konkursik. Znając życie gdyby nikt o tym [niczego przyp. red.] nie nagrał, to zadowolony wziąłby pieniądze i siedział cicho" - napisała jedna osoba na Twitterze.

POJECHALIŚMY W POLSKĘ Z MAJKELKAMI!!!

Źródło: Eska, Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Afera na YouTube. Kamerzysta moralizuje, Fagata oskarża Wardęgę