Mini Majk, co się dzieje z byłym członkiem Ekipy?

Co dalej z Mini Majkiem? Spadek wyświetleń i cisza w sprawie Majkelków i Majk & Dog

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,19.10.2022 11:00

Wyświetlenia Mini Majka zaliczyły ostatnio spory spadek. Szumnie zapowiadane biznesy - Majkelki i Majk & Dog - nadal nie ruszyły. Co się stało z niegdyś znanym twórcą? Czy to wina algorytmu, rozłąki z Frizem, a może powód jest zupełnie inny?

Ekipa, czyli najpopularniejsza grupa twórców na polskim YouTube (i innych social media), rozeszła się w połowie 2022 roku po przeszło czterech latach. Jedną z osób, która odeszła (ale i została "stworzona") przez Ekipę Friza był Mateusz Krzyżanowski, znany jako Mini Majk, niskorosły 28-latek.

Mini Majk odniósł sukces dzięki Ekipie

Dzięki grupie Mini Mak zdobył na Instagramie przeszło 1,8 mln obserwujących, a na YouTube 1,52 mln subskrypcji. Ba! Można stwierdzić, że dzięki Ekipie dostał szansę na walkę w klatce High League. I to nie mijałoby się z prawdą, bo przed dołączeniem do grupy był raczej nieznany. Po rozpadzie ekipy niektórzy influencerzy próbują dalej tworzyć w internecie na własną rękę. Z różnym skutkiem.

Problem w tym, że coś ostatnio nie gra u Mini Majka. Wcześniej zdradzał, że czuje się minimalnie wypalony. Przestał nagrywać tak często na YouTube, a Stories wstawia… wydaje mi się, że także niechętnie. Chciał się skupić na treningach i walkach. Jego kanał ucierpiał i wygląda na to, że obniża się także jego popularność.

Wyświetlenia Mini Majka na YouTube

Problem jest w wyświetleniach. A raczej ich braku. 17 października po południu Mini Majk dodał film o swoim dniu oraz nauce tańców z TikToka. Wynik? Słaby. 18 tys. wyświetleń w 22 godziny. To gigantyczny spadek, bo jego kanał zebrał ponad 1,5 mln osób. Ostatnie filmy: 333 tys., 107 tys., 137 tys., czy 257 tys. na kontrowersyjnym materiale. To nie są fatalne wyniki, aczkolwiek nie są też wspaniałe, jak na takiego twórcę.

Mini Majk, wyświetlenia filmu
Mini Majk, wyświetlenia filmu (YouTube)

Tak samo jest z ocenami. Są to wartości przybliżone, ale +/- możecie dzięki nich odczuć, co się dzieje z influencerem. Tu stosunek lajków do łapek w dół:

 • DZIEŃ Z MINI MAJKIEM! *UCZYŁEM SIĘ TAŃCÓW Z TIKTOKA!*: 1,6 tys./1,6 tys.;
 • OBRONIĆ PAS | HIGH LEAGUE: 18 tys./1,6 tys.;
 • UCZYŁEM GO JEZDZIĆ MOIM AUTEM: 6,1 tys./6,4 tys.;
 • POKONAŁEM SWÓJ NAJWIĘKSZY LĘK!: 8 tys./6,3 tys.;
 • PRZEZ CAŁY DZIEŃ MÓWIE TAK MOJEJ DZIEWCZYNIE!: 16 tys./9,2 tys.;
 • ZMIENIŁEM WYGLĄD JEJ AUTA!: 9,2 tys./24 tys.

Można z tego wywnioskować, że wszystkie treści, które nie dotyczą bezpośrednio walk Mini Majka, nie są dobrze przyjmowane przez internautów. Oni w komentarzach także zwiastują koniec popularności influencera.

"Dobrze, że drinki umiesz robić, przyda Ci się ta umiejętność w przyszłym roku" - komentuje jeden internauta.

"Myślę, że z tych wyświetleń nie wyciągnie nawet minimalnej krajowej 😀" - dodaje inny.

Co się dzieje? Można byłoby podrzucić kilka teorii. Na pewno Mini Majk przestał dodawać regularnie. Ostatnia przerwa pomiędzy najnowszym a przedostatnim filmem to aż trzy tygodnie. W przeszłości dobił nawet do dwóch miesięcy przerwy.

Mini Majk, kanał byłego ekipowicza
Mini Majk, kanał byłego ekipowicza (YouTube)

Wiecie, algorytm YouTube decyduje w dużej mierze o tym, czy ktoś zobaczy nowy film kogoś czy nie. Tutaj sprawa wygląda bardzo prosto: Mini Majk dodaje materiały rzadko, ma słabe oceny, więc YouTube może go nie podpowiadać użytkownikom.

Co z biznesami Mini Majka? Majkelki i Majk & Dog

Warto tutaj przypomnieć, że Majkel zapowiedział także kilka interesujących projektów i to nie do końca internetowych. Nie dość, że jego przekąski/prażynki "Majkelki" mają trafić do sieci sklepów Żabka, to miał otworzyć także swojego własnego standa z hot-dogami. Mini Majk ogłosił, że chce ruszyć ze sprzedażą hot-dogów w Krakowie. Punkt ma się nazywać Majk & Dog.

Te projekty zostały zapowiedziane już jakiś czas temu, a nadal nie słyszymy o ich realizacji. Dlaczego? Trudno powiedzieć. Ale fajnie, gdyby Mini Majk znowu złapał wiatr w żagle. Może wtedy, gdy definitywnie odejdzie z Ekipy? To byłoby ciekawe.

Co o tym myślisz?
 • emoji serduszko - liczba głosów: 1
 • emoji ogień - liczba głosów: 0
 • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
 • emoji smutek - liczba głosów: 1
 • emoji złość - liczba głosów: 0
 • emoji kupka - liczba głosów: 1