lifestyle
McDonald’s eliminuje słomki. Testuje nakrywki z dziubkiem
mężczyzna wrona

Mężczyzna w stroju wrony oskarżony o rasizm. Zrobił to celowo?

Źródło zdjęć: © BGT, youtube
Anna RusakAnna Rusak,20.04.2022 15:30

Przebrał się za wronę i postanowił trochę potańczyć w programie "Mam Talent". Niestety jego występ nie spodobał się ani sędziom, ani publiczności. Ci drudzy oskarżyli go nawet o… rasizm.

Jeśli kiedykolwiek w życiu oglądaliście "Mam Talent", to wiecie, że nie przychodzą tam tylko ludzie, którzy potrafią tańczyć i śpiewać. Bardzo często w programie pojawiają się dość intrygujące osoby.

Tak było i tym razem. Brytyjscy widzowie "Mam Talent" mogli podziwiać bardzo oryginalny występ tańczącego mężczyzny w stroju wrony. Niestety, gdy program został wyemitowany, oskarżono go o rasizm.

Mężczyzna w stroju wrony posądzony o rasizm

Jim Fitzpatrick jest stałym bywalcem brytyjskiego "Mam Talent". W programie występował już w stroju zegara, łodzi i kota. Tym razem postanowił przebrać się za gigantyczną wronę.

Jim Fitzpatrick RETURNS – this time he’s come as a CROW! | Auditions | BGT 2022

Niestety prowadzący nie pozwolili nam długo cieszyć się występem Jima i bardzo szybko usunęli go ze sceny, wyrażając swoje niezadowolenie trzema iksami. Wystąpienie artysty jednak nie przeszło bez echa.

Widzowie programu byli zszokowani tym, że występ Jima znalazł się w wyemitowanym odcinku. Oskarżyli mężczyznę o rasizm i powiązali jego występ z historią praw "Jima Crowa", łącząc jego imię i strój, w jakim się zaprezentował (Crow to po angielsku wrona).

Britains Got Talent 2018 Jim Fitzpatrick Full Audition S12E02

Czym są prawa Jima Crowa?

Prawa Jima Crowa to regulacje wprowadzane Ameryce po wojnie secesyjnie. To represyjne prawa i zwyczaje, które ograniczały prawa osób czarnoskórych i pogłębiały segregację rasową.

Nazwę zawdzięczają białemu aktorowi Thomasowi Dartmouthowi Rice. Mężczyzna zasłynął dzięki swoim występom jako Jim Crow, w których w karykaturalny sposób przedstawiał czarnoskóre osoby, posługując się blackface.

Who Was Jim Crow ? Was he a real person?

Co na to "Mam Talent"?

Właśnie to odniesienie nie spodobało się widzom programu. Brytyjskie "Mam Talent" broni się jednak przed zarzutami i twierdzi, że w żadnym momencie mężczyzna nie został określony jako Jim Crow, a sam występ nie był zamierzony.


Występ nie był zamierzony, a BGT jest dumny ze swojej różnorodności i wszechstronnego programu, który wzmacniają takie momenty jak nagrodzony przez BAFTA występ Diversity pokazany w ostatniej serii.

- metro.co.uk/

Cóż, nie wiadomo, czy Jim rzeczywiście zaplanował występ w taki sposób i wiedział o tym, że może zostać powiązany z prawami Jima Crowa. Może to tylko pewna nadinterpretacja widzów? Pewne jest to, że jego krucze przebranie wywołało naprawdę duże poruszenie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: metro.co.uk/

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Znamy datę rozprawy Maty. Tego dnia wyda kawałek pt. "HAHAHA"?