McDonald's wprowadza nowe pokrywki. Będą kontrowersyjne?

McDonald’s eliminuje słomki. Testuje nakrywki z dziubkiem

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,30.01.2023 11:00

McDonald’s, w ramach przeobrażenia się w firmę bardziej eko, zmienia kubki do napojów. Nowe nakrywki, które mają zastąpić te z dziurką na słomkę, weszły w fazę testów. Czy to koniec słomek w McDonald's?

W dobie kryzysu klimatycznego wiele firm stara się zmniejszyć swój ślad węglowy, czy ilość produkowanych odpadów. Te zmiany spotykają się z różnym odbiorem społecznym. Tyle było kontrowersji, gdy McDonald’s zmienił swoje słomki z plastikowych na papierowych. Wiele osób było oburzonych, że słomki roztapiają się w ustach po kilku minutach.

Kolejne rozwiązanie sieci McDonald's najpewniej sprawi, że niezadowolonych będzie jeszcze więcej.

McDonald’s testuje nowe nakrywki à la te od kawy

Szok, niedowierzanie i postrach wśród fanów McDonald’s na świecie! Wszystko dlatego, że wygląda na to, że wkrótce nie do poznania mają zmienić się kubki w restauracjach sieci.

trwa ładowanie posta...

Jak donosi portal "Restaurant Business", sieć restauracji zdecydowała się na testy nowej nakrywki na napoje, której bliżej do tych, które spotykamy w np. w kubku na kawę z McDonald’s.

Nowe pokrywki napojów z McDonald's
Nowe pokrywki napojów z McDonald's (Restaurant Business)

Największa różnica pomiędzy starymi a testowanymi nakrywkami, jest taka, że brak im otworu na słomkę. Jest w nich za to dziubek, z którego możemy popijać nasz napój. Jak podaje portal, w niektórych sklepach pracownicy mają informować klientów, że muszą poprosić o słomkę, aby otrzymać ją wraz z napojem.

trwa ładowanie posta...

Nowe nakrywki są testowane w wybranych lokalach w Stanach Zjednoczonych

"Pokrywki pomagają zoptymalizować nasze opakowania i wyeliminować użycie tworzyw sztucznych. To tylko jeden z przykładów wielu rozwiązań, które sprawdzamy w ramach naszego ciągłego zaangażowania w redukcję odpadów" - przekazał w oświadczeniu rzecznik McDonald's dla "Restaurant Business".

Jeżeli kojarzycie, że któraś z sieci wprowadziła podobne rozwiązanie chwilę temu, to macie rację. Starbucks w drugiej połowie 2020 roku zaczął zamieniać swoje wieczka na takie, z których bezpośrednio pijemy:

trwa ładowanie posta...

Warto też przypomnieć, że w Holandii McDonald’s był zmuszony do wprowadzenia, papierowego wieczka. Powodem było lokalne prawo.

trwa ładowanie posta...

McDonald's testuje nowe eko kubki

Warto przypomnieć, że od marca 2022 roku McDonald’s testuje nowe, przeźroczyste kubki, które są wykonane "w proporcji 50-50 z plastiku pochodzącego od konsumentów i materiałów pochodzenia biologicznego".

Nowe bio-kubki z McDonald's
Nowe bio-kubki z McDonald's (McDonald's)

Ale z czego mają pochodzić te materiały bio? M.in. ze zużytego oleju z restauracji.

McDonald’s Tests Circular Clear Cups Sourced from Recycled and Biobased Materials

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0