Burger Drwala z plackiem ziemniaczanym

Dietetyk o Burgerze Drwala. Pokazał ilość tłuszczu w kanapce

Źródło zdjęć: © Michał Wrzosek / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.01.2023 14:00

W menu restauracji sieci McDonald's zadebiutował Burger Drwala z plackiem ziemniaczanym. Kanapka ma wielu fanów i przeciwników. Dietetyk dr Michał Wrzosek nagrał film na TikToka, w którym miażdży skład popularnej kanapki.

Jednym z największych hitów w ofercie McDonald's jest Burger Drwala. Kanapka jest limitowaną i sezonową pozycją w menu. Oznacza to, że pojawia się w sieci popularnych fast foodów wyłącznie w okresie zimowym.

Burger Drwala w McDonald's

Kiedy Burger Drwala ma premierę, w lokalach McDonald's często ustawiają się kolejki, by spróbować słynnej kanapki.

Kanapka Drwala wróciła do oferty McDonald's 23 listopada 2022 roku. Początkowo do wyboru były cztery smaki:

  • Drwal klasyczny;
  • Drwal z kurczakiem;
  • Drwal podwójny;
  • Drwal z żurawiną.

Ceny za Kanapkę Drwala wzrosły w porównaniu do ubiegłych lat. Jak informował mój redakcyjny kolega Oliwier, wszystko zależy od właściciela danego lokalu. Czasami klient zapłaci więcej, czasami mniej. W restauracji, którą odwiedził Oliwier, Drwal klasyczny kosztował 23,90 złotych, Drwal z kurczakiem 23,90 złotych, Drwal podwójny 28,90 złotych, a Drwal z żurawiną 25,40 złotych.

Burger Drwala z plackiem ziemniaczanym w restauracjach McDonald's

Miłośnicy Kanapki Drwala czekali aż w sezonowej ofercicie pojawi się Burger Drwala na ostro. Pozycja zawitała do menu McDonald's dopiero 21 grudnia zeszłego roku. Zadomowiła się na niecały miesiąc, bo 18 stycznia 2023 zastąpił ją Burger Drwala z plackiem ziemniaczanym. Tworzy go puszysta, serowo-bekonowa bułka, kotlet wołowy, plastry boczku, kotlet serowy, sałata i sos z przyprawami. Wewnątrz znajduje się placek ziemniaczany.

Dietetyk ostro o Kanapce Drwala z plackiem ziemniaczanym

Burger Drwala z plackiem ziemniaczanym zbiera różne opinie. Zdecydowanym przeciwnikiem produktu jest dietetyk dr Michał Wrzosek. Mężczyzna nagrał film na TikToka, w którym surowo zrecenzował kultową kanapkę z McDonald's.

- Płacisz niemało, a dostajesz raptem kilka listków sałaty. Nie ma tu żadnych innych warzyw. 59g tłuszczu w jednej kanapce. To tak, jakbyś wypił 1/3 szklanki oleju. I prawie 5g soli - to tyle, ile wynosi dzienny limit spożycia soli. A do tego bekon i kotlet wołowy, czyli przetworzone czerwone mięso, które jest rakotwórcze. Ta kanapka ma aż 1064 kalorie - powiedział dietetyk.

trwa ładowanie posta...

Jesteście fanami Burgera Drwala? Czy zaliczanie się do grona przeciwników słynnej kanapki McDonald's?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Oczywistość,zgłoś
Każdy wie, że McDonald jest w cholerę niezdrowy. Swoją drogą nic nie wspomniano o tłuszczach trans, które maczek ma na 90% To jest syf. Smaczny ale syf Ludzie którzy a) mówuą że to kanapka dla ciężko pracujacego faceta (xD) albo b) są w szoku że ro nie zdrowe są dla mnie dziwni... Przy papierosach nikt się nie dziwi że niezdrowe każdy kto pali wie co ryzykuje. Tak samo McDonald jesz czesciej niż raz na miesuąc mozesz mieć problemy i tyle Aneryki nikt nie odkrył
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Sceptyk,zgłoś
Nie jestem skrzywiony na punkcie zdrowego jedzenia. Lubię wołowe burgery i szynkę z tłuszczykiem, jestem przeciwko produktom tzw. light. Burgera drwala jadłem i uważam go za jedno WIELKIE NIEPOROZUMIENIE które grozi poważnymi problemami kardiologicznymi!!!
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Burger Drwala jest pyszny i kaloryczny, bo taki ma być. To kanapka dla fizycznie pracującego faceta i to zimą, jak sama nazwa wskazuje. Jeśli ktoś czepia się ilości tłuszczu w nim ,po prostu robi to na fali bezmyślnych trendów, pasujacych do takiej osoby. Może powinni zrobić burger anorektyka, dla chcących się zaglodzic czyli będących trendy indywidulow. Łapy precz od Macka, mają pysznie żarcie i to się liczy.
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Zobacz komentarze: 5