społeczeństwo
Tampony i podpaski coraz droższe. Dlaczego powinny być darmowe?
Zdjęcia z durszlakiem na głowie

Matura 2022: Maturzyści robili selfie z durszlakiem na głowie w zamian za przecieki z matury XD

Źródło zdjęć: © Canva, Facebook, Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.05.2022 12:00

Niektórzy uczniowie podchodzący do egzaminu dojrzałości uwierzyli, że uzyskają wcześniejszy dostęp do tematów tegorocznej matury. Wystarczyło, że zrobią sobie zdjęcie z durszlakiem na głowie. Oczywiście przecieków nie było - to użytkownicy Wykopu wkręcili maturzystów.

Matura to egzamin wieńczący edukację ponadpodstawową, który dla wielu uczniów jest źródłem mnóstwa stresujących chwil i nieprzespanych nocy. Każdy chciałby zdać go z jak najwyższym wynikiem. Trudno się dziwić, że każdego roku w okolicach maja przecieki maturalne są jednym z najczęściej wyszukiwanych tematów w internecie. Podobnie było i tym razem.

Użytkownicy serwisu Wykop postanowili zakpić z maturzystów, którzy desperacko chcą uzyskać przedwczesny dostęp do tematów na egzaminie dojrzałości. Maturzystom zasugerowano, że Wykop posiada podstronę o nazwie Mikroblog, na której rzekomo znajdują się przecieki tegorocznej matury. Uczniowie mieli uzyskać dostęp do strony po spełnieniu warunku - zrobieniu sobie zdjęcia z durszlakiem na głowie.

Wykop oczywiście nie posiada płatnej wersji o nazwie Mikroblog. Nikt nie ma wglądu w tematy maturalne, którymi potem dzieli się w internecie. To legenda, w którą mieli uwierzyć naiwni maturzyści.

Zdjęcie z durszlakiem na głowie w zamian za tematy na maturze

Akcja brzmi zbyt nieprawdopodobnie? Nic bardziej mylnego. Wielu uczniów przystępujących do tegorocznej matury uwierzyło społeczności Wykopu. Maturzyści, w zamian za obietnicę dostępu do nielegalnych przecieków maturalnych, opublikowali swoje zdjęcia z durszlakami na głowie. Część z nich na pewno to zrobiła dla trollingu, ale można podejrzewać, że niektórzy potraktowali akcję śmiertelnie poważnie.

trwa ładowanie posta...

Selfie z durszlakami to już tradycja

To nie pierwszy raz, kiedy społeczność Wykopu wkręciła naiwnych maturzystów. Podobna akcja odbyła się w zeszłym roku. Wówczas warunki uzyskania dostępu do Mikrobloga były bardziej surowe. Społeczność Wykopu wymagała, aby maturzyści przelewali pieniądze, wysyłali nagie zdjęcia lub pokazywali dowód osobisty/legitymację. Co sądzicie o tego typu żartach?

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Mobbing w znanej sieciówce odzieżowej? Mamy komentarz marki