TikTok został zakazany. Gubernator Montany podpisał ustawę

TikTok został zakazany. Gubernator Montany podpisał ustawę

Źródło zdjęć: © vibez / canva
Weronika Plucińska,
18.05.2023 14:45

W ostatnich miesiącach coraz częściej mówi się o zakazaniu TikToka na służbowych urządzeniach administracji państwowej. Stan Montana w USA jako pierwszy podjął decyzję o wdrożeniu tego zakazu w życie.

W ostatnich miesiącach coraz częściej słyszy się o problemach TikToka oraz firmy ByteDance, do której należy platforma. Wielu amerykańskich polityków chce zakazać posiadania chińskiej aplikacji na rządowych urządzeniach.

Władze USA obawiają się potencjalnego wpływu chińskiego rządu na TikToka oraz rzekomych podsłuchów.

Stan Montana jako pierwszy z zakazem TikToka

Gubernator Montany (USA) Greg Gianforte podpisał ustawę, która zakazuje używania TikToka w Montanie. Jest to pierwszy stan w Ameryce, który wprowadził ten zakaz.

"Działalność Komunistycznej Partii Chin wykorzystująca TikToka do szpiegowania Amerykanów, naruszania ich prywatności, gromadzenia ich osobistych, prywatnych i wrażliwych informacji jest dobrze udokumentowana" - argumentował Gianforte w komunikacie o uchwaleniu ustawy.

Gubernator zabronił też korzystać ze wszystkich aplikacji, które gromadzą i udostępniają dane osobowe na urządzeniach wydanych przez władze. Gianforte wspomniał, że każde naruszenie zakazu będzie wiązać się z 10 tys. dolarów kary. Egzekwowaniem przepisów zajmie się Departament Sprawiedliwości Stanu Montana.

Co sądzicie o takim zakazie? Mają wprowadzić coś takiego w Polsce?

źródło: rmf24.pl

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0