lifestyle
Wilno. Imprezowa dusza Europy. Jak się bawić w stolicy Litwy?
Jerzy Zięba zachęca, aby "wyrzucić okulary przeciwsłoneczne do śmietnika"

LOGIKA SZURÓW. Jerzy Zięba zachęca do wyrzucania okularów przeciwsłonecznych

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.07.2022 19:00

W dzisiejszym epizodzie logiki szurów: Jerzy Zięba i jego teorie o okularach przeciwsłonecznych. Dla niego to moda, okulary z ochroną UV są nic nie warte, a matka natura wie, co dobre dla nas.

Jerzy Zięba powrócił na social media! Ach, czy nie brakowało wam jego przedziwnych teorii spiskowych, podbudowanych pseudonaukowym bełkotem rodem z generatora SI?

W dzisiejszym wydaniu: Jerzy Zięba zdecydował się skrytykować okulary przeciwsłoneczne, które mają być "tylko modą".

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV? "Do kosza"

Zięba podczas transmisji na żywo zdecydował się "ujawnić", że okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV są złe. Główny argument?

- Nie wiem dlaczego, ale jest mania noszenia okularów słonecznych. Matka natura, gdyby chciała dać nam ochronę przed promieniowaniem słonecznym, to by nam ją dała - opowiadał.

- To dlaczego nie mamy tych okularów wbudowanych? No nie mamy dlatego, że światło słoneczne jest nam bardzo, ale to bardzo potrzebne do zdrowego życia - przekazał autor książek z serii "Ukryte Terapie".

W dalszej części Zięba tłumaczy, że są wyjątki, takie jak m.in. praca spawacza czy bycie na plaży, gdzie istnieje silne oddziaływanie UV. Co więcej, dowiedzieliśmy się, że musimy zdejmować okulary, gdy np. wychodzimy z biura i mamy chodzić bez nich. Inna porada: posiadacie wadę wzroku? Jeżeli tylko nie jest ogromna, to nie powinniście w nich chodzić, ponieważ w nich "promieniowanie UV nie dociera do szyszynki".

trwa ładowanie posta...

- Ja rozumiem, że to jest cool, że to jest szpan nosić te okulary przeciwsłoneczne - tylko, że one niczego dobrego nie dają - przekonywał.

Reasumując 13-minutową pogadankę o niczym: promieniowanie UV jest dobre w większości przypadków, a okulary przeciwsłoneczne to moda.

Równie dobrze można byłoby powiedzieć, że skoro "matka natura dała nam zepsuty wzrok", to nie powinniśmy nosić okularów korekcyjnych, prawda? A skoro matka natura pozwoliła nam chodzić z prędkością 7 km/h, to nie powinniśmy wymyślać sobie samochód i jeździć nimi szybko.

trwa ładowanie posta...

Okulary przeciwsłoneczne ułatwiają widzenie, zapobiegają przed docieraniem promieni UV do naszych oczu. Tak: gdy jest słonecznie, to warto założyć okulary z filtrem UV. w

Równie dobrze moglibyście zacząć krzyczeć, że "poduszki powietrzne w autach nam szkodzą!!!", bo mogą nabić kilka siniaków. No spoko, ale uratują życie XD Ale i tak samochody odpowiednik Jerzego Zięby krzyczałby, że "on wie lepiej, bo kiedyś ludzie jeździli bez poduszek".

trwa ładowanie posta...

Zrozumieliście analogię?

trwa ładowanie posta...

Z mniej miłych informacji: Zięba na TikToku

Na filmie krążącym po Twitterze Zięba zapowiedział rozpoczęcie nagrania na platformę TikTok, na której jest sporo młodzieży, która - niestety- chłonie wszelakie, niesprawdzone informacje. Czy Jerzy Zięba ma już konto na TikToku? Owszem, niestety tak.

trwa ładowanie posta...

Komentarze są w tym momencie wyłączone, ale profil zebrał już ponad 4 tys. obserwujących.

Także ten... noście okulary, nie przejmujcie się szurami i korzystajcie z lata.

Źródło: Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Jaay,zgłoś
Ale Profesor Zięba ma rację. To właśnie jest taka spirala. Najpierw wydajemy pieniądze na okulary, myśląc, że ich potrzebujemy, a potem wydajemy na leki, które musimy zażywać jako efekt braku wystarczającej ilości promieni słonecznych.
Odpowiedz
4like7dislike
Komentarze (1)
arrow
Gimper o zdradzie w związku. Krytykuje nawet NitroZyniak