Inkluzywna bielizna dla osób niebinarnych i transpłciowych od Lizzo

Lizzo z inkluzywną bielizną. Stringi i bindery dla osób transpłciowych

Źródło zdjęć: © Lizzo, fot. Instagram
Anna RusakAnna Rusak,04.04.2023 08:30

Piosenkarka Lizzo zapowiedziała nową kolekcję inkluzywnej bielizny od jej marki Yitty. W ofercie pojawią się m.in. specjalne stringi oraz bindery dla osób transpłciowych i niebinarnych.

Piosenkarka Lizzo, którą możecie kojarzyć z zeszłorocznego hitu "About Damn Time", zajmuje się nie tylko muzyką. Artystka na social mediach często porusza ważne tematy związane z ciałopozytywnością, rasizmem czy fatfobią. W zeszłym roku ruszyła ze swoją marką odzieżową Yitty.

W jej sklepie znajdziemy bieliznę modelującą, która z założenia ma walczyć ze stereotypami i sprawiać, że każdy będzie się w niej dobrze czuł. Teraz Lizzo do asortymentu Yitty dodaje bieliznę dla osób niebinarnych i transpłciowych.

Inkluzywna bielizna od Lizzo

Gdy Lizzo w zeszłym roku ruszała z Yitty, zapowiadała, że jej bielizna będzie ciałopozytywa, a każdy, bez znaczenia jaki rozmiar nosi, w sklepie znajdzie coś dla siebie. Ubrania od Lizzo mają sprawiać, że będziemy po prostu czuli się dobrze w naszych ciałach.

W myśl tej filozofii powstała nowa kolekcja Yitty. Tym razem Lizzo postanowiła skupić się na osobach transpłciowych i niebinarnych. Z myślą o nich wypuściła inkluzywną bieliznę modelującą, a w asortymencie kolekcji możemy znaleźć m.in. bindery.

"Przedstawiamy… 'Your Skin' od Yitty. To bielizna modelująca afirmująca tożsamość płciową dla wszystkich. Zasługujesz na to, by czuć się sobą. Zasługujesz na to, by czuć się dobrze w swojej skórze. Pracowaliśmy nad tym od dłuższego czasu i jestem bardzo podekscytowana, że w końcu się udało!" - czytamy w poście Lizzo na Instagramie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Bindery i stringi dla osób niebinarnych i transpłciowych od Lizzo

W kolekcji poza binderami znajdą się również stringi "tucking". To specjalny model majtek, który ukrywa wybrzuszenie penisa i jąder w kroku tak, aby nie było ich widać przez ubranie. Niestety Lizzo nie podała jeszcze konkretnej daty premiery inkluzywnej kolekcji bielizny, ale wiemy, że na pewno pojawi się ona latem.

Warto też dodać, że kolekcja jest w pełni ciałopozytywna i osoby modelujące są różnych kształtów, mają różne tożsamości płciowe i nie ukrywają swojego owłosienia. Użytkownicy Twittera już teraz zachwycają się neutralną płciową bielizną od Yitty. Chwalą Lizzo za wspieranie osób transpłciowych i niebinarnych oraz bycie prawdziwą sojuszniczką.

"Świat ma szczęście, że istniejesz na nim ty i twoje piękne serce, Lizzo. Dziękuję ci za to, że od zawsze wychwalasz piękno w każdej jego formie" - napisała osoba na Twitterze.

"Dziękuję ci jako osoba niebinarna. Jesteś prawdziwą legendą w związku z tym, co robisz" - dodała inna osoba.

Trzeba przyznać, że Lizzo nie rzuca słów na wiatr. Jej Yitty rzeczywiście chce, by każda osoba, bez względu na jej kształt czy tożsamość płciową czuła się dobrze w tym, co nosi. Miejmy nadzieję, że dzięki temu osoby z dysforią płciową będą mogły poczuć się lepiej w swoim ciele.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

 Źródło: PopBuzz

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2