społeczeństwo
Abp Jędraszewski w liście z okazji adwentu straszy zagrożeniami z Zachodu
Lewandowski vs. szury

Lewandowski wyszedł na Szwedów z opaską Ukrainy. Szurom i foliarzom eksplodowały mózgi

Źródło zdjęć: © Canva, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,31.03.2022 14:00

Reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała Szwecję i awansowała na mundial, a Robert Lewandowski zagrał z opaską kapitana w barwach Ukrainy. Opaska znajdowała się na ramieniu, w które Robert przyjął szczepionkę przeciw COVID-19... Wyznawcy teorii spiskowych uważają, że to nie jest przypadek.

We wtorek 28 marca piłkarska reprezentacja Polski wygrała ze Szwecją 2:0. Dzięki temu narodowa drużyna awansowała na Mistrzostwa Świata w Katarze, które odbędą się jesienią tego roku. Gole dla Polski strzelili Piotr Zieliński i Robert Lewandowski. Efektem zwycięstwa był awans biało-czerwonych w rankingu FIFA. W najnowszym rozstawieniu zajęliśmy 26. lokatę.

Robert Lewandowski zagrał mecz przeciwko Szwedom z opaską kapitana w kolorach flagi Ukrainy. Był to symboliczny gest solidarności z ofiarami rosyjskiej agresji. Od 24 lutego na miasta i wsie w Ukrainie spadają rosyjskie bomby. Władimir Putin wywołał największą i najbardziej barbarzyńską wojnę w Europie od 1945 roku, którą świat demokratyczny jednoznacznie potępia.

OBSZERNY SKRÓT meczu 🇵🇱 POLSKA – SZWECJA 🇸🇪

Wyznawcy teorii spiskowych widzą w Lewandowskim swojego wroga

Gest Lewandowskiego - delikatnie ujmując - nie przypadł do gustu wyznawcom teorii spiskowych. W internecie krąży zmanipulowana grafika, która składa się z dwóch screenshotów. Na jednym Robert odsłania ramię, aby lekarz mógł podać mu szczepionkę a na drugim Lewandowski biegnie po boisku, a jego ramię, na którym nosi opaskę w barwach Ukrainy, jest zakreślone czerwonym markerem.

"Komentarz jest chyba zbędny" -pisze autorka przekazu. Zestawienie ze sobą tych konkretnych screenshotów ma wywołać u odbiorcy wrażenie, że kapitan reprezentacji zdradził Polskę w podwójny sposób - po pierwsze przyjął szczepionkę, po drugie wspiera Ukrainę. Dla wyznawców teorii spiskowych nie bez znaczenia jest fakt, że opaska znajduje się na tym samym ramieniu, w które wcześniej Robert przyjął szczepionkę.

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski (Facebook)

Szury i foliarze zaatakowali Lewandowskiego

Zmanipulowany przekaz opublikował profil na Facebooku, który hurtowo produkuje fejk newsy. W związku z tym post nie spotkał się z krytyką. Wyznawcom teorii spiskowych spodobał się pomysł, aby obrzucić błotem Lewandowskiego za to, że solidaryzuje się z ofiarami rosyjskiej agresji, w wyniku której umierają dzieci oraz chroni się przed wirusem:

Szury vs. Lewandowski
Szury vs. Lewandowski (Facebook)
Szury vs. Lewandowski
Szury vs. Lewandowski (Facebook)
Szury vs. Lewandowski
Szury vs. Lewandowski (Facebook)
Szury vs. Lewandowski
Szury vs. Lewandowski (Facebook)

Negowali istnienie pandemii, teraz powielają rosyjską propagandę

Kiedy wybuchła wojna w Ukrainie, negacjoniści nauki przebranżowili się z PLANdemicznych ekspertów na tuby propagandowe Kremla. Na początku marca Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych alarmował o gwałtownym wzroście liczby dezinformujących treści na temat wojny. Analitycy zauważyli drastyczną radykalizację grup antyuchodźczych działających w kanałach osób sceptycznie nastawionych do szczepień.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Nagana dla Grzegorza Brauna za interwencje w szkole. "Niegodne posła"