Księża na Twitterze

Księża na Twitterze wywołują ciary żenady. Teorie spiskowe, homofobia i negacja nauki

Źródło zdjęć: © Twitter.com
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.01.2022 08:00

LGBT to ideologia, szczepionki mogą zawierać abortowane płody, a chłopcom nie wolno sypać kwiatków na procesji. Czy to są poglądy Jezusa z kart Ewangelii? Ja sobie ich nie przypominam. Dlaczego więc księża wypisują takie idiotyzmy na Twitterze?

W listopadzie 2021 roku ukazał się raport CBOS, który wstrząsnął hierarchami kościelnymi. W Polsce w latach 1992-2021 zaobserwowano gwałtowny spadek liczby praktykujących wiarę osób w wieku 18-24 lat - z 69% do 23%. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy są sami kapłani, którzy ośmieszają instytucję Kościoła w oczach młodych wiernych. W tym konkretnym przypadku chodzi o księży z Twittera.

Niektórzy kapłani wykorzystują Twittera bynajmniej nie w celu promowania postawy miłości do bliźniego. Księża używają tego medium, aby dać upust swoim frustracjom, uprzedzeniom, negatywnym emocjom. Promują teorie spiskowe i wypowiadają się tak, jakby status kapłana czynił z nich osoby nieomylne. Jeśli chcą, aby ich kościoły świeciły pustkami, niech nie przestają.

Ks. Daniel Wachowiak: Nie ma znaczenia, czy ktoś jest zaszczepiony

Jednym z najsłynniejszych księży na Twitterze jest Daniel Wachowiak. Kapłan, który został zesłany na probostwo z Poznania do Puszczy Noteckiej, z dumą szerzy w internecie antyszczepionkową propagandę. Niektóre wpisy Wachowiaka jeżą włosy na głowie. Mężczyzna nazwał "upadkiem" decyzję jednej z parafii, że na kolędę pójdą tylko zaszczepieni księża.

Ks. Daniel Wachowiak
Ks. Daniel Wachowiak (Twitter.com)

Wachowiak jest niezwykle aktywnym użytkownikiem Twittera - być może nudzi się na posłudze? W połowie stycznia kapłan zasłynął wpisem o następującej treści: "Trędowaci roznosili chorobę. Posiadacze certyfikatu też roznoszą, tak jak ci, którzy paszportów nie mają. Nagonka na niezaszczepionych nie ma żadnego medycznego, naukowego i teologicznego uzasadnienia. Jest nową formą prześladowania ludzi".

Ks. Daniel Wachowiak
Ks. Daniel Wachowiak (Twitter.com)

Powyższy wpis jest komentarzem Wachowiaka na temat decyzji pewnego włoskiego biskupa, który zakazał udzielania komunii św. niezaszczepionym księżom. W związku z tym Wachowiak uważa, że "szaleństwo ogarnęło i ludzi Kościoła".

Ks. Wachowiak popiera tych polityków PiS, którzy opowiadają się przeciwko obostrzeniom dla niezaszczepionych. Kiedy posłanka Anna Maria Sierakowska pożaliła się, że rząd chce forsować taką ustawę, proboszcz z Piłki zapowiedział, że wyjdzie protestować na ulice. "Jeśli władza ulegnie pokusie segregacji sanitarnej, zacznę wraz z innymi protestować na ulicach Polski, by przywrócić praworządność".

Ks. Daniel Wachowiak
Ks. Daniel Wachowiak (Twitter.com)

Dla Wachowiaka nie ma znaczenia, czy ktoś jest zaszczepiony, czy ktoś nie jest zaszczepiony - kapłan uważa, że jest to sprawa osobistego rozeznania. Szkoda, że przed napisaniem tego tweeta nie zapytał o zdanie ponad 100 tys. osób, które zmarło w Polsce z powodu COVID. Ciekawe, czy oni podzieliliby jego opinię?

Ks. Daniel Wachowiak
Ks. Daniel Wachowiak (Twitter.com)

Wachowiak uważa, że chłopcom nie przystoi sypać kwiatków podczas procesji. Kapłan nie raczył jednak wyjaśnić dlaczego. Mamy nadzieję, że ksiądz nie nadepnął przypadkiem na te kwiatki, tylko stąpał jedynie po tych, które rozrzucały dziewczynki.

Ks. Daniel Wachowiak
Ks. Daniel Wachowiak (Twitter.com)

Ks. Janusz Chyła: Czy w szczepionkach są abortowane płody?

Kolejnym kapłanem z Twittera, z którego wpisów nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, jest ks. Janusz Chyła. Mężczyzna jest proboszczem parafii w Chojnicach oraz autorem książki "Ewangelia na Twitterze". Uwaga, lepiej złapcie się mocno fotela. Chyła promuje skandaliczną teorie spiskową, sugerując, że w procesie produkcji szczepionek wykorzystano abortowane płoty.

Ks. Janusz Chyła
Ks. Janusz Chyła (Twitter.com)

Ks. Chyła potępia współżycie w parach jednopłciowych, argumentując, że to "mężczyzna i kobieta pasują do siebie jak wtyczka do kontaktu" (hehe bo wiadomo, że miecz chowa się do pochwy byczqu hehe). Kapłan uważa, że seks gejów i lesbijek powoduje "zwarcie".

Ks. Janusz Chyła
Ks. Janusz Chyła (Twitter.com)
Ks. Janusz Chyła
Ks. Janusz Chyła (Twitter.com)

Ks. Dariusz Kowalczyk: LGBT to ideologia

Jeśli boli was głowa od czytania mądrości księży na Twitterze, to uprzejmie informuję, że dotknęliśmy dopiero czubka góry lodowej. Kolejnym sługą bożym, który w internecie robi sobie wolne od miłości do bliźniego, jest Dariusz Kowalczyk - jezuita i teolog. Duchowny twierdzi, że LGBT to ideologia, którą cechuje "histeryczny fanatyzm" i sugeruje, że Jezus nie kocha osób nieheteronormatywnych.

Dariusz Kowalczyk
Dariusz Kowalczyk (Twitter.com)

Kowalczyk podzielił się historią swojego znajomego, który "wrócił zniesmaczony z krótkiego spaceru w centrum Rzymu. Najpierw natknął się na panią żołnierz z dużym karabinem, a potem na faceta z dwoma pieskami. No jak ten naród ma przetrwać?"

Dariusz Kowalczyk
Dariusz Kowalczyk (Twitter.com)

Ks. Marek Radomski: Ta cywilizacja musi upaść

Ks. Marek Radomski, który jest na posłudze w Chojniku, przypiął do swojego profilu na Twitterze pytanie, co młodym przeszkadza w Kościele? Mam dla Radomskiego odpowiedź: on sam. Ksiądz, tak jak jego poprzedni koledzy, używa Twittera, aby pisać, że "cywilizacja musi upaść", bo kobiety wydają majątek na tampony i podpaski albo kreuje się na gwiazdę social mediów, która nie będzie dyskutować z niepopularnymi użytkownikami.

Ks. Marek Radomski
Ks. Marek Radomski
Ks. Marek Radomski
Ks. Marek Radomski

Z kolei ks. Maciej Słyż rekomenduje - zapewne tak, jak Pan Jezus nakazał - karę rozrywania końmi.

Ks. Maciej Słyż
Ks. Maciej Słyż (Twitter.com)

Na koniec dorzucam ks. Roberta Wawra:

Ks. Robert Wawer
Ks. Robert Wawer (Twitter.com)

Czy kapłani mogą robić sobie wolne od bycia kapłanami, kiedy działają w mediach społecznościowych? Czy nie rusza ich sumienie za to, co piszą? Bo nie rozumiem, dlaczego tak ośmieszają i dyskredytują instytucję Kościoła w oczach internautów. Jako młoda osoba jestem absolutnie załamany i rozczarowany poziomem dyskusji, który reprezentują księża na Twitterze.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródła: Twitter/poznan.wyborcza.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 51
  • emoji ogień - liczba głosów: 48
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 91
  • emoji smutek - liczba głosów: 27
  • emoji złość - liczba głosów: 62
  • emoji kupka - liczba głosów: 249
Kamil,zgłoś
Widać, że autor tego artykułu ma myślenie przesiąknięte ideologią marksizmu. Najpierw marzy mu się totalitaryzm, który wprowadza się pod płaszczykiem pandemii, później uderza w tradycyjną rodzinę, promując ideologię gender/LGBT. Tak to ideologia, co z tego, że tworzą ją ludzie. Z resztą żadna ideologia nie tworzy się bez udziału ludzi. W tym przypadku ideologia gender/LGBT powstała w marksistowskiej szkole frankfurckiej i ma służyć zniszczeniu tzw. nadbudowy o której pisał Marks. Dno dziennikarskie.
Odpowiedz
4Zgadzam się9Nie zgadzam się
Tak się składa, że to są normalni ludzie, dobrzy księża i nie boją się mówić prawdy! Wszystko się zgadza, zaszczepieni tak samo chorują i umierają, do szczepionek wykorzystuje się w jakiś sposób tkanki z aborcji. Eksperci - naukowcy i lekarze, którzy nie są finansowani przez przemysł farmaceutyczny, mówią to samo. To wymaga odwagi, bo takich ludzi się ośmiesza i inaczej karze. Zamyka się im usta. Jednak mądrzy ludzie wiedzą komu ufać i wierzyć. Do tycj mądrych lewactwo raczej się nie zalicza.
Odpowiedz
6Zgadzam się18Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
krynia,zgłoś
super,im więcej piszą głupot tym szybciej czarny kościół upadnie,niech piszą
Odpowiedz
18Zgadzam się6Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 238
Komentarze (238)
Powrót