Królowa Elżbieta II mogła zginąć wcześniej? FBI ujawnia fakty
Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 r. Przez siedem lat rządziła Zjednoczonym Królestwem, a po śmierci tron objął jej syn Karol III. W ostatnich dniach FBI ujawniło poufne dokumenty, które dotyczą spisku na Elżbietę II w latach 80. Czy królowa mogła umrzeć znacznie wcześniej?
Federalne Biuro Śledcze ujawniło dokumenty, z których wynika, że królowa Elżbieta II mogła zginąć podczas wizyty w USA. Akta pokazują, że biuro śledcze było zaniepokojone zagrożeniami wobec monarchini ze strony Irlandzkiej Armii Republikańskiej podczas jej pobytów w Stanach Zjednoczonych.
Podobne
- Wpływowy republikanin ostrzega przed Trumpem. "Zagłosuję na Kamalę Harris"
- Taylor Swift przemówiła. Zareagowała na odwołane koncerty
- Snajper miał zamachowca na celowniku? Szafarowicz szerzy teorie spiskowe
- Mówienie po polsku i minuta ciszy. Co stało się podczas koncertu Taylor Switf?
- Young Leosia w Izraelu. Raperka próbuje opuścić zaatakowany kraj
"Wśród 102 stron opublikowanych akt dotyczących zmarłej królowej znalazła się notatka ostrzegająca agentów w Bostonie i Nowym Jorku, by zachowali czujność podczas wizyty Elżbiety II w 1989 r." - podaje Sky News.
Królowa Elżbieta II mogła umrzeć w latach 80.
Jeden z funkcjonariuszy FBI stwierdził, że w 1983 r., na miesiąc przed przyjęciem królowej Elżbiety i księcia Filipa przez prezydencką parę Reaganów, odebrał telefon od mężczyzny, który wyznał, że jego córka zginęła w Irlandii Północnej od gumowej kuli.
Człowiek zamierzał skrzywdzić królową Elżbietę, zrzucając jakiś przedmiot z mostu Golden Gate na królewski jacht lub zabić ją w parku narodowym Yosemite.
Agenci Federalnego Biura Śledczego brali wówczas pod uwagę zamknięcie mostu. Do wizyty w parku narodowym ostatecznie nie doszło - królowa odwołała tę część wizyty.
Jak się okazuje, obawy FBI nie mogły być bezpodstawne, bo w 1979 r. z rąk irlandzkiej organizacji terrorystycznej zginął drugi kuzyn brytyjskiej monarchini, Lord Mountbatten.
W aktach brakuje jednak informacji, czy potencjalny zamachowiec został aresztowany. Z dokumentów wynika, że agenci FBI rutynowo dzielili się informacjami wywiadowczymi i przygotowaniami z tajnymi służbami amerykańskimi na temat IRA i jej sympatyków podczas wizyt królewskich.
źródło: polsatnews.pl
W temacie społeczeństwo
- Streamerka urodziła dziecko podczas transmisji. CEO Twitcha gratuluje
- Znaleźli ciała dwóch nastolatek. Uprawiały subway surfing
- Tampony z gąbki morskiej przejmują social media? Ginekolodzy biją na alarm
- Influencerzy wspierają program dla młodych. Pojawili się na gali podsumowującej "Godzinę dla MŁODYCH GŁÓW"
Popularne
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- Bagi na liście Forbes 30 under 30. Znalazł się tam szybciej od Friza
- Polka zmarła na egzotycznej wyspie. Miała 27 lat i żywiła się wyłącznie owocami
- Taki przyjaciel to skarb? Patec wpłacił gigantyczną kaucję za OjWojtka
- Antyki, czyli kuchnia babci na TikToku. Wywiad z ikonicznym twórcą
- Fotograf oskarżył Jeleniewską o kradzież zdjęcia. "To jest po prostu patologia"
- Nikita i Cameraboy rozstali się? Mocny statement krąży w sieci
- Prankował obcych ludzi strzykawką. Teraz tego żałuje