Noc Kupały, przesilenie letnie

Noc Kupały - zodiakary radzą, jak przygotować się na przesilenie letnie

Źródło zdjęć: © Annasz34, Slavicbook, TikTok
Anna RusakAnna Rusak,21.06.2022 12:15

Noc Kupały, czyli pierwszy dzień lata to moment, w którym energia wysyłana od Matki Ziemi jest największa. Jak przeżyć najdłuższy dzień w roku i przejść przez przesilenie letnie? Zodiakary mają specjalne rytuały i eliksiry na Noc Świętojańską.

Truskawkowy Księżyc już za nami, mam nadzieję, że wykonaliście już wszyscy dzielnie swoje rytuały i zaplanowaliście przyszłość? Jeśli tak, to czas przygotować się na pierwszy dzień lata i przesilenie letnie!

Pomogą nam w tym oczywiście niezastąpione zodiakary. To one wskażą wam, co najlepiej robić w najkrótszą noc w roku i jak dobrze przejść przez Noc Kupały.

Przesilenie letnie - czym jest Noc Kupały?

Przesilenie letnie wypada 21 czerwca. To pierwszy dzień lata i jednocześnie najkrótsza noc w roku. W tym roku na niebie w rzędzie w znaku barana ustawi się pięć różnych planet. To zjawisko określa się mianem stellium.

trwa ładowanie posta...

Noc Kupały według słowiańskich wierzeń miała zapewniać nam oczywiście miłość, urodzaj i płodność. Nie powinno nas to zbytnio dziwić - w końcu to w tym czasie Matka Ziemia oddziałuje na nas najsilniej.

Noc Świętojańska to święto płodności, ognia, wody, księżyca i radości, więc nic złego nie powinno was w tym czasie spotkać. To też jedno z najstarszych i najmocniejszych świąt astrologicznych w roku, więc naprawdę warto wykorzystać energię przesilenia letniego.

trwa ładowanie posta...

Jak świętować pierwszy dzień lata i co robić w Noc Kupały?

Oczywiście najdłuższy dzień w roku trzeba należycie przeżyć, żeby siła Matki Ziemi mogła na nas najlepiej i w pełni oddziaływać. TikTokerka "Z Dwóch Światów" przygotowała coś specjalnie na ten czas.

Radzi by w trakcie Nocy Kupały na kartce spisać swoje największe marzenia i je manifestować. Twierdzi, że to idealny czas na rytuały zielskie (tutaj wskazuje na czarny bez, krwawnik, dziurawca czy rumianek).

trwa ładowanie posta...

TikTokerka Slavicbook ma z kolei kilka rad dla osób, które są same. Jeśli nie możecie w trakcie przesilenia letniego rozpalić ogniska, możecie po prostu zapalić świeczkę, bo ogień w każdej postaci ma niezwykłą moc. Radzi też, by w Noc Kupały zapleść wianek. Inna TikTokerka mówi o tym, by samo plecenie wykonywać konkretnie z jakąś intencją.

trwa ładowanie posta...

Brakuje wam w życiu miłości? Annasz podaje też przepis na eliksir miłości idealny na Noc Świętojańską. Radzi, by tego dnia zerwać pięć poziomek i pięć ich liści, zaparzać je, a potem wypić taki napój o północy. Twierdzi, że wtedy w ciągu miesiąca przyjdzie do nas prawdziwa miłość, a sposób był stosowany już przez pradawnych Słowian?

trwa ładowanie posta...

Tak jak w zeszłym roku mówiła - granica między światami w trakcie Nocy Kupały jest naprawdę cienka, więc to idealny czas na wróżby. Mamy więc nadzieję, że tego dnia zatroszczycie się o swoją energię i zmanifestujecie sobie miłość - chociażby taką do samych siebie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok, Elle

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1