Koniec Marie Zélie? Marka odzieży dla katoliczek ogłosi upadłość
Marie Zélie zasłynęła jako marka z odzieżą promującą chrześcijańskie wartości. Firma nie podołała coraz większym problemom finansowym. Zarząd spółki musi złożyć wniosek o upadłość. Co to oznacza dla klientów?
Marie Zélie to powstała w 2016 r. marka odzieżowa, której twórcą jest zawodowy fotograf Krzysztof Ziętarski. Marka zdobyła popularność jako producent ubrań skrojonych pod bogobojne katoliczki.
Podobne
- Marie Zélie bankrutuje. Klientki z Polski i szwalnia z Bangladeszu czekają na pieniądze
- Outfity droższe niż dom. Pokazał młodzież na ulicy Warszawy
- Ekologia spotkała się z bodypositivity w najnowszej, letniej kolekcji H&M - tego nam potrzeba
- Szatan chodzi w butach Reeboka? Wyznawcy teorii spiskowych przesadzili
- Tiktokerka wyrzucona z muzeum. Wszystko przez jej strój
"Zabudowane dekolty, rozkloszowane spódnice i sukienki za kolano. Żadnych spodni (...). Gładkie kolory albo kwiatowe wzory, zero ćwieków, nadruków z hasłami, przetarć czy rozcięć. Żadnych ekstrawagancji" - tak opisuje styl Marie Zélie polski "Vogue". Na metkach marki znajdziemy wyszyty napis A.M.D.G ("Na większą chwałę Bożą").
Marie Zélie musi ogłosić upadłość
Kiedy wybuchła pandemia, zaczęły się problemy finansowe spółki Marie Zélie SA. Długi rosły, przelewy za zwrot towaru przestały wychodzić, aż wreszcie przyszedł czas na upadek. "Forbes" informuje, że zobowiązania wobec wierzycieli spółki przekraczają 10 mln zł.
Ziętarski na firmowym blogu ogłosił, że sąd nie przychylił się do planu restrukturyzacji zobowiązań spółki. Decyzja wymiaru sprawiedliwości ma wynikać z braku środków potrzebnych do dalszej działalności firmy. To oznacza, że zarząd po skompletowaniu dokumentów musi złożyć wniosek o upadłość spółki.
Co z klientami, którzy czekają na zwroty?
Twórca Marie Zélie informuje, że upadła spółka nie ureguluje zaległych klientom zwrotów. "Możliwe, że w procesie upadłościowym syndyk wypłaci część należności" - pisze Ziętarski. Biznesmen snuje wizję wykupu marki przez amerykańską spółkę. Jeśli wykup doszedłby do skutku, poszkodowani klienci być może otrzymają bony na zakupy.
Ziętarski twierdzi, że w USA powstała nowa spółka, która pozyskuje kapitał od amerykańskich inwestorów, by wykupić Marie Zélie lub stworzyć nową markę, jeśli ten wykup się nie powiedzie.
"Dlaczego to dobry pomysł? Przez ostatnie dwa lata przeszliśmy szereg zmian i jesteśmy gotowi do efektywnego działania, jeśli marka zostanie wykupiona do wypłacalnej spółki, która wznowi produkcję i zagwarantuje klientom terminowe zwroty" - wyjaśnia twórca marki.
Więcej na temat przyczyn upadki Marie Zélie przeczytacie w artykule, który opublikowaliśmy w ubiegłym roku.
Popularne
- Jeździ autem za pół miliona złotych. Zapomniał o ważnej rzeczy
- Deweloper obiecał plac zabaw na osiedlu. Wyszło jak zawsze
- "Czekam sobie na taksówkę". Nagranie z akcji TOPR obiegło sieć
- Kaja Godek prosi o pieniądze. Jej aktywiści podpadli policji
- Niewygodny temat dla Wojtka Goli. "Był z takimi dziewczynami"
- Wardęga boi się Boxdela? "Spałem, a obok mnie siekiera"
- Oskar Szafarowicz zaatakowany? Opisał przebieg incydentu
- Hailey Bieber chwali się paznokciami. Polacy nie wierzą i łapią się za głowy
- Taylor Swift i Travis Kelce zerwali? Wyciekła strategia rozstania