H&M

Ekologia spotkała się z bodypositivity w najnowszej, letniej kolekcji H&M - tego nam potrzeba

Źródło zdjęć: © H&M
Anna RusakAnna Rusak,01.06.2021 11:33

Kostiumy z recyklingu i ciała, które niczego się nie wstydzą. Rzadko chwalimy sieciówki, ale nowa kolekcja kostiumów kąpielowych H&M zasłużyła na oklaski

Pamiętacie ostatni teledysk Ewy Farnej o ciele? No to można powiedzieć, że H&M w swojej najnowszej kolekcji pożyczył od niej trochę tego bodypositivity vibe’u i zmieszał go z ekologicznym duchem.

W najnowszej kolekcji możemy zobaczyć Palomę Elsesser - modelkę i aktywistkę. Paloma trochę uciekając od nakładających się komentarzy na jej temat, zanurza się w tafli wody. W tle słyszymy cover "Enjoy The Silence” Depeche Mode w wykonaniu Fousheé, a do Palomy dołączają kolejne bohaterki spotu. Co je wyróżnia? To, że każda z nich ma zupełnie inne, ale równie wartościowe, ciało.

trwa ładowanie posta...

Wszystkie rozmiary z recyklingu

Kampanie H&M wyróżnia nie tylko to, że promuje różne sylwetki ciała, nie zamykając się na przyjęty kanon, ale też to, że ich kostiumy składają się co najmniej z 85 proc. poliestru z recyklingu. Dostajemy zatem i troskę o planetę, i bardzo szeroką rozmiarówkę – znajdziemy produkty do rozmiaru 50.

Paloma Elsesser's summer in H&M swimwear ft. Fousheé

Kolekcja będzie dostępna na samym początku czerwca i dostaniemy w niej chociażby figi i klasyczne kobiece biustonosze. Poza tym możecie liczyć też na topy z odkrytymi ramionami – tak, one też są z poliestru pochodzącego z recyklingu.

Trzeba przyznać, że ta najnowsza kampania H&M napawa nas radością i to nie tylko pod względem ekologicznym. Biorąc pod uwagę fakt, że lato jest momentem, w którym wstyd w kontekście naszych ciał raczej narasta a nie maleje, to taki promujący różne sylwetki ciała spot, jest nam wszystkim naprawdę potrzebny.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1