Zawody im. Kyle'a Rittenhouse'a

Konfederacja robi turniej strzelecki, któremu patronuje zabójca. Niestety, to nie jest mem

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.12.2021 15:28

Szczecińskie koło Konfederacji zakpiło z ludzkiej tragedii i urządza "Zawody strzeleckie im. Kyle’a Rittenhouse'a". Na grafice promującej to wydarzenie widzimy nastolatka z karabinem. Chłopak zastrzelił dwie osoby podczas protestów Black Lives Matter.

Zacznijmy od przybliżenia kontekstu. W 2020 roku przez Stany Zjednoczone przetoczyły jedne z największych protestów w historii tego kraju. Ludzie wyszli na ulice, aby wyrazić sprzeciw wobec brutalności policji w stosunku do osób czarnoskórych. Kroplą, która przelała czarę goryczy, było morderstwo George'a Floyda - 46-letni Afroamerykanin został zabity przez policjanta podczas próby aresztowania.

Protesty pod przewodnictwem ruchu Black Lives Matter nie wszędzie miały pokojowy przebieg. Na pewno pamiętacie obrazki z mediów, gdy Gwardia Narodowa wyszła na ulice, by zaprowadzić porządek na splądrowanych, spalonych dzielnicach amerykańskich miast. Na pomoc służbom przychodziło wielu śmiałków, którzy wyposażeni w broń palną samodzielnie patrolowali ulice. Jedną z takich osób był 17-letni Kyle Rittenhouse.

O co chodzi w sprawie Kyle'a Rittenhouse'a?

Kiedy w sierpniu 2020 roku antyrasistowskie protesty wybuchły w Kenoshy, 17-letni wówczas Kyle Rittenhouse postanowił chronić prywatne mienie przed demonstrantami. Uzbroił się w karabin AR-15 i trafił w sam środek zamieszek. Tamtej nocy Kyle zastrzelił dwie osoby - nastolatek przekonywał, że zrobił to w akcie samoobrony, ale prokuratura twierdziła, że chłopak "chciał zabijać".

trwa ładowanie posta...

Ostatecznie sąd przychylił się do wersji zdarzeń przedstawionej przez obrońców nastolatka i uniewinnił chłopaka z zarzutu zabójstwa.

Konfederacja urządza zawody strzeleckie, którym patronuje Kyle Rittenhouse

Proces Kyle'a Rittenhouse był niezwykle medialnym wydarzeniem w USA i traumatycznym doświadczeniem dla stron biorących w nim udział. Dla Konfederacji to nie ma znaczenia. Szczecińskie koło tej partii urządza zawody strzeleckie. Event promuje plakat, na którym widzimy Kyle'a Rittenhouse'a z karabinem w rękach. Chłopak widnieje na tle flagi amerykańskich Konfederatów - flaga jest symbolem nienawiści, rasizmu i niewolnictwa.

Zawody strzeleckie im. Kyle'a Rittenhouse'a
Zawody strzeleckie im. Kyle'a Rittenhouse'a (Facebook)

Wydarzenie promują działacze Konfederacji m.in. Marcel Duda. Polityk informuje, że "zawody podzielone będą na trzy kategorie: pistolet, rewolwer i pistolet maszynowy. Na zwycięzców każdej konkurencji czekają atrakcyjne nagrody!".

Zawody strzeleckie im. Kyle'a Rittenhouse'a
Zawody strzeleckie im. Kyle'a Rittenhouse'a (Facebook)

Do turnieju strzeleckiego doskonale odniósł się ASZdziennik, który zaproponował Konfederatom, aby nie ograniczali swojej fantazji i urządzili warsztaty plastyczne im. "niedocenionego malarza z Austrii". Pomysł ASZdziennika jest żartem, ale obawiam się, że działacze Konfederacji mogą go potraktować śmiertelnie poważnie...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
czerwonaróża,zgłoś
Order złotego Goebbels'a dla redaktora za napisanie tak zmanipulowanego, propagandowego artykułu. Każdy, kto śledził sprawę Kyle'a wie, że chłopak działał w obronie własnej, a gdyby nie oddał strzału w kierunku agresywnych napastników to by już go z nami nie było. Jest już dawno po zakończeniu procesu uniewinniająceg w stanach, więc Kyle za takie oczernianie powinien was pozwać vibez!
Odpowiedz
6Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)