trendy
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna
Ksiądz Michał Woźnicki na pielgrzymce

Pielgrzymka grozy. Ksiądz obraża wiernych i ustala zasady korzystania z toalety

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,04.08.2022 10:00

Do internetu trafiły fragmenty transmisji z pielgrzymki zorganizowanej przez ks. Michała Woźnickiego. Były salezjanin nakazał wiernym przepuszczać go w kolejce do toalety. Dodał, że pierwszeństwo przed kapłanem może mieć tylko umierająca staruszka

bGyfXrUz

Ksiądz Michał Woźnicki jest byłym salezjaninem, który został wyrzucony z zakonu za niesubordynację. Słynie ze skandalicznych wypowiedzi i kontrowersyjnych akcji. W przeszłości nazwał papieża Franciszka heretykiem, ignorował pandemiczne przepisy, urządził nielegalną kaplicę, obrażał policjantów, dziennikarzy, współbraci. Lista przewinień Woźnickiego jest bardzo długa.

Wokół księdza pozostało grono wiernych. Woźnicki wybrał się z nimi na pieszą pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie w woj. warmińsko-mazurskim. Fragmenty transmisji z pielgrzymki zyskują ogromną popularność w internecie. Woźnicki po raz kolejny szokuje swoim zachowaniem. Szczególnie wtedy, gdy nadaje sobie pierwszeństwo w korzystaniu z toalety.

Ksiądz Woźnicki o korzystaniu z toalety

- Jest obowiązkiem katolików, jeżeli idą z katolickim kapłanem i chcą mieć prawo do katolickiego kapłana w pielgrzymkach, żeby zabezpieczyć toaletę jakąkolwiek: poranną, przed mszą, wieczorną - wyjaśnia Woźnicki, a jego słowa filmuje idący obok ministrant.

bGyfXrUB

- Kapłan jest pierwszy przed staruszką. Chyba, że staruszka umiera, mdleje i trzeba na bieżąco coś robić. A nie, że wiek czy płeć mnie uprawnia do toalety, bo my jesteśmy niewiasty. A ksiądz to co? Wystarczy prosto przedstawić, że idzie z nami ksiądz, idzie z nami Chrystus. A jeżeli nie jesteście gotowi księdza uszanować na sposób chrystusowy, to nie macie do niego tytułu i prawa - mówi Woźnicki.

Ksiądz nie kryje rozczarowania z postawy osób, które towarzyszą mu w pielgrzymce. Zwraca się do nich w obraźliwy sposób: - Wierni nie powinni oglądać księdza, który się rano myje. Ale do tego jest obowiązek zabezpieczyć intymność kapłanowi. Idę z tłuszczą, hołotą, hordą. Jedenasty dzień pielgrzymki!

#wroniecka9 #woznicki Idę z tłuszczą... z hołotą... z hordą....

Były salezjanin przeciwko światu

Na jednym z nagrań z pielgrzymki Woźnicki upomina kobietę, która mu usługuje. Jej winą było to, że podała księdzu filiżankę z kawą za głośno. We fragmentach nagrań słychać, jak Woźnicki zwraca się do innej kobiety "durna babo". Ministranta nazywa "zwykłym palantem", który "nażarł się jakichś prochów". O proboszczu mówi, że jest "bufonem, capem, durniem, bezbożnikiem, tchórzem, żarłokiem, grubasem".

bGyfXrUD

Internauci wyczekują kolejnych nagrań z udziałem Woźnickiego. Jeśli ciekawią was poprzednie występki byłego salezjanina, sprawdźcie poniższy wątek na Twitterze:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Ja bardzo księdzu współczuję,ale nie jest bogiem ,pewnie urodził się księciem tylko ktoś zabrał mu królestwo...
Odpowiedz
2
like
2
dislike
Komentarze (1)
arrow
Prezenty w paczkomatach dla kurierów. Bożonarodzeniowy trend na TikToku