lifestyle
Sharenting - dlaczego pokazywanie dzieci w internecie to tak niebezpieczny trend?
Kyle Rittenhouse

18-letni bohater prawicy popłakał się przed sądem. Zastrzelił dwie osoby

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.11.2021 17:10

USA żyje procesem Kyle'a Rittenhouse'a. Nastolatek w 2020 roku zabił dwóch członków antyrasistowskich protestów Black Lives Matter, trzecią osobę postrzelił. Amerykanie podzielili się na dwa obozy - jedni uważają go za bohatera, drudzy za mordercę.

23 sierpnia 2020 roku Afroamerykanin Jacob Blake został siedmiokrotnie postrzelony w plecy przez funkcjonariusza policji. Wstrząsająca sytuacja wydarzyła się na oczach trzech synów mężczyzny, w wieku od 3 do 8 lat. Bulwersujące zachowanie policji wywołało antyrasistowskie protesty, które ogarnęły całe USA. Epicentrum zamieszek było Kenosha w stanie Wisconsin, gdzie rozegrał się dramat.

W trakcie protestów 17-letni wówczas Kyle Rittenhouse przebywał w domu oddalonym o 24 km Kenosha. Kiedy w telewizji zobaczył, co się dzieje, wziął karabin AR-15 i poprosił mamę o podwiezienie do miasta. Wizyta chłopaka w mieście zakończyła się tragedią. Kyle zastrzelił dwie osoby (mężczyzn w wieku 26 i 36 lat), a trzecią postrzelił w ramię. Po wszystkim nastolatek wrócił do domu i poszedł spać.

Prokuratura: Kyle chciał zabijać

Proces nastolatka wkroczył w decydującą fazę. Prokuratura uważa, że tragicznej nocy Rittenhouse sam szukał kłopotów i przyjechał na miejsce zamieszek, aby zabijać. Kyle prowadził konto na TikToku, na którym pokazywał swoje umiejętności strzeleckie. W bio miał napisane, że chce "być sławny". Nastolatek popierał Donalda Trumpa i ruch Blue Lives Matter, który jako przeciwieństwo BLM wspiera policjantów.

Kyle Rittenhouse: Ja się tylko broniłem

Kyle nie przyznaje się do zabójstwa. Twierdzi, że działał w samoobronie. Relacjonując wydarzenia sierpniowej nocy, mówi o tłumie, który skandował "Dorwijcie go!". Nastolatek bał się, że osoby, które go zaatakowały, chcą go zabić i dlatego je zastrzelił. Pierwsza ofiara Kyle'a chciała odebrać mu karabin i dlatego zginęła, a druga roztrzaskała deskorolkę na głowie nastolatka, więc ten potraktował ją serią z automatu.

W pewnym momencie przesłuchania Kyle doznał ataku paniki i sąd zarządził przerwę w rozprawie.

Kyle Rittenhouse
Kyle Rittenhouse (YouTube)
Kyle Rittenhouse
Kyle Rittenhouse (YouTube)
Kyle Rittenhouse
Kyle Rittenhouse (YouTube)
Kyle Rittenhouse
Kyle Rittenhouse (YouTube)

Kyle Rittenhouse cries on stand; judge pauses trial

Proces Kyle'a Rittenhouse'a wzbudza w USA ogromne zainteresowanie. - Jeśli to, co wydarzyło się w Kenosha, nie jest samoobroną, to prawo do samoobrony w Ameryce już nie istnieje - przekonuje liczne grono obrońców nastolatka. Jednak wielu Amerykanów uważa 18-latka za mordercę, a płacz na oczach kamer miałby być "krokodylimi łzami" po to, aby skruszyć serce sędziego lub zrobić z siebie męczennika.

Źródła: BBC/Vox/naTemat/USA Today

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Johnny,zgłoś
ale kogoś pieką cztery litery. Kyle bronił się przed napastnikami, ale autor wolałby, żeby dał się zabić pedofilowi i żonobijcy :D Takie "dziennikarstwo" to wstyd, ale dobrze, żę autor podpisał się pod tym wysrywem z imienia i nazwiska.
Odpowiedz
3like0dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Komentarze (2)
arrow
Influencer wziął udział w wyzwaniu z alkoholem. Skończyło się tragicznie