Kinetyczna podłoga na koncertach Coldplay - fani muszą skakać, żeby było światło
Jeden z najsłynniejszych zespołów rockowych powraca z trasą koncertową, która obejmie także Polskę. Ale przychodząc na występ Coldplay czeka nas wiele pracy - będziemy odpowiedzialni za produkcję energii niezbędnej do oprawy występu.
W 2019 roku Coldplay zawiesiło trasę koncertową promującą najnowszy album "Everyday Life". Zespół stwierdził wówczas, że robi to z troski o środowisko. Kapela zadeklarowała, że chce, aby jej trasa koncertowa była neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla. Po trzech latach konsultacji z ekspertami Coldplay powraca z 12-punktowym planem zmniejszenia swojego śladu węglowego.
Podobne
- Sobowtór Pitbulla podbija Polskę. Na koncertach bawią się tłumy
- Spotify wprowadza podwyżki. Fani muzyki łapią się za portfele
- Fani Wersow płaczą, gdy słuchają tej piosenki. Wyjątkowa okazja
- Metallikę trzeba "scancelować"? Fani "Stranger Things" kontra legenda muzyki
- Sabrina Carpenter wyruszyła w trasę. Fani są rozczarowani koncertami?
Gwiazdy rocka zobowiązali się do posadzenia jednego drzewa za każdy sprzedany bilet na ich trasę koncertową, która rozpocznie się w marcu 2022 roku od występów w Ameryce Środkowej. Polscy fani zespołu na pewno się ucieszą na wieść, że 8 lipca zespół zagra w Warszawie.
Kinetyczna podłoga na koncertach Coldplay
Lider Coldplay powiedział w wywiadzie dla "BBC", że fani będą zapewniać energię potrzebną do tego, aby koncert się odbył. Podczas występów zespołu widownia będzie się znajdowała na podłodze kinetycznej. - Kiedy fani się poruszają, napędzają koncert - tłumaczy lider Coldplay. (PS. Nasza redakcyjna koleżanka odwiedziła kiedyś ekologiczną Żabkę, gdzie testowała działanie podłogi kinetycznej).
Kinetyczna podłoga działa dzięki akumulatorowi stworzonemu we współpracy z BMW. Akumulator jest napędzany za pomocą przetworzonego oleju spożywczego, energii słonecznej i ruchu ludzi. Podczas koncertów do dyspozycji fanów zostaną oddane również rowery kinetyczne, które będzie można wykorzystać do zwiększenia rezerw energii. Scena, na której wystąpi zespół, zostanie wykonana ze zrównoważonych materiałów.
Im więcej ludzi się rusza, tym bardziej nam pomagają. Kojarzycie ten moment podczas koncertu, kiedy mówię do publiczności, aby skakali? Gdybym o to nie prosił, zgasłyby nam światła na koncercie.
Chris Martin odpowiada na krytykę
Zespołowi nie udało sprawić, aby trasa koncertowa była zeroemisyjna. Trasa ma zostawić o 50% mniejszy ślad węglowy niż promocja ostatniego albumu zespołu w latach 2016-17. Coldplay na występy w różnych częściach świata będzie podróżowało prywatnym odrzutowcem. Rockmani zgadzają się, że w tym przypadku krytyka jest uzasadniona i nie mają nic na swoją obronę. Na pytanie, dlaczego w takim razie w ogóle koncertować, Chris Martin odpowiedział: - Bo to lubimy.
Być może byłoby lepiej, gdybyśmy nie opuszczali naszych domów. Ale my chcemy grać koncerty i spotykać się z naszymi fanami, więc próbujemy to robić w możliwie najmniej emisyjny sposób.
Chris Martin chciałby zapoczątkować ekologiczną rewolucję w sposobie, w jaki zespoły i wykonawcy organizują swoje trasy koncertowe.
Coldplay X Selena Gomez - Let Somebody Go (Official Lyric Video)
Popularne
- Kto wygrał "Twoje 5 Minut 3"? Szalony finał talent show Friza
- Znamy finalistów "Twoje 5 Minut 3". Decyzja jury zaskoczyła widzów
- Quebonafide zagra dwa ostatnie koncerty. Co w pożegnalnym merchu?
- Klaudia Sadownik zerwała z chłopakiem? Detektywi węszą kolejne rozstanie
- Album "Północ/Południe" Quebonafide do kupienia. Ile kosztuje?
- Bilety na ostatni koncert Quebonafide zupełnie za darmo. Wystarczy apka InPost
- "To dziwna praca". Allie X o szukaniu siebie i kulisach kariery [WYWIAD]
- W Gliwicach stanął gigantyczny posąg "kciuka w górę". Co na to mieszkańcy?
- Jeff Bezos na swoje wesele wynajął... Wenecję? "Skoro cię stać, płać wyższe podatki"