popkultura
Lexy vs Oliwka Brazil w High Leauge? Influencerka zdradziła niedoszłą walkę
Kierowca F2, Jüri Vips nie ubrał czapki, bo miała… "gejowy kolor".

Kierowca F2, Jüri Vips nie ubrał czapki, bo miała… "gejowy kolor". Zespół zawiesił go na nieokreślony czas

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.06.2022 06:00

Jüri Vips, kierowca F2 w zespole Oracle Red Bull Racing został zawieszony na nieokreślony czas. Dlaczego? Podczas streama użył homofobicznego określenia na czapkę - oraz użył dość złego słowa w j. angielskim.

bFQzxEmr

W obecnych czasach dla każdej marki, firmy czy zespołu sportowego, wizerunek liczy się tak samo, jak zarobek z ostatniego kwartału czy dobry PR. A jako, że przez pandemię sportowcy, w dużej mierze kierowcy, rozpoczęli masowe streamowanie… zaczęło dochodzić do pewnych wpadek.

Jüri Vips zaliczył dwie "wtopy" na streamie

Mamy takiego juniora, Juriego Vipsa, który jeździ w barwach Oracle Red Bull Racing. A raczej jeździł, ale do tego zaraz przejdziemy. Podczas niedawnego pojawienia się na streamie doszło do dwóch wydarzeń, które wkurzyły internet.

Pierwsza z nich? Kierowca nie chciał założyć różowej czapki, ponieważ miała "gejowski kolor":

Potem… potem już było tylko gorzej. Bo jak jeszcze można przeżyć coś takiego przeprosinami, tak następna rzecz już nie przechodzi. Tak, na streamie użył tzw. n-worda, czyli obraźliwego określenia Afroamerykanów:

Wiadomo, w Polsce to nie robi dużego wrażenia na nikim - i w sumie dobrze, bo omawiana sytuacja nie wywodzi się z naszego kraju.

bFQzxEmt

Ale: w krajach anglojęzycznych, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, używanie przez osoby rasy kaukaskiej tego określenia jest najgorszym możliwym słowem. Nie ważne, że Vips pochodzi z Estonii. Reprezentuje markę Red Bull, więc i jego słowa trafiają na cały świat. Tak wygląda rzeczywistość, nic z tym nie zmienimy.

Vips, który jechał dla Red Bulla się w pierwszym treningu podczas tegorocznego Grand Prix Hiszpanii, przeprosił później na swoim koncie na Instagramie, mówiąc: "Ten język jest całkowicie nie do przyjęcia i nie oddaje wartości i zasad, które wyznaję.

Oracle Red Bull Racing zawiesiło Vipsa

W oświadczeniu opublikowanym przez organizację możemy przeczytać, iż Red Bull nie popiera słów kierowcy - oraz zawiesza go na czas nieokreślony, do czasu wyjaśnienia sytuacji:

bFQzxEmv

Red Bull Racing zawiesił młodszego kierowcę Juriego Vipsa we wszystkich obowiązkach w zespole ze skutkiem natychmiastowym, do czasu przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie incydentu.

Jako organizacja potępiamy wszelkiego rodzaju nadużycia i mamy politykę zerowej tolerancji dla rasistowskiego języka lub zachowania w naszej organizacji.

Ich firma, ich zasady. N-word z ust ich kierowcy nie wygląda za dobrze dla reklamodawców. Tak wygląda obecnie sytuacja. Co się stanie z zawodnikiem? Zobaczymy w przyszłości.

Źródło: Twitter

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Jaay,zgłoś
Ale Chad XDDD
Odpowiedz
0
like
1
dislike
Komentarze (1)
arrow
Lexy znowu zawalczy z Natsu? Usunięty tweet i "mocna decyzja"