zdrowie-psychiczne
Czarnek, młodzi mają inne zmartwienia niż "zbawienie dzięki 10 przykazaniom bożych"
Julia Wróblewska

Julia Wróblewska otwarcie o zaburzeniach osobowości. Borderline to nie powód do wstydu!

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Julia Wróblewska
Anna RusakAnna Rusak,08.11.2021 11:55

Julia Wróblewska podzieliła się z osobami, które ją obserwują, planami dotyczącymi wyjazdu do ośrodka terapeutycznego. Właśnie tak powinno się mówić o zdrowiu psychicznym!

bEUAnjQP

Julia Wróblewska od dawna dzieli się ze swoimi obserwującymi problemami dotyczącymi jej zdrowia psychicznego. Otwarcie mówi o swoich zaburzeniach osobowości - zdiagnozowano u niej borderline - i tym, jak oddziałuje ono na jej życie.

Niedawno podzieliła się informacją o tym, że zdecydowała się na wyjazd do ośrodka terapeutycznego w Krakowie, w którym spędzi pół roku. Zaznaczyła, że to jej dobrowolna decyzja i będzie informowała o tym, jak się tam czuje.

bEUAnjQR


"Hej! Chciałabym powiadomić Was, że dostałam się do ośrodka terapeutycznego, o którym mówiłam. 12.11 wyjeżdżam tam na pół roku. Będę dawać Wam znać jak jest (wbrew plotkom to nie jest oddział zamknięty i mogę mieć tam tel oraz wszystkie inne rzeczy, jadę dobrowolnie). Jako, że uznałam, że jeśli będę się tam wybierać to opowiem Wam z czym się zmagam…"

- Julia Wróblewska

Otwarcie o zdrowiu psychicznym

Wróblewska szczerze opisała też diagnozę i podzieliła się z osobami, które ją obserwują swoją wiedzą na temat borderline. Wymieniła 9 objawów charakterystycznych dla tego zaburzenia osobowości, ale - co ważne - podkreśliła, że nikt nie powinien się sam diagnozować.

bEUAnjQT

Wszystkich, których mogłyby zaniepokoić ich zachowania, odesłała do specjalistów. Dodała, że w osobnych postach najprawdopodobniej opowie też trochę o swojej historii i o tym, jak przeżywała objawy. Borderline u Wróblewskiej zdiagnozowano 3,5 roku temu, więc z pewnością ma o czym mówić.

"Proszę nie autodiagnozujcie się. Jeśli przeżywacie coś takiego skonsultujcie się z lekarzem psychiatrą i powiedzcie o swoich obawach. Prawdopodobnie będę opowiadała Wam osobno w postach jak przeżywałam objawy, które mnie dotyczą, bo limit znaków na IG to 2200".

- Julia Wróblewska

Coś się zmienia

Postawa Julki Wróblewskiej jest naprawdę warta zauważenia. Aktorka nie tylko nie ukrywa tych gorszych momentów, dzięki czemu oswaja i normalizuje tematy dotyczące zdrowia psychicznego, ale aktywnie edukuje swoich fanów i fanki.

bEUAnjQZ

Na Instagramie i Tiktoku Wróblewska zamieszcza też filmiki, które dotyczą tych tematów i stara się pokazywać, że problemy ze zdrowiem psychicznym to nie coś, co powinniśmy ukrywać. To naprawdę cudowne, że młode osoby w Internecie, tak otwarcie mówią o tym, z czym się zmagają.

A jeśli wy potrzebujecie pomocy, to tutaj znajdziecie listę miejsc, w których dostaniecie ją za darmo.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Mężczyźni! Nie używajcie kosmetyków, bo to jawne poddawanie się "procesowi feminizacji"