ekologia
Rząd Tuvalu przeniesie państwo do metaverse. To skutek zmian klimatu
Jeff Bezos majątek

Jeff Bezos twierdzi, że odda majątek na rzecz klimatu. To kolejna ściema?

Źródło zdjęć: © CNN, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,15.11.2022 12:00

Założycie Amazona - Jeff Bezos – przeszedł kosmiczne nawrócenie. Teraz planuje oddać swój majątek na rzecz klimatu, a internet z niego kpi i pyta, czy to oznacza, że Bezos porzuci również loty w kosmos?

bGxwkvfn

Jeff Bezos to miliarder i założyciel sieci Amazon. Bezos znany jest również ze swojej komicznej działalności. Latem zeszłego roku przekroczył orbitę ziemską, czym miał zapoczątkować "kosmiczną turystykę".

O tym, że to jedna wielka ściema, możecie przeczytać w tekście dotyczącym sprawy, ale teraz temat kosmicznych podróży miliardera powróciły. Jedna z nich miała całkowicie odmienić Bezosa. Założyciel Amazona nagle stwierdził, że odda większość swojego majątku na działalność charytatywną.

bGxwkvfp

Jeff Bezos oddaje swój majątek na rzecz klimatu

Jeff Bezos niedawno pojawił się w amerykańskiej telewizji CNN. W trakcie rozmowy przyznał, że planuje rozdać większość swojego majątku na działalność charytatywną. Chciałby finansowo pomóc w walce z kryzysem klimatycznym oraz w przełamywaniu podziałów społecznych.

Gdybyście zastanawiali się, o jakiej kwocie mówimy, to majątek Bezosa wycenia się na 124 mld dol., a według Bloomberg Billionaires Index jest czwartą najbogatszą osobą na świecie. Zastanawiacie się, co sprawiło, że założyciel Amazona nagle nawrócił się na wspieranie klimatu, a nie szkodzenie?

Podobno do rozdania majątku zainspirowała go podróż w kosmos. Bezos podkreśla jednak, że cały proces charytatywnego wspierania różnych inicjatyw nie jest prosty i porównuje to przedświecie do zakładania Amazona.

trwa ładowanie posta...

- To nie jest łatwe. Budowa Amazona nie była łatwa. Wymagała ogromnej, ciężkiej pracy grupy bardzo inteligentnych ludzi z zespołu, ciężko pracujących kolegów. Dochodzę do tego - i myślę, że Lauren [partnerka Bezosa] myśli tak samo - że działalność charytatywna, filantropia, jest w tym sensie bardzo podobna. Myślę, że jest wiele sposobów, na to, by robić te rzeczy nieefektywnie. Musisz więc dokładnie to przemyśleć i mieć w zespole genialnych ludzi - powiedział Bezos w wywiadzie.

bGxwkvfr

Internet śmieje się z rozdającego majątek Bezosa

Jeśli myślicie, że na tę wiadomość ludzie zareagowali w podobnie radosny sposób, jak na wieści o tym, że założyciel Patagonii oddał całą firmę planecie Ziemia, to się mylicie. Bezos nie powiedział, ani jaki procent majątku planuje oddać, ani jakie konkretnie organizacje chciałby wesprzeć. Jego słowa są na razie... jedynie słowami. Internauci na Twitterze kpią z "dobroduszności" miliardera.

"Jeff Bezos rozdaje dużo swoich pieniędzy. Jeśli jesteś już tak hojny, to co powiesz na płacenie swoim pracownikom więcej?" – pisze jedna z osób na Twitterze.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Pytanie tylko, czy Bezos myśli, że jeśli będzie wspierał organizacje charytatywne i dalej będzie podróżował w kosmos dla rozrywki oraz prowadził wątpliwą politykę względem pracowników sieci Amazon, to nikt nie zarzuci mu greenwashingu? Jeśli tak, to jest bardzo naiwny.

bGxwkvfx

Moje zdanie? Możemy się łudzić, że w związku z tym kosmicznym nawróceniem miliarder nie tylko odda swój majątek na rzecz klimatu, ale i faktycznie zacznie się o niego troszczyć. Dopóki Bezos nie poda konkretów i nie zadeklaruje, że porzuca turystyczne loty w kosmos, jego obiecywane miliony na rzecz klimatu będą tylko PR-owym działaniem.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Reklama norweskiej poczty. Kryzys klimatyczny spotyka Boże Narodzenie.