Jak ukraść T-72? Poradnik od polskiego kanału Terenwizja

Jak ukraść i poprowadzić czołg T-72? Polski kanał Terenwizja opublikował poradnik

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,11.03.2022 06:00

Zastanawialiście się, jak Polacy mogą pomóc w inny sposób Ukraińcom? Terenwizja pokazała, jak łatwo i szybko ukraść czołg T-72. Hej, sami wejdźcie - może się czegoś nauczycie!

Wcześniej pisałem o krótkim poradniku, jak można poprowadzić porzucony wóz bojowy. Wtedy poradnik został przygotowany przez rosyjską tiktokerkę, która wrzuciła wycinek swojego starego filmiku na popularną platformę.

W Polsce trzeba pójść o krok dalej. Po co zatrzymywać się na wozie opancerzonym, jak można spróbować ukraść czołg T-72?

Jak ukraść czołg T-72? To proste

Jak ukraść T-72? Poradnik od polskiego kanału
Jak ukraść T-72? Poradnik od polskiego kanału (Kolaż: Vibez, YouTube)

Grupa Terenwizja, którą możecie kojarzyć z filmów off-roadowych, nagrała film o czołgu. Ale nie jakimś z II wojny światowej, tylko T-72 (oraz T-90). Po co? Trochę czołgów wpada w ręce Ukrainców - a że mogą nagrać film z takim, który jest używany na froncie, to stworzenie poradnika było najlepszą opcją.

Nagranie na YouTube posiada ukraińskie napisy - ale i jest skondensowane do minimum tak, aby każdy mógł się nauczyć jazdy czołgiem.

Bo, z tego, co się nauczyliśmy z poradnika, to nie jest żadna sztuka. Wystarczy wejść do kabiny (?), wcisnąć kilka przycisków, wbić bieg i odjechać. Coś, jakbyście odpalali stare Tico ale zamiast palić z 5 l/100 km, czołg bierze 700 litrów na "setkę".

W praktyce, całość nie powinna zająć dłużej niż 30 sekund, przy odpowiednim rozeznaniu "co gdzie jest".

Pojawiła się też kwestia unieruchamiania czołgu

Zastanawialiście się, czy można unieruchomić czołg za pomocą koktajli Mołotowa? Terenwizja tłumaczy, że jest to możliwe, gdy w ruch idzie więcej niż jeden koktajl.

Jeśli rzucacie w okolice przedniego włazu kierowcy. Nawet jak jest zamknięty właz, no to peryskopy są oblane tą cieczą, palą się i nic nie widać.

Rzucamy tymi koktajlami Mołotowa w wieżę/tylną część. Tam wszystko rozlewa się na przedział silnikowy. Silnik zasysa substancje i staje. Cały bok jest generalnie czułym punktem.

Dobra robota. Szczególne kudosy za wypuszczenie filmu z napisami po ukraińsku.

Jak szybko odpalić i odjechać rosyjskim czołgiem T-72.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0