Isamu zmaga się z problemami z włamywaczami

Ktoś nachodzi dom Isamu! "Jak rozpoznajecie tą ludzką *****, piszcie mi"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,09.03.2022 06:30

Szymon Kasprzyk znany szerzej jako Isamu znowu ma problem z ludźmi kręcącymi się wokół jego domu. Tym razem na posesję wszedł prawdopodobnie złodziej robiący zwiad. Mniej szczęścia miał sąsiad obok...

Isamu miał kiedyś styczność z nieproszonymi gośćmi na swojej posesji. Sytuacja, w której do domu przychodzi kompletnie nieznajoma osoba, jest z oczywistych względów trudna. To samo tyczy się fanów, którzy nadchodzą swoich idoli. Takie historie zdarzały się wielu twórcom, którzy omyłkowo podali (lub gdy wyciekł) adres ich mieszkania.

Niestety w przypadku Isamu sprawa nie dotyczy fana chcącego zdobyć "sławę", tylko prawdopodobnie złodzieja, który robił rekonesans. Isamu rozpoczął swój ostatni film dość mocnymi słowami:

"Widzowie, jak rozpoznajecie tą ludzką ***** - piszcie mi na maila"

Opowiedział o historii, wówczas dziejącej się przed ostatnią nocą. Wieczorem nieznana osoba przyjechała pod dom/warsztat rodziny Isamu. Miała wejść do domu i zrobić rekonesans, w tym sprawdzić rozkład mieszkania.

Gościu wszedł nam do chaty, ściągnął buty, następnie nie zapalając światła, wszedł do góry. Po cichu chodził sobie po domu moich rodziców. Sprawdzał rozkład chaty, sprawdzał gdzie i co się tam znajduje.

Następnie moja mama go zauważyła. Zszedł na dół. Włożył buty. Wyszedł przez drzwi i zrobił zdjęcie wejścia do domu.

Szymon opowiedział też, że w przeddzień publikacji filmu ktoś... nagrywał jego dom i wyraźnie mu się przyglądał. Potem ostrzegł wszystkich, którzy chcą kręcić się pod jego domem:

Naprawdę widzowie nigdy w życiu nie przychodźcie pod domy youtuberów, zwłaszcza jak teraz wszyscy kradną. Jak zobaczę kogoś, kogo nie kojarzę: przewracam, psikam gazem po oczach i módlcie się, żebym nie miał pałki teleskopowej, bo ***** kolano w 2 stronę będzie się zginać i mam w d*pie konsekwencje. Ja chcę ***** u siebie na podwórku czuć się bezpiecznie.

W trakcie nagrywek do Szymona zawitał jego sąsiad, który padł kiedyś ofiarą kradzieży. Złodzieje wyłamali łomem tylne wejście, psa potraktowali gazem usypiającym (!) i ukradli większość wartościowych rzeczy z pokoju babci sąsiada.

Szymon w komentarzu pod filmem przekazał, że sprawą zajęła się także lokalna prasa:

Po prostu nigdy nie przychodzicie pod mój dom. Sprawa z gościem okradzionym dnia o 07.03.2022 o godz. 11:00 będzie na 100% opisana w "Gazecie Średzkiej" (wydanie w czwartek). Kochani to się dziś stało: obie sprawy zostały zgłoszone na policję, nagrania z kamery zostało przekazane jako materiał dowodowy. U kolegi, który mieszka dwie ulice dalej, na całe zajście wróciła babcia, która wezwała policję. Ja aktualnie wymieniłem kamery, wynająłem ochronę. Błagam - nie przychodźcie, nie wchodźcie mi do domu, ja chcę tu normalnie żyć...

Isamu mieszka w małym mieście

Gimper trafnie zauważył, że Isamu mieszka w malutkiej mieścinie z liczbą mieszkańców nieprzekraczającą 25 tys. osób. Łatwo tam odnaleźć dom twórcy. Takie "ułatwienie" to tylko zachęta dla złodziei. Szczególnie, że w przeszłości Isamu podawał swój adres podczas przeróżnych kłótni z innymi.

Może ktoś przez opisanie tej sprawy zainstaluje lepszą ochronę albo rozpozna osobę kręcącą się na posesji Isamu.

Złodziej wszedł do naszego domu...

I zaznaczę, jeżeli to jeszcze nie wybrzmiało dostatecznie wyraźnie: nie nadchodźcie twórców/influencerów/osób znanych w domach. Szanujcie ich prywatność. To, że są popularni, nie daje nikomu zielonego światła do wchodzenia z butami w ich życie. Każdy jest tylko człowiekiem, nawet ci najwięksi tiktokerzy czy youtuberzy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0