lifestyle
Uniwersum Magicala się rozszerza: "Tylko pokazujesz d*pę na Instagramie"
Wino bezalkoholowe w ciąży

Influencerka z butelką bezalkoholowego wina na brzuchu. Czy to jest ok?

Źródło zdjęć: © Cywilizacja życia, Instagram.com, aleskandra Żebrowska, twitter, Żujpaszcza
Anna RusakAnna Rusak,28.09.2022 09:00

Na Twitterze użytkownicy dyskutują o promowaniu bezalkoholowych napoi. Wszystko przez zdjęcie influencerki Aleksandry Żebrowskiej. Kobieta podzieliła się zdjęciem, na którym prezentuje butelkę wina opartą o ciążowy brzuch.

Reklamowanie alkoholu w mediach społecznościowych to dość śliski temat. Ostatnio oberwało się za to m.in. influencerce Julii Kuczyńskiej, znanej jako Maffashion i biznesmenowi Januszowi Palikotowi.

Teraz Twitter zastanawia się, czy promowanie bezalkoholowego wina w ciąży przez Aleksandrę Żebrowską, żonę aktora Michała Żebrowskiego, jest w porządku. W końcu to nie alkohol, prawda?

Aleksandra Żebrowska i bezalkoholowe wino w ciąży

Infuencerzy ostatnio dość często promują na społecznościówkach wyroby alkoholowe. Oliwier, w tekście omawiającym reklamowanie wódki przez celebrytkę Klaudię El Dursi, tłumaczył, czy takie zachowanie jest legalne.

Na Twitterze niedawno pojawiło się zdjęcie Aleksandry Żebrowskiej sprzed tygodnia. Kobieta na ciążowym brzuchu trzyma bezalkoholowe wino. Według niektórych postawa infulencerki idealnie obrazuje stan rozpicia Polaków.

trwa ładowanie posta...

Czy promowanie napojów bezalkoholowych jest w porządku?

Post z fotografią Żebrowskiej wywołał dyskusję na Twitterze. Wielu zastanawiało się, czy promowanie bezalkoholowego napoju jest szkodliwe i czy na pewno kobieta w ciąży powinna pokazywać takie produkty swoim obserwatorom.

trwa ładowanie posta...

Jeśli spojrzeć na komentarze pod oryginalnym postem Żebrowskiej, influencerka jest głównie krytykowana. Obserwujące zwracają jej uwagę na to, że napoje bezalkoholowe bardzo często zawierają informacje o tym, że mogą znajdować się w nich śladowe procenty alkoholu, więc ich spożywanie nie służy dziecku. W artykule "WP Parenting", analizującym ten problem, czytamy o badaniach, które potwierdzałyby obawy użytkowniczek.

trwa ładowanie posta...

"Autorzy badań wykazali, że prawie 30 proc. z nich zawierało więcej alkoholu, niż podano na etykietach, a sześć miało więcej niż jeden proc. alkoholu. Mimo że nie jest to duża zawartość, lekarze zachęcają kobiety w ciąży do unikania napojów zawierających nawet niewielkie ilości alkoholu" – czytamy na stronie "WP Parenting".

trwa ładowanie posta...

Promowanie napoi bezalkoholowych w kraju z problemem alkoholików

Trzeba też dodać, że napoje bezalkoholowe również są częścią niezdrowej kultury picia w Polsce. Szerzej pisałam o tym, gdy analizowaliśmy, czy młodzi ludzie i dzieci mogą spożywać piwo bezalkoholowe.

Tak, spożywanie bezalkoholowych napoi to wciąż promowanie kultury picia i to w kraju, w którym - według portalu Helping Hand - od alkoholu uzależnionych jest od 600 do 800 tys. osób. Z raportu OECD z połowy 2021 roku wynika, że średnio w roku jeden Polak wypija 11,7 litra czystego alkoholu.

Mało? Dużo? Pewnie zależy od naszego podejścia do alkoholu, a to w Polsce jest jakie jest. Przypominam, że latem w naszym kraju piwo na promocji potrafi kosztować mniej niż chleb. Dodajmy jeszcze, że dla wielu akurat ten trunek w ogóle nie jest uznawany za alkohol. To chyba mówi o naszym podejściu do alkoholu więcej niż tysiąc słów.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Czy jako Polacy mamy problem z piciem? Oczywiście, że tak. Czy promowanie napoi bezalkoholowych jest szkodliwe? Tak. Miejmy więc nadzieję, że w końcu ten trend przeminie lub przepisy w naszym kraju w końcu zabronią reklamowania alkoholu i napoi bezalkolowych w mediach społecznościowych.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Alkohol - zło,zgłoś
Tylko abstynencja! Tylko prohibicja!
Odpowiedz
0like1dislike
Komentarze (1)
arrow
Kacper Blonsky zrobi sobie matching tatuaż z fankami