Jay Mazini oszukiwał na Bitcoinach

Influencer zainwestował w Bitcoiny o wartości 20 lat więzienia 👮‍♂️

Źródło zdjęć: © Instagram / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.03.2021 17:22

Amerykański influencer Jay Mazini został aresztowany i oskarżony o oszustwo finansowe. Mężczyzna miał wyłudzić od swoich fanów 2,5 miliona dolarów w Bitcoinie.

Influencer proponował fanom, że kupi od nich Bitcoina za więcej niż wynosiła wartość rynkowa kryptowaluty (ok. 5% więcej). Osoby, które zgodziły się na taką transakcję i wysłały Maziniemu Bitcoina, otrzymywały sfałszowane potwierdzenia przelewu. Mazini nie wysłał swoim ofiarom pieniędzy, bo – jak twierdzi nowojorska prokuratura – był za biedny, żeby pokryć tak dużą transakcję.

25-letni Jay Mazini to tak naprawdę Jegara Igbara, Palestyńczyk urodzony w 1995 roku. Jego profil na Instagramie obserwowało prawie milion internautów. Obecnie konto influencera zostało zdezaktywowane, ale w zamian za to pojawiły się dziesiątki innych profili o takich nazwach jak @jaymazinicancelled (jazymazinianulowany) albo @jaymaziniscam (jazymazinioszust).

trwa ładowanie posta...

Jay Mazini – influencer sfałszowany

– Igbara wykreował swoją postać w mediach społecznościowych, dzięki czemu łatwiej przekonywał swoje ofiary do sprzedaży Bitcoinów po atrakcyjnych, ale zawyżonych cenach – powiedział zastępca dyrektora FBI, William F. Sweeney. Jay Mazini miał wyłudzić Bitcoiny o wartości 2,5 miliona dolarów. Za to, co zrobił, grozi mu 20 lat pozbawienia wolności.

Dlaczego Jay Mazini stał się sławny?

Jay Mazini stał się znaną osobistością w social mediach po tym, jak we wrześniu 2020 roku pojawił się na viralowym filmiku u boku 50 Centa. Panowie nagrywali klip z tego, jak odwiedzają restauracje Burger Kinga i rozdają pracownikom gigantyczne stosy gotówki. Relacja z tej NIESAMOWITEJ akcji krąży po wszystkich platformach społecznościowych po dziś dzień. Linkuję Wam to poniżej:

50 Cent & Jay Mazini goes back to Burger King & gives out another $30k to employees

Jeśli chcecie porad, jakich błędów nie popełniać na początku kariery influencera, na pewno nie róbcie tego, co pewien pracownik Starbucksa...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1