lifestyle
Spytaliśmy sztuczną inteligencję o 15 ważnych rzeczy o świecie, ekologii i Polsce
impreza z okazji pierwszego okresu

Impreza z okazji pierwszej miesiączki. Tak powinno się przedstawiać okres

Źródło zdjęć: © TikTok, clicknbloom
Anna RusakAnna Rusak,21.05.2022 14:00

Konfetti w kształcie macicy, fondue przypominające krew i prezentowy zestaw podpasek - tak świętuje się pierwszą miesiączkę. Matka 11-letniej dziewczynki postanowiła wyprawić jej specjalne przyjęcie z okazji pierwszego okresu.

bFOwgilf

Organizujemy imprezy z okazji chrzcin, zaręczyn, urodzin i imienin. Świętujemy Halloween, narodziny dziecka i osiemnastki, dlaczego więc nie mielibyśmy w podobny sposób uczcić dnia, w którym pierwszy raz dostaliśmy miesiączki?

Na taki pomysł wpadła Jade Powell. Kobieta postanowiła wyprawić swojej 11-letniej córce imprezę z okazji jej pierwszej miesiączki i nagrać z tego wydarzenia tiktoka. Zaproszone gościnie nie wiedziały jednak, jaki jest motyw przewodni przyjęcia.

bFOwgilh

Impreza z okazji okresu

Córka Jade Powell ma za sobą pierwszą miesiączkę, ale jej mama postanowiła, że ten ważny dzień w życiu każdej osoby z macicą nie przejdzie tak po prostu w zapomnienie. TikTokerka wyprawiła swojej córce wielkie, okresowe przyjęcie.

Oczywiście poważnie się do niego przygotowała. Powell jest założycielką marki produkującej artykuły dekoracyjne, więc miała już jakieś zaplecze. Na miesiączkowe przyjęcie przygotowała konfetti w kształcie macicy, kropelek krwi oraz podpasek.

bFOwgilj

Nie zabrakło też tematycznego jedzenia. Gościnie mogły się częstować czerwonym fondue, które przypominało wyciekającą z macicy krew i tortem w kształcie kropli krwi. Dodatkowo koleżanki córki Jude otrzymały białe koszulki z napisem "girl power" poplamione czerwoną farbą.

Pierwsza miesiączka to nie powód do wstydu

Okazuje się, że imprezy z okazji pierwszej miesiączki są coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Takie wydarzenia mają przełamywać tabu wokół okresu i sprawiać, że mówienie o nim będzie coraz łatwiejsze, a on sam przestanie być czymś wstydliwym.

bFOwgilp

Co prawda Jude nie powiadomiła rodziców pozostałych dziewczynek, jaki jest motyw przewodni imprezy i nie wszystkim się to podobało, ale większość gości była zachwycona. Gościnie dostały też w prezencie kosmetyczki i okresowe artykuły higieniczne.

Ta impreza z okazji pierwszej miesiączki cieszyła się też sporą popularnością w internecie, a filmik Jude stał się viralem. Internauci byli tak zachwyceni jej pomysłem, że kobieta zaczęła sprzedawać ręcznie robione konfetti w Etsy. Kto wie, może ten trend przyjdzie też do nas?

Źródło: timesnownews.com

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Poroniony pomysł. Ona jest dorosła więc się nie wstydzi, bo dla niej to norma i codzienność tylko dla 11 letniej dziewczynki nie. Powinna mieć czas żeby się z tym oswoić. Od rodziców czas dojrzewania dziecka wymaga wrażliwości bo dziecko ma prawo do wstydu, do kłopotów z przyjęciem takich zmian w organizmie. Dla mnie nie jest to najszczęśliwszy pomysł. Lepiej byłoby zabrać córkę na weekend do spa z tej okazji żeby spędzić z nią trochę czasu w takim babskim klimacie. To pozwala odkryć że fajnie jest być kobieta.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Aborcja w USA już nie jest prawem człowieka. Sąd w USA chce też zakazać małżeństw jednopłciowych