impreza z okazji pierwszego okresu

Impreza z okazji pierwszej miesiączki. Tak powinno się przedstawiać okres

Źródło zdjęć: © TikTok, clicknbloom
Anna RusakAnna Rusak,21.05.2022 16:00

Konfetti w kształcie macicy, fondue przypominające krew i prezentowy zestaw podpasek - tak świętuje się pierwszą miesiączkę. Matka 11-letniej dziewczynki postanowiła wyprawić jej specjalne przyjęcie z okazji pierwszego okresu.

Organizujemy imprezy z okazji chrzcin, zaręczyn, urodzin i imienin. Świętujemy Halloween, narodziny dziecka i osiemnastki, dlaczego więc nie mielibyśmy w podobny sposób uczcić dnia, w którym pierwszy raz dostaliśmy miesiączki?

Na taki pomysł wpadła Jade Powell. Kobieta postanowiła wyprawić swojej 11-letniej córce imprezę z okazji jej pierwszej miesiączki i nagrać z tego wydarzenia tiktoka. Zaproszone gościnie nie wiedziały jednak, jaki jest motyw przewodni przyjęcia.

Impreza z okazji okresu

Córka Jade Powell ma za sobą pierwszą miesiączkę, ale jej mama postanowiła, że ten ważny dzień w życiu każdej osoby z macicą nie przejdzie tak po prostu w zapomnienie. TikTokerka wyprawiła swojej córce wielkie, okresowe przyjęcie.

trwa ładowanie posta...

Oczywiście poważnie się do niego przygotowała. Powell jest założycielką marki produkującej artykuły dekoracyjne, więc miała już jakieś zaplecze. Na miesiączkowe przyjęcie przygotowała konfetti w kształcie macicy, kropelek krwi oraz podpasek.

Nie zabrakło też tematycznego jedzenia. Gościnie mogły się częstować czerwonym fondue, które przypominało wyciekającą z macicy krew i tortem w kształcie kropli krwi. Dodatkowo koleżanki córki Jude otrzymały białe koszulki z napisem "girl power" poplamione czerwoną farbą.

trwa ładowanie posta...

Pierwsza miesiączka to nie powód do wstydu

Okazuje się, że imprezy z okazji pierwszej miesiączki są coraz bardziej popularne w Stanach Zjednoczonych. Takie wydarzenia mają przełamywać tabu wokół okresu i sprawiać, że mówienie o nim będzie coraz łatwiejsze, a on sam przestanie być czymś wstydliwym.

Co prawda Jude nie powiadomiła rodziców pozostałych dziewczynek, jaki jest motyw przewodni imprezy i nie wszystkim się to podobało, ale większość gości była zachwycona. Gościnie dostały też w prezencie kosmetyczki i okresowe artykuły higieniczne.

Ta impreza z okazji pierwszej miesiączki cieszyła się też sporą popularnością w internecie, a filmik Jude stał się viralem. Internauci byli tak zachwyceni jej pomysłem, że kobieta zaczęła sprzedawać ręcznie robione konfetti w Etsy. Kto wie, może ten trend przyjdzie też do nas?

trwa ładowanie posta...

Źródło: timesnownews.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Poroniony pomysł. Ona jest dorosła więc się nie wstydzi, bo dla niej to norma i codzienność tylko dla 11 letniej dziewczynki nie. Powinna mieć czas żeby się z tym oswoić. Od rodziców czas dojrzewania dziecka wymaga wrażliwości bo dziecko ma prawo do wstydu, do kłopotów z przyjęciem takich zmian w organizmie. Dla mnie nie jest to najszczęśliwszy pomysł. Lepiej byłoby zabrać córkę na weekend do spa z tej okazji żeby spędzić z nią trochę czasu w takim babskim klimacie. To pozwala odkryć że fajnie jest być kobieta.
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się