Za co politycy przebraliby się na Halloween?

Zapytali Korwina, za co przebrałby się na Halloween. Zaskoczył odpowiedzią

Źródło zdjęć: © Facebook
Maja Kozłowska,
31.10.2023 12:45

31 października przypada Halloween, które swobodnie rozgościło się w polskiej kulturze (pomimo niechęci niektórych obrońców tradycji i wartości). Kanał Orientuj.Się sprawdził, za kogo w święto duchów przebraliby się politycy różnych partii.

Czas wyznaczany przez pory roku? Nuda. Czas wyznaczany przez komercyjne święta? Yes, please. Na przełomie października i listopada przypada tzw. spooky season - pokłosie spopularyzowania się w Polsce amerykańskiej odsłony święta duchów, czyli Halloween.

Nawet gastronomia subtelnie przypomina o tym najstraszniejszym czasie w roku. Pumpkin spice latte, ciasta dyniowe i zupy dyniowe jednoznacznie prowadzą skojarzenia ku wycinaniu dyń na latarnie, co jest nieodłącznym elementem Halloween.

Jak co roku przeciwnicy święta duchów grzmią o korelacji z Szatanem i niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą przebieranie się, imprezowanie czy w przypadku najmłodszych - zbieranie cukierków. Czy naprawdę jest się czego bać? Na ten temat wypowiadało się wielu ekspertów, którzy, cóż, nie są ze sobą zgodni.

Czy politycy obchodzą Halloween? Za co by się przebrali?

Kanał na TikToku Orientuj.Się nagrał krótkie wywiady z politykami. O pomysł na przebranie halloweenowe zapytali przedstawicieli Konfederacji, KO, PiS, Lewicy i Polski 2050.

Przykro mi bardzo, ale nie bardzo wiem, co to jest ten cały Halloween. Wiem, że jakieś dynie się rozdaje

- skomentował zdezorientowany Janusz Korwin-Mikke.

Posłanki PiS miały bardzo nietypowe pomysły na kostiumy. Teresa Pamuła wyraziła chęć przebrania się za św. Teresę od Dzieciątka Jezus, a Ewa Szymańska za dynię ze świeczką lub anioła.

Michał Gramatyka z Polski 2050 bez żadnego zawahania wyraził gotowość do wskoczenia w strój Shreka. Jego drugim wyborem był postrach wszystkich dzieci - Buka z Muminków.

Daria Gosek-Popiołek z Lewicy chciałaby zostać Fridą Kahlo, a Izabela Leszczyna z KO stwierdziła, że wcieliłaby się w cudotwórcę Adama Glapińskiego - prezesa NBP.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 12
Mucer,zgłoś
Kiedyś 'świętowało' się rocznicę rewolucji październikowej i 22 lipca. Teraz walentynki i halołyn. Tamto było z przymusu, to z głupoty. A wypuszczanie dzieci, żeby chodziły po domach po nocy i nie wiadomo na kogo trafią to jest skrajna nieodpowiedzialność. W tych słodyczach też różne rzeczy mogą być. Ja mam takie pomysły, że gdybym 1 procent z nich zrealizował, to by siedział w kryminale albo w psychiatryku.
Odpowiedz
7Zgadzam się16Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Butapren,zgłoś
Halloween to dzień w którym Terlecki nie musi się przebierać
Odpowiedz
14Zgadzam się1Nie zgadzam się