Biedronka

Świetna akcja Biedronki - tak powinno się walczyć z ubóstwem menstruacyjnym!

Źródło zdjęć: © Elite, Pexels, Biedronka
Anna RusakAnna Rusak,03.09.2021 16:11

Biedronka dostarczy 500 szkołom podpaski, bo ma dość ubóstwa menstruacyjnego. Tak, chcecie to mieć w swoich szkołach!

Do spraw związanych z okresem (w przeciwieństwie do niektórych) podchodzimy poważnie. Już od dłuższego czasu staramy się wam przekazać, że nie jest on powodem do żadnego wstydu i nagłaśniamy akcje związane z problemem menstruacyjnym.

Jedną z akcji, zajmującą się tym problemem, był chociażby program Biedronki "Razem zacznijmy okres zmian", który wystartował w maju. Polega on na tym, że za zakup wybranych artykułów menstruacyjnych marki Femina można dostać voucher - tu szukajcie wszelkich informacji. Teraz czas na nową, chyba jeszcze lepszą inicjatywę.

Podpaski dla szkół

Biedronka we współpracy z "Akcją Menstruacja" chce walczyć z ubóstwem menstruacyjnym. Z tej okazji postanowiła dostarczyć do 500 szkół specjalne pudełka na środki menstruacyjne i ich roczny zapas. Dzięki temu żadna osoba, która ma okres, nie będzie musiała się martwić, że zapomniała podpaski lub że ją na nią po prostu nie stać.


"Cieszymy się, że tak duża marka jak Biedronka dostrzegła problem ubóstwa menstruacyjnego i postanowiła włączyć się w działania fundacji Akcja Menstruacja w szkołach. Dzięki naszej współpracy tysiące osób uczących się zyskają stały dostęp do środków higienicznych i będą mogły bez przeszkód uczestniczyć we wszystkich zajęciach".

trwa ładowanie posta...

W akcji może wziąć udział każda szkoła. Wystarczy wypełnić formularz na tej stronie. Bardzo zachęcamy do wzięcia udziału i zgłoszenia swojej placówki lub zorganizowania podobnej akcji w swojej placówce, bo to naprawdę poważny problem, z którego niewielu zdaje sobie sprawę.

Ważny problem, ważne akcje

Nie wiem, czy chociażby wiecie, ale aż 21% uczennic w Polsce może opuścić zajęcia szkolne z powodu braku podpaski, a 10% w ogólnie nie wychodzi z tego powodu z domu. Dane, które prezentuje "Różowa Skrzyneczka", są naprawdę zatrważające.

trwa ładowanie posta...

Dlatego tak ważne jest wspieranie wszelkich inicjatyw, które aktywnie działają w tym temacie. Kolejną z nich jest właśnie przywoływana przeze mnie "Różowa skrzyneczka" - jeśli jej nie znacie, to koniecznie powinniście zainteresować się tym, co robią. Dzięki nim w całej Polsce jest już około 1500 takich pomocnych skrzynek - jeśli to nie jest efektywne działanie z ubóstwem menstruacyjnym, to nie wiem, co nim jest!

Warto też jeszcze odnotować, że akcja Biedronki to też nie pierwsza taka inicjatywa. Rok temu z podobną akcją wyszła marka Always. Dzięki akcji sprzedażowej, za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża firma przekazała ponad 2,7 miliona podpasek potrzebującym uczennicom. Super, co nie?

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0