Ile włożyć do koperty na ślub?

Ile włożyć do koperty na ślub? Najgorzej wcale nie mają bliscy

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,31.05.2023 15:00

Sezon ślubny trwa, więc czas odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie: ile włożyć do koperty? Jeśli wciąż tego nie wiecie, to przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, jak istotny wpływ na kwotę ma obecność dzieci i alkoholu.

Ile włożyć do koperty na ślub? To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy w tym sezonie mają w kalendarzu zaplanowane wesele. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku pieniędzy, sprawa nie jest taka prosta.

Na to, ile włożyć do koperty na ślub, wpływa nie tylko to, czy jesteśmy bliższą czy dalszą rodziną przyszłych małżonków. Pod uwagę warto wziąć też kilka innych kwestii, które pomagają w trudnej decyzji. W chwilach wątpliwości warto też skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Ile włożyć do koperty na ślub?

Na wstępie warto zaznaczyć, że oczywiście daje się tyle, ile można. Trudno wymagać od młodej osoby, która pracuje na niepłatnym stażu, żeby włożyła do koperty nie wiadomo jaką kwotę. Pierwszą zasadą w kwestii pieniędzy na ślub brzmi: mierz siły na zamiary.

Mówi się też, że członkowie najbliższej rodziny również powinni w kopercie na ślub dać większą sumę. To nie jest jednak jakaś poważna reguła i do niej również warto zastosować pierwszą zasadę, dając po prostu tyle, ile możemy.

Optymistycznie załóżmy, że posiadamy już jakieś pieniądze. Pojawia się więc pytanie, ile z nich powinno trafić w ręce pary młodej. Najprostszym kalkulatorem są oczywiście ceny "za talerzyk", czyli kwoty, którą przeznaczono na wyżywienie. Jak podają WP Wiadomości, w tym roku waha się ona od ok. 150 do 400 zł.

trwa ładowanie posta...

Oznacza to, że jak włożycie do koperty 300 zł, to powinno być w miarę w porządku. To podejście jest bardzo praktyczne, ale niestety nie uwzględnia innych ważnych czynników tzn. naszego zżycia z parą czy nawet nastawienia do tego wydarzenia. Są jednak narzędzia, które mogą nam w tym pomóc.

Kalkulator kopert weselnych

Jeśli jesteście w ślubno-finansowej kropce, powinniście rozważyć użycie kalkulatora kopert weselnych. Narzędzie powstało na bazie artykułu z portalu ASZdziennik i uwzględnia takie kwestie jak: ślubne zabawy, wypity alkohol czy niezręczne sytuacje, które mogą nas spotkać podczas wydarzenia.

W końcu jeśli nie zamierzacie się dobrze bawić, znacie gust muzyczny pary i wiecie, że będą leciały kawałki, za którymi nie przepadacie, a do tego na przyjęciu będzie wasz były, to nikt nie powinien od was wymagać jakiegoś większego, finansowego poświęcenia...

Co prawda kalkulator został stworzony dla zabawy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by się nim wesprzeć. Przecież pytania w nim zawarte mogą być rzeczywistą wskazówką, która pozwoli nam przemyśleć nasze nastawienie do wydarzenia. Znajdziecie go na stronie: omnicalculator.com/everyday-life/koperty-weselne.

Niektórzy po obejrzeniu scen z wesel z udziałem dzieci pewnie byliby też za tym, by osoby, które wybierają się na ślub z nimi, wpłaciły więcej. Dlaczego? Chociażby ze względu na to, że najmłodsi często niszczą ceremonię czy przedmioty, co wpływa zarówno na koszt finansowy, jak i psychiczny całego przedsięwzięcia.

Źródło: WP Wiadomości, omnicalculator.com/everyday-life/koperty-weselne

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0