ślub
Śluby par osób LGBTQ+ możliwe nawet w Polsce. Wszystko dzięki ślubnemu dodatkowi The Sims 4
Dzieci na ślubach

Nagrali dzieci na weselach. Sceny jak z koszmaru

Źródło zdjęć: © TikTok
Anna RusakAnna Rusak,24.05.2023 15:30

Ślub to wydarzenie, w którym mogą brać udział tylko dorośli? Czy dzieci też powinny móc w nim uczestniczyć? Zachowania najmłodszych udokumentowane przez użytkowników TikToka pokazują, że to temat, nad którym warto się zastanowić.

Sezon ślubny trwa w najlepsze, więc jak zawsze powraca kontrowersyjny temat dzieci na weselu. Zapraszać czy nie zapraszać? Jak subtelnie powiedzieć gościom, że mogą się pojawić, ale tylko jeśli przyjdą bez dziecka?

Te pytania zadaje sobie wiele osób organizujących śluby. Jeśli zastanawiacie się, czemu ktokolwiek miałby problem z dzieckiem na przyjęciu, to musicie obejrzeć te tiktoki, które pokazują, jak najmłodsi zachowują się na weselach.

Skandaliczne zachowania dzieci na weselach

Kto najlepiej wie, jak mogą zachowywać się dzieci na weselach? Ślubni fotografowie. Na TikToku udokumentowali kilka scen, przedstawiających najmłodszych. Jessalyn Meehen w nagraniu podpisanym "Nigdy nie wiesz, co dziecko zrobi na ślubie" uchwycił moment, w którym chłopiec przerywa pełne powagi składanie przysięgi małżeńskiej. Dziecko wbiega na sam środek i przewraca się, odwracając uwagę zebranych z najważniejszej w tym momencie pary.

trwa ładowanie posta...

Fotografka Julieanne Whyte była z kolei świadkinią momentu, w którym dzieci postanowiły wykorzystać dekorację w kościele i w trakcie ślubnej mszy użyć jej jako wózka do zabawy. Czy przerwały ceremonię? Oczywiście, że tak.

trwa ładowanie posta...

Jeśli myślicie, że do takich sytuacji dochodzi tylko w trakcie przysięgi czy w kościele, to się mylicie. Dzieci równie chętnie przeszkadzają w pierwszym tańcu, wbiegając na sam środek parkietu, by pobawić się w sztucznej mgle lub niszczą tort weselny.

trwa ładowanie posta...

Co poza tortem i pierwszym tańcem jest najbardziej atrakcyjną zabawą dla dzieci? Suknia i welon panny młodej. Na jednym z filmów możecie zobaczyć, jak dziecko dla zabawy wskakuje na suknię panny młodej. Możecie też wpaść na świetny pomysł, by najmłodszy przyniósł wam obrączki. Gorzej, gdy pierścionki przypadkiem wpadną między deski...

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jak powiedzieć rodzicom, by nie przychodzili na ślub z dzieckiem?

Jeśli myślicie, że tylko zagraniczne dzieci zachowują się w taki sposób, to się mylicie. "Prywatna świadkowa" na TikToku zwraca uwagę na kilka nieodpowiednich zachowań dzieci na ślubie. Wymienia chociażby niszczenie parze pierwszego tańca czy dekoracji. Zaznacza też, że najmłodsi mogą sobie zrobić z księgi gości kolorowankę.

trwa ładowanie posta...

Jeśli po tych wszystkich historiach doszliście do wniosku, że też nie chcecie dzieci na weselach, to tiktokerka ma też poradnik, jak zrobić to grzecznie. "Prywatna świadkowa" radzi, by w zaproszeniu wypisać tylko imiona dorosłych, bez ich dzieci. Jeśli obawiacie się, że ta subtelna rada nie zadziała, podczas potwierdzania obecności możecie dopytać, czy udało im się już znaleźć opiekę dla dzieci.

- Staraj się nie owijać w bawełnę, po prostu powiedz, jak jest. W końcu zapraszacie najbliższych. Unikajcie konfrontacji i na spokojnie wytłumaczcie powód, przez który nie zapraszacie najmłodszych - tłumaczy tiktokerka.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
WRRR,zgłoś
Ciekawe, ja w tych zachowaniach nie widzę winy dzieci. Widzę natomiast dzieci pozbawione opieki i kontroli opiekunów. Gdzież oni są?
Odpowiedz
4like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Mentzen żąda nierozerwalnych małżeństw. Mają dać nam więcej wolności