Gimper ukrył film o Lil Masti

Gimper ukrył film o Lil Masti. Będzie pozew?

Źródło zdjęć: © Instagram: Gimperowski / Instagram: Gimperowski
Weronika Paliczka,
20.02.2024 13:15

Film dotyczący Lil Masti i zjawiska sharentingu zniknął z internetu. Gimper tłumaczy, dlaczego ukrył nagranie.

Zjawisko sharentingu w internecie jest niezwykle popularne. Influencerzy pokazują swoje dzieci, dzięki którym uzyskują współprace warte tysiące złotych. Zabawki, kosmetyki, filmy w kinach, remonty pokoi, nowe meble, ubrania, a nawet hotele w zagranicznych kurortach - bombelek załatwi wszystko, o czym marzą jego rodzice.

Lil Masti królową sharentingu?

Jedną z influencerek stosujących sharenting jest Lil Masti. Była freak fighterka jeszcze przed porodem otrzymywała dziesiątki paczek dla swojej córki Arii. Dziewczynka wystąpiła już w reklamie środków do prania oraz kosmetyków dla dzieci. Influencerka od czasu porodu na Instagramie udostępniła już 52 zdjęcia i filmy z udziałem córki. Filmik, na którym Lil Masti pokazuje Arii świat, stał się viralem. Niby fajnie, ale gdzie w tym wszystkim prywatność i troska o bezpieczeństwo dziecka?

trwa ładowanie posta...

W polskim internecie wysoko w rankingu sharentingowych rodziców stoją także Sylwia i Jan Dąbrowscy. Małżeństwo regularnie pokazuje swoje dzieci, przy okazji reklamując m.in. premiery filmów familijnych czy książek. Para nie ma problemu z pokazywaniem twarzy czy imion córek.

trwa ładowanie posta...

Materiał Gimpera ukryty przed światem

Gimper nagrał obszerny film na temat sharentingu. Jego nagranie dotyczyło głównie Lil Masti. Materiał nie spodobał się influencerce, która zgłosiła sprawę do sądu. W związku z tym youtuber musiał ukryć nagranie, które stało się materiałem dowodowym.

Gimper powiedział: - Lil Masti stwierdziła, że na tyle jej się nie podoba krytyka, która została wystosowana w jej kierunku, że to jest sprawa, którą należy skierować do sądu.

Influencer poruszył temat w programie "Zgrzyt", który prowadzi. Gimper powiedział: - Pojawiło się najpierw wezwanie do usunięcia, na które ja pozwoliłem sobie bardzo szeroko odpowiedzieć dlaczego się z tym nie zgadzam i dlaczego te materiały nie zostaną usunięte.

W sprawę zamieszany jest także Revo, ponieważ materiał o sharentingu pojawił się także na kanale Zgrzyt. Gimper podkreślił, że jego zdaniem krytyka działań Lil Masti była uzasadniona, a jej poczynania z Arią i reklamami można określić mianem "niemoralnych i krzywdzących".

Sąd po zapoznaniu się ze sprawą zażądał zabezpieczenia materiałów, w związku z czym Gimper ukrył materiały, aby nie były wystawione na widok publiczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NIEPOKOJĄCE ŚLEDZTWO STANOWSKIEGO

Jakie są zagrożenia sharentingu?

Głównym problemem sharentingu jest narażanie dziecka na niebezpieczeństwo. Materiały opublikowane w sieci mogą trafić w ręce kogoś niepowołanego, kogo celem jest wyrządzenie krzywdy dziecku. Wielokrotnie mówi się także, że podawanie w internecie imienia dziecka potencjalnie ułatwia pracę porywaczom, którzy znając imię ofiary, zyskują jej zaufanie.

Wielu zagranicznych influencerów ukrywa twarze i imiona dzieci, aby chronić ich prywatność i zadbać o bezpieczeństwo. Polscy influencerzy pod tym względem są daleko w tyle - w końcu pieniądze ze współprac muszą się zgadzać, a rozpromieniona buzia bombelka jest najlepszą reklamą.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0