Gargamel i Generator Frajdy o wpisie Filipa Chajzera

Gargamel i Generator Frajdy o wpisie Filipa Chajzera: "dobra technika manipulatorska"

Źródło zdjęć: © Gargamel / YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,31.05.2021 10:45

Gargamel odniósł się do ostatniego wpisu Filipa Chajzera. Co youtuber sądzi o najnowszym poście gwiazdora, na którego nagrał film ponad rok temu?

O Filipie Chajzerze słyszał już pewnie każdy internauta. Przez lata występował w telewizji. Najbardziej jest znany z prowadzenia popularnego programu śniadaniowego „Dzień Dobry TVN”, gdzie możemy go oglądać od ponad 10 lat. Inne warte zanotowania występy w TV zaliczył w „Małych Gigantach” czy w programie „Ameryka Ekspres”.

A kim jest Gargamel? Twórca, artysta i… osoba, która nagrała półtora roku temu film o zachowaniu gwiazdy, „Błędne Koło Filipa Chajzera”. Od tamtego czasu nie usłyszeliśmy żadnego odniesienia Chajzera do tego filmu. Aż do tego miesiąca, gdzie Filip zamieścił wpis na Instagramie. Mój szanowny kolega z redakcji, Kuba, opisał świetnie tę część historii.

trwa ładowanie posta...

Minęły dwa tygodnie - Gargamel odniósł się do wpisu

Nie w swoim filmie, ale w podcaście „Dwóch Typów Podcast”, który prowadzi wraz z Generatorem Frajdy/Bartkiem. W epizodzie 144, temat ostatniego wpisu został dość szczegółowo opisany. Bo jak inne tematy zajęły chłopakom kilka chwil, tak temat Filipa Chajzera to długaśne 23 minuty.

Filip Chajzer wstawił post, w którym w sumie właśnie nie wiem, co on za bardzo chciał zrobić. Bo tam jest kilka warstw i te warstwy można obierać, i dalej nie jesteś pewien, o czym ten wpis jest

- Stwierdził na początku Gargamel

Panowie przez chwilę mówili o poście i reakcji na samo pojawienie się wpisu. W odpowiedzi na fragment wpisu „Wiedząc co będą znowu pisać — że się z czegoś wybielam, że pod publikę” odpowiedział zdecydowanie "Mam wrażenie, że ten cały post mija się z myśleniem, że [ludzie] znowu będą pisać [o Filipie]".

Bartek w dalszej części zauważył, że post wpisuje się w te zachowania, o których Gargamel mówił w filmie sprzed półtora roku. Chodzi tutaj o „mieszanie krzywych zachowań z tymi akcjami [charytatywnymi/pomaganiem innym]”, jak wytłumaczył po chwili.

Panowanie w podcaście wskazują na specyficzną budowę wpisu. Nie można powiedzieć, że Filip Chajzer zrobił coś złego, bo przecież pomógł dziecku. Jednak w dalszej części można przeczytać o depresji prezentera oraz wskazaniu na „jakiegoś człowieka z jutuba”. Problemem, według Gargamela i Bartka, nie jest samo podjęcie sprawy depresji, a łączenie go z akcją Wiktora [chłopca ze wpisu]. Takie przerzucanie tematami zostało podsumowane w prosty sposób:

Powiem to: dobra technika manipulatorska — odparł Bartek.

Jeżeli mam powiedzieć szczerze: tak, poczułem się źle [...] Miałem taki moment emocjonalnej reakcji [...] — odpowiedział Gargamel

Czy coś się zmieniło w sytuacji Filipa Chajzera?

Według Gargamela — nie. Parafrazując wiele jego słów, sprawa krytyki, która spadła na prezentera, powraca sama z siebie po półtora roku. Kompletnie bez żadnego wyraźnego powodu, problem jest odgrzebywany — i to w sposób, który był przedmiotem krytyki. Chodzi o łączenie dwóch rzeczy, które nie są ze sobą szczególnie powiązane. Kolejny raz Filip Chajzer podczas czynienia dobra, dodaje swoje trzy grosze związane ze swoją osobą.

Cały podcast możecie sprawdzić poniżej:

Dwóch Typów Podcast | Epizod 144 - Zaszczepieni Pfchajzerem

Fragment o Filipie Chajzerze zaczyna się od 7:30.

Na koniec jedno ważne przypomnienie: Gargamel będzie gościem u Kuby Wojewódzkiego! Już 1 czerwca odniesie się do całego tematu Filipa Chajzera, jak możecie usłyszeć w zajawce:

Monika Miller i Gargamel u "Kuby Wojewódzkiego" - premiera już 1.06 w Playerze!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2