ludzie
"To jest żart". Młodzi Europejczycy kontra rynek mieszkaniowy
Lody Ekipy - kto ma prawa do znaku towarowego?

Friz i spółka rezygnują z walki o Lody Ekipy? Influencerzy mówią, że to PLOTKI

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.11.2021 16:24

Pomiędzy krakowskim biznesmenem Romanem Hodurkiem a Ekipą trwa walka o zastrzeżenie nazwy Lody Ekipa. Trudno przewidzieć, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. Influencerzy z Krakowa przedstawili argumenty, że to oni trzymają asa w rękawie.

Trudno znaleźć w Polsce osobę, która nic nie słyszała na ten temat albo nie smakowała Lodów Ekipy. Mrożony przysmak powstał we współpracy Ekipy Friza z marką Koral i z miejsca stał się biznesowo-społecznym fenomenem. Zapotrzebowanie na lody było tak duże, że produktu zabrakło w sklepach, a szczęśliwcy, którym udało się upolować przysmak, sprzedawali papierki po lodach na aukcjach w internecie.

Sukces mrożonych przysmaków nie uszedł uwadze krakowskiemu przedsiębiorcy Romanowi Hodurkowi, który złożył wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie nazwy Lodów Ekipa. Jak możecie dowiedzieć się z tekstu Oliwiera, Hodurek twierdzi, że to on wymyślił projekt pt. Lody Ekipa, a Wujek Łuki (menedżer Ekipy) ukradł mu pomysł. W związku z tym Hodurek postanowił walczyć o prawa do znaku towarowego.

Ekipa nie sprzeciwia się działaniom krakowskiego biznesmena?

Na temat dramy z lodami pojawiło się wiele artykułów. Przykładowo, serwis "Wirtualne Media" dowiedział się, że do Urzędu Patentowego nie wpłynął żaden sprzeciw w sprawie wniosku Romana Hodurka o zastrzeżenia znaku Lody Ekipa. Gdyby UP zatwierdził wniosek, Friz i spółka nie mogliby sprzedawać Lodów Ekipy w sklepach i hurtowniach. Byłby to potężny cios w biznesowe imperium influencerów z Krakowa.

trwa ładowanie posta...

Ekipa przedstawia swoją wersję wydarzeń

Ekipa uruchomiła własny fanpejdż informacyjny na Facebooku, na którym komunikuje o wszystkich newsach dotyczących grupy krakowskich influencerów (m.in. o projekcie Genzie). We wpisie z 21 listopada Ekipa wypowiedziała się na temat tego, na czym stoi sprawa z Romanem Hodurkiem, podkreślając, że robi to, by zdementować "krzywdzące" publikacje w mediach.

trwa ładowanie posta...

Ekipa informuje, że po zgłoszeniu sprzeciwu ze strony Friza, Urząd Patentowy rozpocznie postępowanie sprzeciwowe (ale nadal nie wiadomo, czy Karol już złożył sprzeciw). Postępowanie będzie trwało około roku i w tym czasie strony będą się wymieniać różnymi pismami oraz zasięgać opinii ekspertów. Do czasu zakończenia postępowania znak towarowy Lody Ekipa nie zostanie zarejestrowany.

Ekipa informuje, że premiera lodów w marcu 2021 roku była sukcesem, a Hodurek złożył wniosek do UP pod koniec kwietnia 2021 roku. Ekipa argumentuje, że choćby z tego faktu przysługuje im pierwszeństwo do znaku towarowego Lody Ekipa. Ponadto influencerzy przekonują, że Hodurek w żaden sposób nie przyczynił się do sukcesu mrożonych przysmaków, tylko chce wykorzystać cudzy wysiłek.

Nawet gdyby zgłoszenie LODY EKIPA zostało zarejestrowane pomimo sprzeciwów złożonych w sprawie, to p.Hodurek nie będzie mógł skutecznie zablokować używania nazwy Ekipa dla lodów. Wynika to z prostego faktu, że zgłosił znak towarowy LODY EKIPA po tym jak lody Ekipa pojawiły się w sklepach w całej Polsce.

- Ekipa
trwa ładowanie posta...

Na pewno będziemy śledzić dalsze losy praw do znaku towarowego Lodów Ekipy, bo jest to jedna z ciekawszych afer w świecie influencerów. A Wy - co sądzicie o tej sprawie?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
Komentarze (0)
arrow
Wytatuował prawie całe ciało. Jednego miejsca nie zmieni