ludzie
10 dni płatnego urlopu. Benefit dla osób transpłciowych i niebinarnych
Lody Ekipy - kto ma prawa do znaku towarowego?

Friz i spółka rezygnują z walki o Lody Ekipy? Influencerzy mówią, że to PLOTKI

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.11.2021 15:24

Pomiędzy krakowskim biznesmenem Romanem Hodurkiem a Ekipą trwa walka o zastrzeżenie nazwy Lody Ekipa. Trudno przewidzieć, kto z tego pojedynku wyjdzie zwycięsko. Influencerzy z Krakowa przedstawili argumenty, że to oni trzymają asa w rękawie.

bFGptrKH

Trudno znaleźć w Polsce osobę, która nic nie słyszała na ten temat albo nie smakowała Lodów Ekipy. Mrożony przysmak powstał we współpracy Ekipy Friza z marką Koral i z miejsca stał się biznesowo-społecznym fenomenem. Zapotrzebowanie na lody było tak duże, że produktu zabrakło w sklepach, a szczęśliwcy, którym udało się upolować przysmak, sprzedawali papierki po lodach na aukcjach w internecie.

Sukces mrożonych przysmaków nie uszedł uwadze krakowskiemu przedsiębiorcy Romanowi Hodurkowi, który złożył wniosek do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie nazwy Lodów Ekipa. Jak możecie dowiedzieć się z tekstu Oliwiera, Hodurek twierdzi, że to on wymyślił projekt pt. Lody Ekipa, a Wujek Łuki (menedżer Ekipy) ukradł mu pomysł. W związku z tym Hodurek postanowił walczyć o prawa do znaku towarowego.

bFGptrKJ

Ekipa nie sprzeciwia się działaniom krakowskiego biznesmena?

Na temat dramy z lodami pojawiło się wiele artykułów. Przykładowo, serwis "Wirtualne Media" dowiedział się, że do Urzędu Patentowego nie wpłynął żaden sprzeciw w sprawie wniosku Romana Hodurka o zastrzeżenia znaku Lody Ekipa. Gdyby UP zatwierdził wniosek, Friz i spółka nie mogliby sprzedawać Lodów Ekipy w sklepach i hurtowniach. Byłby to potężny cios w biznesowe imperium influencerów z Krakowa.

Ekipa przedstawia swoją wersję wydarzeń

Ekipa uruchomiła własny fanpejdż informacyjny na Facebooku, na którym komunikuje o wszystkich newsach dotyczących grupy krakowskich influencerów (m.in. o projekcie Genzie). We wpisie z 21 listopada Ekipa wypowiedziała się na temat tego, na czym stoi sprawa z Romanem Hodurkiem, podkreślając, że robi to, by zdementować "krzywdzące" publikacje w mediach.

Ekipa informuje, że po zgłoszeniu sprzeciwu ze strony Friza, Urząd Patentowy rozpocznie postępowanie sprzeciwowe (ale nadal nie wiadomo, czy Karol już złożył sprzeciw). Postępowanie będzie trwało około roku i w tym czasie strony będą się wymieniać różnymi pismami oraz zasięgać opinii ekspertów. Do czasu zakończenia postępowania znak towarowy Lody Ekipa nie zostanie zarejestrowany.

bFGptrKL

Ekipa informuje, że premiera lodów w marcu 2021 roku była sukcesem, a Hodurek złożył wniosek do UP pod koniec kwietnia 2021 roku. Ekipa argumentuje, że choćby z tego faktu przysługuje im pierwszeństwo do znaku towarowego Lody Ekipa. Ponadto influencerzy przekonują, że Hodurek w żaden sposób nie przyczynił się do sukcesu mrożonych przysmaków, tylko chce wykorzystać cudzy wysiłek.

Nawet gdyby zgłoszenie LODY EKIPA zostało zarejestrowane pomimo sprzeciwów złożonych w sprawie, to p.Hodurek nie będzie mógł skutecznie zablokować używania nazwy Ekipa dla lodów. Wynika to z prostego faktu, że zgłosił znak towarowy LODY EKIPA po tym jak lody Ekipa pojawiły się w sklepach w całej Polsce.

- Ekipa

Na pewno będziemy śledzić dalsze losy praw do znaku towarowego Lodów Ekipy, bo jest to jedna z ciekawszych afer w świecie influencerów. A Wy - co sądzicie o tej sprawie?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Bill Gates debatuje z szurami. "Chipy w szczepionkach są BEZ SENSU"